Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 dobór opon do felg


cichy_9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chodzi mi po głowie założenie do mpojego sedana E36 felg od BMW E39 BBS RS 740 8J ET20 17' takich jak te:

Alufelgi e39 BBS RS 740 5X120 17cali SUPER STAN (4809895299) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

widok na samochodzie:

e36 coupe by bartoloo - E36 - BMW-Syndykat Forum

By móc je założyć do E36, będę potrzebował pierścieni centrujących. Zastanawiają mnie 2 kwestie:

1. Jak rozmiar opon byłby dla mnie odpowiedni - by nie ocierać nadkolem jak wsiądzie teściowa z tyłu i nie rolować nadkoli?

Jeżdżę na "seryjnych" (twardość jak w ori) amortyzatorach Kayaba ze sprężynami Eibach Pro Kit (-30mm przód/tył).

Nie ukrywam, że nie chcę zrobić taczek i zależy mi na względnym komforcie (stąd wybór amortyzatorów i ringów). Myślałem o 215/45/17. Szerszych raczej nie chcę. Czy takie laczki z w/w felgami będą dobrze leżeć? Czy potrzebny byłby naciąg (jakie są tego wadyi zalety)?

2. Kwestia wystawania felg spoza obrysu samochodu - ponoć te felgi z ET20 nie wystają, są równo z błotnikami. Miał ktoś podobne doświadczenia?

Pozdrawiam,

cichy_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P5040263.JPG parametry felg 17" 8" et 20. Opona przód 215/40 tył 215/45. Nadkola z rolowane i pod obciążeniem potrafi lekko przytrzec ale to raczej o nadkola bo gwint skręcony do końca.

Może w innych budach jest więcej miejsca i się obejdzie bez rolowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nem, dzięki za info.

Rozmawiałem ze sprzedawcą z olx, link poniżej:

Archiwalne: Felgi BBS RS740 8J ET20 17 5x120 ZAMIANA Biała Podlaska ? OLX.pl (dawniej Tablica.pl)

Facet miał touring-a E36 na gwincie, oto co napisał:

"Auto jest obniżone o około 70/40 i żeby zmieścić te koła przy oponie 225/45 musiałem przestawić kąty i zaklepać ranty tylnych nadkoli. Z oponą 205/40 weszły by bez problemu.

Także do sedana też wejdą bez większego problemu ale tak jak pisałem najlepszą oponą była by 205/40 lub 205/45. Bo przy obecnych oponach jak ktoś siądzie z tyłu to będzie przycierało. Wystawać poza obrys auta nie będą, są na równo z błotnikami praktycznie."

Ja jednak nie mam aż takiej gleby.

Znalazłem też link:

Archiwalne: BBS RS 740 17" 5x120 BMW Poznań Wilda ? OLX.pl (dawniej Tablica.pl)

ale nie jestem w stanie odczytać ze zdjęcia opony: czy to jest 205 czy 215/40/17.

Miał ktoś z Was podobne doświadczenia - czy wejdzie do sedana przy moim zawieszeniu 215/45/17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://olx.pl/mojolx/odpowiedz-na-ogloszenie/876016837/?ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=answers#last

tutaj właściciel cabrio latał na 215/40/17 na tej feldze bez rolowania nadkoli. Ciekaw jestem czy był duży naciąg na 8j. Słyszałem, że naciąg pogarsza trakcję i komfort. Przy ET20 do E36 raczej 225/45 nie zmieszczę bez rolowania nadkoli. Miał ktoś podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 na 8 j to nie naciag ;) czy pogarsza komfort ?bardziej niski profil niz naciag.u siebie mam 225 na 9j i 235 na 10j , moj ojciec stwierdzil ze lepiej sie jezdzi na letnich nalesnikach niz zimowych balonach :D

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...