Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BME E34 530iA Touring V8


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do sprzedania bardzo mocno doinwestowane BMW e34 530iA V8 na automacie i jako jeden z niewielu poza modelem 540 - posiadajaca fabryczna kontrole trakcji ASC. Samochod systematycznie od roku doprowadzalem do stanu bardzo dobrego, jednak musze sie z nim rozstac - pieniadze potrzebne a czasu na te zabawy po prostu juz brakuje. Od roku zrobilem z nim zaledwie 4tys kilometrow. To jest nasz czwarty samochod. O dwa za duzo..

Troche konkretow: Od czasu mojego posiadania -

- naprawa alternatora (wymiana lozysk + szczotki gniazda)

- nowe uszczelki rozrzadu + zestaw uszczelek 1-4, 5-8

- nowa odma (+ nowa uszczelka)

- nowa uszczelka pompy wody, kruccow wodnych, dolna uszczelka miski olejowej, uszczelniacz walu korbowego

- nowy napinacz lancucha rozrzadu

- nowe uszczelki kolektora ssacego

- nowe uszczelki wtryskow

- nowe swiece zaplonowe

- oryginalny olej BMW 10W40 (przy przebiegu 234826km) - przy wymianie dokrecona pompa oleju i sruby dokrecone i zaklejone (typowa usterka silnikow m60), a przy przebiegu 238809 zrobiono plukanie i zalany olejem Gulf 5W40 (+ plukanie + dodatek do oleju)

- napinacz lancuszka od walkow rozrzadu

- pompa wspomagania (zastapiono NIVO nowymi amortyzatorami i sprezynami)

- nowy pasek od osprzetu i klimy

- nowe amortyzatory tyl (SACHS)

- nowe amortyzatory przod (KYB)

- nowe wahacze przednie dolne

- nowe klocki hamulcowe

- nowe sprezyny (-60/40)

- nowe sondy lambdy (2 szt)

- nowy czujnik polozenia walu

- nowy czujnik walka rozrzadu

- nowy regulator cisnienia paliwa

- nowy filtr paliwa

- nowy czujnik temp. cieczy

- nowe dysze wtryskiwaczy gazu LPG

- wymiana filtrow instalacji LPG + regulacja

- swiezo nabita i sprawna klimatyzacja

- ksenony 6000K

- przycisk odcinajacy zaplon

- nowe sterowniki centralnego zamka - pilot w kluczykach, dwa dodatkowe groty jako zapas. Lacznie 4 kluczyki i 2 zapasowe groty

- modyfikacja ukladu wydechowego. Nowy oryginalny katalizator firmy Magnaflow oraz tlumik koncowy Magnaflow. Nowe rury w calym ukladzie wydechowym. Koncowki z polerki fi70. Chodzi idealnie a Magnaflow ma to do siebie, ze wogole nie meczy w trasie. Uwazam ze jest to jeden z najlepszych dostepnych na rynku firm jezeli chodzi o uklady wydechowe.

- Podloga naprawiona, wszelkie ubytki wyciete i wstawione laty. Nowe progi wstawione i miejsca pod lewarek wzmocnione. Progi zakonserwowane.

Na WSZYSTKIE czesci sa faktury. Na kazdej fakturze jest nr vin lub nr rejestracyjny samochodu. Samochod kosztowal niezly worek pieniedzy i wszystko robilem pod siebie, juz nie wspominajac o tablicach rejestracyjnych na ktore musialem dosc dlugo polowac. Laczna kwota faktur ktore mam na samochod to na ponad 11600zl - ponad 6800zl to z ostatniego roku (same nowe czesci, nie liczac robocizny itd). Wszystkie naprawy ujete w ksiazce serwisowej ktora zostala przeze mnie zalozona.

W pazdzierniku 2010r poprzedni wlasciciel wykonal remont/naprawe skrzyni biegow na kwote 2309zl. Oczywiscie jest faktura. Skrzynia dziala bez zarzutow.

Czarna skora bez jakichkolwiek pekniec, elektryka dziala jak powinna, fotele grzane. Szyberdach dziala - podwojny, otwiera przod oraz tyl. Radio BMW business class na CD. Aluminowe ramki na zegary. Tylne swiatla czerwone, ale migaja na pomaranczowo wiec problemu nie ma. Przednie BH z krzyzami. Lista jest naprawde dluga..

Sprawna sekwencja LPG Stag. Butla w kole zapasowym, wlew za klapka.

Samochod nawet sprzedaje z oryginalna oslona miski olejowej, ktora dostepna jest tylko jako ORI z ASO, ktorej koszt w tej chwili jest cos w okolicach 700zl. Rowniez oryginalny do E34 bagaznik na dach na ktory tez dosc dlugo polowalem. Nie bede tych rzeczy sciagal, sa na samochodzie wiec niech na nim pozostana.

Wszystkie szyby oryginalne.

Wiecej informacji:

BMW5er.pl ? Zaloguj

Dziadkowozy.com ? Zobacz wątek - [WOZ] 1993 530iA V8 Touring

Samochod jest bardzo mocno doinwestowany ale prosze pamietac, ze ten samochod ma 22 lata i swoje mankamenty ma. Najupierdliwsza sprawa jak dla mnie to klekoczacy lancuch przy uruchomieniu po dluzszym postoju. Przez pare sekund slychac lancuch, dopoki olej z miski nie dojdzie do napinacza,i wtedy jest ok.

Wczoraj jadac na myjnie, po raz pierwszy od kilku miesiecy mialem objaw, ze lancuch klekotal przez dlugo. Zajechalem na myjnie, i slyszac bylo caly czas lancuch. Zgasilem i odpalilem - slychac dalej. Zgasilem i odpalilem - dalej bylo slychac. Odkrecilem obudowe filtra oleju, wyciagnalem filtr i ponownie wlozylem, i zakrecilem obudowe filtra. Odpalilem i bylo ok. To tylko potwierdzilo mi moje podejrzenia, ze do wymiany bedzie obudowa filtra oleju (z zaworami zwrotnymi). Gdyby wydluzony byl lancuch albo slizgi do wymiany to klekotaloby caly czas, napinacze sa nowe wiec tylko podstawa filtra zostaje. Podana cena jest juz z wymieniona podstawa filtra ktora biore na siebie. Wczoraj dostalem info od znajomego, ze bedzie mial w tygodniu pewna podstawe filtra z zaworami. Zazwyczaj laduje do samochodu tylko nowe czesci, ale tutaj ponoc stan jest bez zarzutow wiec bede zakladal zeby ten ostatni problem rozwiazac.

Sprawa rdzy - spod zdrowy. Najgorzej z drzwiami kierowcy - pod listwa. Spod drzwi jak to bywa w wiekszosci e34, juz rdza wychodzi. Napewno nalezaloby sie tym zajac. Drzwi pasazera, cos minimalnie zaczyna wychodzic w dolnym rogu. Reszta w dobrym stanie. Wszystko probowalem ujac w filmie.

Wczoraj mialem mozliwosc skorzystanie z podnosnika, chcialem porobic zdjecia od spodu zeby osoba zainteresowana widziala dokladnie jak samochod wyglada od dolu i w jakim jest stanie. Rowniez porobilem aktualne zdjecia kazdego miejsca gdzie sa jakies slady, oraz nakrecilem pare krotkich filmow jak to wszystko wyglada.

Prosze wybaczyc przesadna ilosc zdjec, ale wychodze z zalozenia ze ktos kto bylby zainteresowany kupnem i mialby Xset km do przejechania, chcialby widziec jak najwiecej zeby miec klarowny obraz samochodu, a nie ze jedzie w ciemno ogladac kolejna "igielke" z allegro.

Nie ma problemu zeby podjechac do jakiegokolwiek warsztatu z kanalem lub podnosnikiem na terenie Wroclawia (na koszt zainteresowanego) na powazniejsze ogledziny jesli kupujacy tak by sobie zazyczyl.

Samochod sprzedaje na oryginalnych felgach styling 16 z zimowymi oponami. Za felgi na zdjeciach (styling 16 w 17 calach na oponach zimowych 235/45) - doplata 2000zl.

OC do 05.2015. Przeglad do 09.2015.

Cena 12900zl na alu 16 (kiepskie opony). 14900zl z kompletami 16 i 17 cali.

W razie pytan zapraszam do kontaktu. PW lub tel: 502 61 10 10

08_zps086dbb33.jpg

01_zpsc7def5c0.jpg

Linki i zdjecia ponizej - zrobione dnia 17.01.2015r.........podkrecic glosniki :} : :

oraz foty (zdjecia nie byly w jakikolwiek sposob podkrecane):

01_zpsd3ce9a1c.jpg

02_zpsa59bbb10.jpg

03_zps5786cd61.jpg

04_zpsf07e81c5.jpg

05_zps05e1c41b.jpg

06_zps8c4461ee.jpg

07_zps9c0bcbb4.jpg

08_zps36995449.jpg

09_zpsf957ce57.jpg

010_zpsf21ef96b.jpg

011_zps7268ad34.jpg

012_zpsf5155b53.jpg

013_zpsebe4365f.jpg

014_zps1261c6ad.jpg

015_zps94a93d45.jpg

016_zpsae3c827f.jpg

017_zps66c0ef06.jpg

018_zpsbedaf7e4.jpg

019_zps0b5efef1.jpg

020_zps12ebf74d.jpg

021_zps7a02d464.jpg

022_zps451cf530.jpg

023_zps58974c56.jpg

024_zps971b7283.jpg

025_zps41af4489.jpg

026_zpsfef20c7d.jpg

027_zpse1888369.jpg

028_zps1eedfe71.jpg

029_zpsd0601c6c.jpg

030_zps36386b64.jpg

031_zpsf63720db.jpg

032_zps9eb1e23a.jpg

033_zps63cf88c6.jpg

034_zps2ae762a2.jpg

036_zps2fbd287f.jpg

038_zps6a1dc0e4.jpg

040_zpsf9ffe9dd.jpg

041_zpscbeed93a.jpg

dokumenty1_zps86c01f46.jpg

Dzisiaj rano samochod odpalony, nie ruszany od wczoraj, czyli stal okolo 18-19godz:

W razie zainteresowania smialo krecic lub pisac. Kazde z powyzszych fotek mam w duzej rodzielczosci (fota okolo 4MB) - moge doslac na maila. W razie czego moge porobic dodatkowe zdjecia poszczegolnych elementow na zyczenie osoby zainteresowanej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E U R E K A ! ! ! ! ! ! ! ! ! :) :) :) Gdzie jest ta wodka???????!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzisiaj samochod odebralem. Kolesioei udalo sie zalatwic pewna podstawe filtra oleju. Jakies 4 dni temu dostal podtsawe filtra. Wymienil i czekalismy na rozwoj akcji. przez 4 dni odpalal rano, w ciagu dnia, wieczorem - mowil ze cisza. Nic nie dawalo znac, nawet przez te sekunde. Dzisiaj rano pojechalem po samochod (stal cala noc). Odpalilem. Istna cisza. nic nie slychac. I wyglada na to ze sprawa jest rozwiazana. Silnik chodzi bez problemu, lancucha nic a nic nie slychac. Tyle zachodu i wyrywania wlosow z glowy, a okazalo sie, ze glupia uzywana podstawa filtra oleju ktora mnie kosztowala 200zl rozwiazala problem. No coz, tak to bywa i tyle. Lepiej pozniej niz wcale..

Ide sie chyba napic :)

Ale pierw szybkie info. Samochod wiec znowu wraca na sprzedaz. Bardzo, ale to bardzo mocno doinwestowane e34 v8. Zdaje sobie sprawe, ze te spod drzwi trzeba zrobic, jakies inne drobne rzeczy moga sie znalezc i nie ukrywam, zalezy mi powoli na sprzedazy aby dokonczyc jeepa i e39.

Cena na 16calowych wz16: 11500zl

Przez tydzien bede trzymal samochod w dziale sprzedam na forum, pozniej idzie na alledrogo.

W razie jakichkolwiek pytan prosze smialo o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj rano (samochod stal przez caly weekend) po odpaleniu, slychac bylo klepanie przez jakas sekunde, i pozniej napinacz sie nabil i bylo dobrze (juz sam zaczynam kwestionowac czy to lancuch czy szklanki - wszystko bylo wymieniane w lancuchu. Gdyby byl wydluzony albo slizgi do wymiany, to walioby caly czas). Dzisiaj rano przy odpalaniu cisza. Nic nie slychac. Poza tym, silnik chodzi jak burza, samochod jest eksploatowany na codzien i wkreca sie jak nalezy.

Jest kilka tematow gdzie ludzie maja podobne problemy, i wiekszosc rad jest zeby sie tym po prostu nie przejmowac. Niemniej, wole o tym napisac zeby nie bylo nieporozumien, ze ktos przyjedzie Xkm, odpali i moze bedzie cos slychac przez sekunde a ja o tym nie wspomnialem.

Cena wiec spadnie. Jesli nowy wlasciciel bedzie chcial sie tym zajac to jego wybor. Nie ukrywam rowniez, ze zaczyna mi zalezyc na sprzedazy..

Cena za e34 530 na kolach 16calach: 10 900PLN do rozsadnej negocjacji juz na miejscu. Uwazam to za dosc ciekawa cene biorac pod uwage jak ten samochod jest doinwestowany.

W razie czego zapraszam do kontaktu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ukrywam, ze powoli zaczynaja mi byc potrzebne finanse, a samochod od jutra bedzie praktycznie tylko stal nieuzywany - wiec to juz bez sensu. Wole spuscic pare PLNow niz zeby stal i zbieral liscie z drzew.

Przypominam, bo mialem paru ktorzy byli zaskoczeni ze sa kosmetyczne piedoly do poprawy. Tak jak zdjecia z wczesniejszych postow i film pokazuje, samochod wymaga jakiejs kosmetycznej roboty, szczegolnie drzwi kierowcy (standard w e34 - czyli rant). Na szczescie wszystko jest pod listwa od drzwi, wiec naprawa i ewentualne malowanie to wszystko tylko w dolnych partiach drzwi. I prosze pamietac - to nie nowka salonowka, tylko 22letni klasyk wiec swoje mankamanty bedzie mial, ale za to jest bardzo mocno doinwestowany z bardzo grubym plikiem faktur za nowe czesci i z bogata historia serwisowa.

Ponizej aktualne foty, i taki stan raczej pozostanie juz do konca poniewaz od jutra samochod zaczyna okres lezakowania. Przebieg na dzien dzisiejszy to 239805km.

Cena: 9900zl.

Pzdr.

01_zps5dge7x07.jpg

02_zpskx7eteol.jpg

03_zpsx5yuhzir.jpg

04_zps41tub3kp.jpg

05_zpsorvjdph0.jpg

06_zpskxeyxqjo.jpg

07_zpsg8mvycjy.jpg

08_zpsulhk1iqk.jpg

09_zpsxeov4lep.jpg

010_zpsj18rwqrq.jpg

012_zpsd2rxqgud.jpg

013_zpsll9nwszj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy na klej do szyb,szpachel pęka na masce i drzwiach,purchle na wszystkich drzwiach i nadkolu tylnym oraz między zderzakiem i błotnikiem,nakładka progowa na duży wkręt,obok rdza(a przecież auto miało wymieniane oba progi).Po otwarciu drzwi widać szpachel,pod nim rdzę...,dziwne listwy tjuningowe we wnękach,tapicerka odchodzi.Pod maską porządek,pięknie gada i to na plus.Nie uważam się za znawcę,nie wrzucam tego auta na czarną listę !

Po prostu jest zmęczona,za 10 tyś spodziewałem się czegoś lepszego.Sprzedawca był skłonny do negocjacji ale mnie nie interesuje auto w takim stanie dlatego odpuściłem. To pierwsza piątka jaką oglądałem.

z opisu na sindi wychodzi że troche więcej jest do roboty jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy z tego co wyczytalem na 5er sa ori. Co do reszty - sa to rzeczy o ktorych napisalem osobie ktora przyjechala ogladac. Nie wiem gdzie ta rdza, chyba nad nakladka, na spodzie drzwi o czym bylo wiadomo na samym poczatku. Dokladnie poinformowalem kazda osobe ktora wykazala zainteresowanie ze jest kosmetyczna robora, ze spod drzwi kierowcy jest do zrobienia, i ze cos powoli zaczyna sie dziac w rogu na drzwiach od pasazera. Dlatego nawet filmiki na YT byly nakrecone, zeby kazdy widzial co przyjezdza ogladac. Purchle na klazdych drzwiach? chcialbym zeby mi pokazal dojkladnie gdzie. Anyway, to juz nie ma znaczenia.

Samochod mysle ze mozna potraktowac jako sprzedany. Konkretny klient przyjechal, obejrzal i wplacil zaliczke. W przeciagu tygodnia tranzakcja bedzie zakonczona, wtedy potwierdze na 100%.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nowy wlasciciel juz jest w posiadaniu? moge sie mylic ale widzialem bardzo podobny dzis egzemplarz na magnolii na gorze ok 20 robiacy obore....:bag:

To nie moja ;) Zaliczka zostala zaplacona w sobote, i od tego czasu samochod stoi pod domem nieuzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja ;) Zaliczka zostala zaplacona w sobote, i od tego czasu samochod stoi pod domem nieuzywany.

kurde to w takim razie ktos robi nam slaba reklame:?swoja droga fajnie ze turas sie sprzedal i oby szedl w dobre rece bo ma potencjal :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...