Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


325 e-36 vanos plastikowy kolektor a gaz


mariusz13

Rekomendowane odpowiedzi

witam ! mam pytanie niedawno nabyłem 325 coupe vanosa z plastikowym kolektorem jak wygląda sprawa montażu gazu czy koszty są większe ?? coś takiego słyszałem niewiem czy decydować się na założenie może ktoś mi coś doradzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz!

Ja 4 miesiące temu nabyłem także e36 z plastikowym kolektorem, tyle że 323 170KM.

Gazu generalnie się boję, także od razu zdecydowałem się na horendalne koszta koło 5tys zł i założyłem sekwencję.

Autko śmiga rewelacyjnie, akurat ten silniczek który mam(M52B25) jest bardzo ekonomiczny, z tego co rozmawiałem z gazownikami, to gazownik w swojej 2-litrówce ma większe spalanie.

Za gaz zapłaciłem w sumie 4,7tys zł i gazownicy między innymi ze względu na kolektor z platiku odradzali inną instalację niż sekwencję.

Do wyboru miałem dwaie inmstalacje sekwencyjne:

1. Polska z podzespołami włoskimi za 3600zł, zakładali ją w beemkach, ludzi nie zgłąszali problemów, ale jako firma dogłębnie jej nie przetestowali.

No i tutaj uznali że jeśli auto będzie miało półsekwencyjny wtrysk benzyny( o so chozi) to ta będzie lepsza.

2. Instalka włoska BRC self sequent coś tam, sprawdzona przetestowana, godna polecenia no i lepsza do sekwencyjnego wtrysku benzyny( o so chozi po raz kolejny...)

Ostetecznie wiem że mam sekwencyjny(bardziej zaawansowany wtrysk benzyny??;>) i instalację BRC za 4700zł ze zbirnikiem w kole o pojemności 55l(wchodzi 45l)

A teraz może czemu zdecydowałęm się na taki drogi wydatek.....

Ano temu, że znajomy miał E30 iSa i przez pół roku włożył w niego ok. 700zł(w tym wymiana przepływki na uzywaną), to tym wkładzie dalej mu strzelała, aż strzleiła tak że obudowa przepływomierza się zapaliła :|

Przy redukcji, jak chciał wyprzedzać, albo podczas samego wyprzedzania potrafiło toto strzelić- po wymianie świec, kabli i co mu tam przyszło do głowy.

Tutaj silniczek jest bardziej zaawansowany, a tym samym i przepływka i w razie czego kolektor kosztują więcej.

Więc jeśli za instalację 2 generacji zapłącisz powiedzmy 2500zł (6garów), to jeden dwa poważne strzały i kosztami zbliżysz się do kosztów instalacji sekwencyjnej z tym że ciągle może Ci strzelać i będziesz szedł w koszty.

Myślę że dobrym przykładem jest kolega któremu ostatni w e36 w iSie strzelił gaz-tamat w "mechanika i elektryka" i wpadło jakieś gówno do silnika i już ma mieć koszty powyżej 2500zł.

W najgorszym wypadku założyłbym na Twoim miejscu tą polską instalkę na włoskich podzespołach, bo gazownicy tez zakładali to do kilku beemek i właściciele wtedy kiedy byłem u nich nie zgłaszali problemów z tą instalacją.

Gaz zakładałem w BRC w Radwanicach, zdecydowanie godny polecenia zakład.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki to już wiem coś więcej musze nią troche pojeżdzić sprawdzić jak wszystko się zachowuje jak będzie ok to może się zdecyduje na sekwencje . Może ktoś jeszcze ma doświadczenia z plastikowym kolektorem chętnie poznam inne opinie

[ Dodano: 3 Marzec 07, 13:41 ]

Mozesz podać jakiś bliższy namiar na ten warsztat w Radwanicach telefon , adres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ekoalma.pop.pl/index.php

tu masz linka, a jakby coś nie działało to wpisz w googlach Brc radwanice to Ci pokaże

Mi pali średnio 12-12,5 litrów gazu/100km przy jeździe 60% miasto 40% trasa, miasto zdecydowanie dynamicznie.

A jak sobie spokojnie jeżdżę po mieście to przy tym samym stosunku jazdy pali mi średni koło 11.5

Ostatnio na autostradzie non stop prędkość ok. 150-160km/h kilka razy 180-200km/h spalił 12-12,5 litra gazu.

Jak dla mnie to bardzo akceptowalne spalanie i tak jak już pisałem, nie ma różnicy między gazem a benzyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Wydaje mi sie ze wystrzały to raczej efekt kiepskiego montazu badz nieprawidłowej regulacji

na forum znajdziesz przynajmniej kilka osob ktore w e34 525i 24V maja zamontowany

zwykła instalke i problemow z wystrzałami nie maja :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E36 325 na instalacji II gen, powiem ci tak - nie ma juz tej przyjemnosci z jazdy, auto jest duzo słabsze, co do plastikowego kolektora - gazownik powiedzial ze one sa tak mocne ze nie powinno sie nic stac, poza tym mam antystrzal, gaz strzelil nie raz i nic sie nie rozleciało. Oczywiscie najchetniej wyrzucilbym ten gaz i jezdzil na benzynie <bmw_1>

Spala mi latem 13 srednio, zima pewnie ok 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie, tak jak mówisz, nie powinno.......

jak dobrze wyregulowana I czy II generacja to tez nei powinno strzelać....

Ja uznałem że wolę się nie zastanawiać czy nie powinno czy coś się stanie, bo wystarczy jednen porządny strzał i zbliżamy się kosztami do gazu skewencyjnego

Już nawet nie biorąc pod uwagę że koszt tej polskij instalacji sekwencyjnej jest około 3600zł

Kolejna sprawą jest przyjemność z jazdy.....

Jeśli masz zamiar pojeździć trochę tym autem i chcesz mieć z niego zabawę to ja założyłbym jednak sekwencję.

Swoim mam zamiar jeździć około 4 lat, sumienie mam spokojne przy wyprzedzaniu, nie muszę się martwić przy redukcjach, a przy 2.5 często chce się to robić ;-)

Także jeśli "stac Cię" na wydanie około 1500zł więcej na gaz to tylko i wyłącznie sekwencja.

stać Cię dlatego w cudzysłowiu że jeśli pomimo tego że nie powinno strzelić jednak strzeli to wtedy będzie musiało Cię być stać, nerwy przy strzałach....bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...