Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E46 320i Touring 2.2l 170KM Automat 2 Właściciel ZADBANY


chrisd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na sprzedaż mega dynamiczne, a zarazem (jak na BMW w tej klasie wyposażenia i automat) ekonomiczne kombi BMW E46 320i (benzyna) po lifcie (srebrne elementy PEŁNE WYPOSAŻENIE oprócz skóry i komputera pokładowego + kierownica wielofunkcyjna z radiem i tempomatem).

Tapicerka w stanie IDEALNYM

(1 właściciel oraz ja nie palimy + auto zaraz po zakupie zawiozłem do profesjonalnej firmy myjącej tapicerki niemiecką maszyną Karcher żeby pozbyć się kurzu i odświeżyć).

Historia auta:

Jest to moje pierwsze auto, które kupiłem w Październiku 2014 po sprowadzeniu go z Berlina od 1 właściciela (jest brief i pełna dokumentacja)

Jeździ mi się nim super, ale niespodziewanie wyjeżdżam z Polski do USA na studia na co najmniej rok i jestem zmuszony do sprzedaży :(

W styczniu "załapałem" się też na darmową akcję serwisową BMW gdzie otrzymałem NOWĄ poduszkę pasażera i całkowitą diagnostykę - wyszedł drobny wyciek oleju, który teraz jest naprawiony (NOWE o-ringi podstawy filtra oleju oraz NOWY czujnik poziomu oleju - skąd był ten drobny wyciek)

Wymienione są też WSZYSTKIE GŁÓWNE CZĘŚCI (topowi producenci):

- Klocki, amortyzatory

- Pompa wody

- WSZYSTKIE filtry (paliwa, oleju oraz oba powietrza)

- NOWE lusterka

- NOWE dywaniki przód i tył

- NOWA tylna prawa sprężyna (naprawa zaraz po zakupie)

- KLIMATYZACJA WYCZYSZCZONA, ODGRZYBIONA, DOPEŁNIONA

- NOWA odma

- NOWY termostat

- NOWE wahacze przednie tylne

- NOWY alternator

- NOWE świece NGK (jak w oryginale w BMW, zrobiłem na nich 1500km)

- NOWA 1 cewka

- NOWA uszczelka misy oleju

- NOWA uszczelka pod obudową filtra oleju

- NOWE łączniki drążka stabilizatora + gumy

- Akumulator w oryginale BMW

- Oryginalny zestaw kluczy naprawczych BMW + koło zapasowe + apteczka)

Auto jak na razie serwisowane we Wrocławiu w warsztacie specjalizującym się w BMW + przejściowo w Bydgoszczy (posiadam książkę serwisową z pieczątkami).

Do auta (opcjonalnie za dodatkowe 450 zł) mogę dorzucić unikatowy, nowy, nieodpakowany włoski lokalizator GPS - pokazuje dokładną lokalizację auta (na komputerze lub w aplikacji telefonu Apple, Android lub Windows) przez 20 dni na baterii wewnętrznej ładowanej przez USB (lokalizację widać w aplikacji w telefonie lub na komputerze), a jak nie ma zasięgu GPS to posługuje się siecią GSM.

Koszt eksploatacji przez 1 rok DARMOWY, potem 30EUR/rok (czyli 10zł/miesiąc) mega tanio jak za taką technologię, a w rankingach niemieckich nr.1.

Świetny bajer + spokój że auto się nigdy "nie zawieruszy" :)

Dane szczegółowe:

Model: BMW E46 320i Touring (wersja po "lifcie"), 6 cylindrów

Rocznik: 2002 (listopad) - pełna dokumentacja od 1 właściciela.

Przebieg: 241.000km

Model silnika: M54 226S1

moc: 125kW/170KM

(auto ma mega przyśpieszenie na 6 cylindrach na autostradzie lub przy bardziej dynamicznym wyprzedzaniu, jak dla mnie nawet za szybkie jak na początkującego kierowcę :)

pojemność: 2.2l (benzyna)

średnie spalanie

(przejachałem autem tylko 1500km od zakupu!):

w mieście 10.5-11.5l/100km

w trasie 8.5-10l/100km

skrzynia (automat + tryb sportowy - chodzi super!)

Wyposażenie:

- Książka serwisowa + serwis w oficjalnym salonie BMW Inchcape we Wrocławiu

- Czujniki parkowania

- Wersja po lifcie (srebrne elementy, dynamiczniejszy silnik, kierownica wielofunkcyjna, pełne wyposażenie oprócz skóry i komputera GPS - jak na zdjęciach)

- ABS/ESP

- Wspomaganie kierownicy (super się prowadzi)

- Elektryczne szyby x4

- Elektryczne, podgrzewane lusterka

- Podgrzewane fotele kierowcy i pasażera

- Klimatyzacja

- Automat/tempomat (genialne na autostradzie, trzyma idealnie prędkość, wszystko kontroluje się przez kierownicę)

- Podłokietnik przedni z dużą ilością schowków (idealny do dokumentów, kluczy, telefonu etc.)

- Podłokietnik tylny (składany), uchwyty na napoje, pokrowiec do nart (jak na zdjęciach)

- Światła LED założone do jazdy dziennej żeby oszczędzać żarówki (H7)

- Światła przeciwmgielne przód, tył

- Zimowe opony Continental ContiWinter Contact TS850 205/55 16" (topowy model, kosztowały 1500 zł kupione w Październiku 2014)

- Radio z CD

- Zamykanie drzwi od środka (w sytuacjach potencjalnego niebezpieczeństwa)

- Blokada okien od środka

- Przód i tył nowe wycieraczki BOSCH (kupione w Styczniu 2015) + tył posiada własny osobny spryskiwacz, więc w trakcie jazdy szyba czyściutka

- 2 kluczyki (1 zapasowy), co ciekawe w kluczyku jest też przycisk do otwierania TYLNEJ szyby w bagażniku!

(Super sprawa jak się jedzie na zakupy, bo nie trzeba otwierać i jest to rzadkość w większości aut)

Auto ma zalany najlepszy olej syntetyk Castrol Edge 10W60 FST (płaciłem 180zł za 4L)

Gdyby nie wyjazd do USA nie chciałbym się z tym autem rozstawać i jak widać dbam o niego maksymalnie od 5 miesięcy jako jego 2 właściciel :)

attachment.php?attachmentid=34085&stc=1attachment.php?attachmentid=34086&stc=1attachment.php?attachmentid=34087&stc=1attachment.php?attachmentid=34088&stc=1attachment.php?attachmentid=34089&stc=1attachment.php?attachmentid=34090&stc=1attachment.php?attachmentid=34091&stc=1attachment.php?attachmentid=34092&stc=1attachment.php?attachmentid=34093&stc=1attachment.php?attachmentid=34094&stc=1attachment.php?attachmentid=34095&stc=1attachment.php?attachmentid=34096&stc=1attachment.php?attachmentid=34097&stc=1attachment.php?attachmentid=34098&stc=1attachment.php?attachmentid=34099&stc=1attachment.php?attachmentid=34100&stc=1attachment.php?attachmentid=34101&stc=1attachment.php?attachmentid=34102&stc=1attachment.php?attachmentid=34103&stc=1attachment.php?attachmentid=34104&stc=1attachment.php?attachmentid=34105&stc=1attachment.php?attachmentid=34106&stc=1attachment.php?attachmentid=34107&stc=1

CENA: 21.500zł

Kontakt: 600 554 333 (Krzysztof)

Edytowane przez chrisd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak na perełkę itd. z którą "za nic byś się nie rozstał, ale życie zmusiło" przystało - zasłonięte blachy, a i staż na forum - konto założone de facto tylko aby wypchnąć auto, takie tematy powinny iść od razu do kosza i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto po lifcie a panel klimatronika przedliftowy

Akurat panel tutaj jest właściwy, po 2003r. był montowany dopiero nowszy panel określany jako "poliftowy", auta z początku liftu czyli 2001 i 2002 miały montowany fabrycznie panel klimatyzacji starszego typu z innym układem przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ceny na 21.500zł, bo zależy mi na czasie. Jeden z droższych na Allegro, bo jeden z najlepszych na Allegro.

Doinwestowałem go na 6317zł w samych częściach (nie licząc akcyzy, opon i ubezpieczenia), więc nowy właściciel już tego nie zapłaci, proste.

Jasne można kupić grata za 17.000 i ładować go po kolei to i tak się nazbiera więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, do negocjacji, ale auto realnie tyle jest teraz warte, a co do pełnego wyposażenia to są takie bez, więc ściemy nie ma.
Realnie? Może wg Ciebie tak jest, wg kupującego już nie. Pełne wyposażenie... jasne że są takie bez, np. Peugeot, Nissan itd. w tych markach takie wyposażenie to full opcja. W e46 to dopiero przedsionek raju. Minimum z opcji... Olej 10W60 nadaje się do S54B32 a nie do M54B22 który nawet nie ma chłodzenia denka tłoka. Ten olej po prostu zniszczy ten motor. Jest wiele rzeczy które mógłbym tu wymienić choćby na przykład spalanie... moja 330i tylko po mieście zjada 13,5l/100km a mam 231KM i 6,5sek/100km/h. Z najciekawszych rzeczy taką 330i w sedanie można już kupić od 25tys zł z rejestracją. Teraz pytanie retoryczne... czy opłaca mi się zaoszczędzić 3,5tys zł i nie mieć fury która ledwo nadąża za 330i? Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. z tym olejem jestem laikiem więc piszę szczerze co wiem na start ;) To jaki nadaje się do tego silnika M54 226S1?

Jasne, jak zależy ci na osiągach to M-pakiet, no ale włożyłem w to auto tyle i rozumiem, że kupujący ma to zazwyczaj wiadomo gdzie, ale auto to jest mechanika, która ma części, które się zużywają i psują, a tu te zużyte na teraz są już wymienione i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...