Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


car audio do bmw e46 coupe.


kryster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić aktualny zestaw grajacy w mojej e46 coupe i proszę o wypowiedź czy zestaw ten jest odpowiedni i ktore glosniki wybrać? Radio jakie zamierzam kupic to HTTP://allegro.pl/alpine-ute-72bt-mikrofon-pen-8gb-kurier-gratis-i5152504974.html głośniki, no właśnie tu mam maly dylemat, ponieważ mam dwie opcje mianowice HERTZ ESK 165.5 do BMW E46 Compakt, Citroen C4, C5 (5058277572) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub ALPINE SPG-17CS system głośnikowy 16,5cm (5185385892) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. do tego wszystkiego jakis zgrabny wzmacniacz i skrzynie basowa taki model ALPINE SBG-1244BP SKRZYNIA BASOWA - 800W BAND PASS (5112664800) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. co wy sadzicie na taki zestaw? Z gory Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, generalnie na sprzęt grający chciałbym przeznaczyć okolo 2500zl więc moim zdaniem nie jest to nisko budzetowo :) zalezy ko i za ile uważa nisko. Osobiście nie jestem audiofilem, lubię po prostu słuchać muzyki i czerpie z niej przyjemność. Co myślicie o tych głośnikach hertz czy alpine ? Wzmacniacz jak najbardziej do kupienia tylko zastanawiam się jaki dostałem podpowiedź że warty uwagi jest ten sprzęt Alpine pdx4100. Wplanie jest oczywiście wygluszenie drzwi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba głośniki są z jednej półki cenowej i porównywalnej jakości, więc to które kupić to ciężko doradzić bo taki odsłuch to jest bardzo indywidualna sprawa. Ogólnie nigdy nic nikomu nie doradzam i trochę się dziwię, że ludzie tak robią, bo z muzyką i jej odsłuchem jest trochę jak z jedzeniem jeden lubi to a inny tamto. Doradzić mogę tyle, że najlepiej umówić się na odsłuchy tego wszystkiego i najlepiej całe audio oprzeć na nowej instalacji. Polecam lepsze radio i całość oprzeć na nowej instalacji i oczywiście konkretnym wygłuszeniu. Co do basu to pomyśl nad kupnem samego głośnika i zrobieniu zabudowy na wymiar, sporo to nie kosztuje a wygląda znacznie bardziej estetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę budowę własnej skrzyni i jeszcze się zastanawiam. Szukam dobrego głośnika basowego, możecie cos polecić. Moc w rms nie większa niz 250. Myślałem o jbl, ale poczytalem trochę opini i ostatnio podobno stracił na jakości. Generalnie skrzynie chciałem zrobić z mdf. Kwestia tylko litrazu skrzyni i grubości mdf-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz najpierw kupić głośnik, później w jego specyfikacji masz podany jaki ma być litraż skrzyni w zależności od obudowy zamkniętej z bass reflexem itd. Ja polecam zamknięty układ bo dużo szybszy bas i nie ma irytującego mnie "buczenia" robiącego furorę pod wiejskimi dyskotekami i remizami strażackimi . Ale wiadomo co kto lubi. Wzmacniacz kupiłem monoblock a do tego dwa głośniki niskotonowe firmy Cadence, zresztą jak to wszystko wyszło możesz zobaczyć w galerii mojego cabrio.

Co do budowy samej skrzyni to szkoda zabawy zleć to fachowej firmie ja kupiłem to w firmie basser. Mają gotowe wymiary do większości aut, a jeżeli potrzebujesz większą albo mniejszą skrzynię to już tylko matma zwykła jak u mnie. Efekt?? bardziej niż zadowalający, ale wiadomo zawsze by mogło być lepiej. Do tego wszystkiego zakładałem całe okablowanie nowe i wygłuszenie w drzwiach i boczkach, bo bez sensu jest wywalać kilka tysi na sprzęt a później zaoszczędzić kilka złotych na kablach albo wygłuszeniu. Takie projekty tylko kompleksowo trzeba robić albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...