Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e34 TDS


Sobek

Rekomendowane odpowiedzi

<bmw_2> mam juz druga z kolei e34. po stracie pierwszej tylko przez moment zastanawiałem sie nad e39.

i nie chodzilo o wzgledy finansowe. ja sie w tym aucie zakochałem.. uklon_bmw

to nie jest auto do palenia gum, chociaz jak sie depnie to nie ma żadnego problemu.

trzeba dbać o silnik, jak go nie skatujesz i bediesz przestrzegac podstawowych zasad, to bedziesz jeździł długo i stosunkowo tanio.

na trasie pali nawet poniżej 7l, w miescie mam srednią 8,8l.

mówię tu o manualu, bo to w tds-ie podstawa. z klima spali z litr wiecej.

to auto idealne na długie trasy, najlepiej na autostradę. ostatnio rozbujałem moja bunię, do 200km/h, a4 odcinek pietrzykowice-strzelin, 5-osób na pokładzie+pełny bagażnik, i jeszcze miała zapas, ale juz trzeba było zjeżdżac. jak zmienie koła na letnie, to jeszcze ja przetestuje.

miałem też dośc powazny krasztest, i wyszedłem bez szfanku, ponad półtorej tony żelastwa robi swoje :) , w tym aucie można sie poczuć jak w małym czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten silniczek sie sprawuje tzn. przyspieszanie od 0 do 100km/h itp czy ladnie sie zbiera od 100km/h w gore ??

Jak on pracuje ?? czy jak da mu sie troche gazu to slychac klekotanie jak w ciagniku czy ladny dzwiek turbiny i bass r6??

Pytam o takie rzeczy bo nigdy nie mialem stycznosci z TDS'em <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basik 6r i ewentualnie pisk opon :mrgreen: , uwielbiam dźwięk wchodzacej na obroty "6".

nie sprawdzałem, nigdy ile potrzebuje od 0-100, ale od 60-120, przy wyprzedzaniu w warunkach drogowych idzie super. przyklejasz sie do zderzaka gosciowi przed tobą , redukcja i strzelasz jak z procy. wczesniej jeździłem 2.0l benzyniakiem (ford scorpio), i musiałem sie nauczyć jak tym (tds-em) jeździc i wyprzedzać, ale fordzik wysiada przy buni. <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

<bmw_1>

Tdsik prowadzi sie genialnie. Jesli z zawiechy nie dochodza cie zadne przerazajace dzwieki i jesli nie ma problemow z odpalaniem (tzn nie musisz krecic 10 sekund przed odpaleniem), poza tym spogladajac na wskaznik oleju nie widzisz na nim dziwnego masla to powinno byc ok. Przyspieszenie od 0-100 przy zdrowym silniku zajmuje 11 sekund. tyle ze nie polecam testowania parametrow bo to DIESEL. Drogi tym nie zerwiesz, za to jak kolega napisal wczesniej podczas wyprzedzania mozesz byc pewien ze zdazysz. Autko zbiera sie doskonale. Porownujac z golfem III 1.8 jest duzo pewniej. Poza tym przy suchej nawierzchni samochod prawie sam wychodzi z zakretow. Zawieszenie dobrze zgrane, nie czuc dziur ani innych nieprzyjemnosci dolnoslaskich drog.

Silniki wrazliwe na przegrzanie. Lubi pekac glowica i wygrzewac sie uszczelka pod glowica. Uszczelka to koszt ok 170 zl plus montaz, glowica - tu sprawa zaczyna sie od 1000 do ok 1500 zl (za czesc w miare pewna). Jesli kiedzkolwiek zaswieci ci sie kontrolka ladowania akumulatora zatrzymuj samochod i ani kroku dalej, chyba ze to 100 metrow. zatrzymuje sie pompa wody i silniczek dostaje szalu od tropikalnej temp.

Ogolnie jednak auto godne polecenia jesli chcesz pojezdzic a nie szalec. Autka dobrze wyposazone, mozna trafic zadbany egzemplarz za rozsadne pieniadze.

ps. Spalanie: ok 6,5 (przy 100-110) po trasie, ok 8,5-9 w miescie. Vmax 207 km/h (z danych technicznych, sam nie sprawdzilem)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<bmw_1>

Tdsik prowadzi sie genialnie. Jesli z zawiechy nie dochodza cie zadne przerazajace dzwieki i jesli nie ma problemow z odpalaniem (tzn nie musisz krecic 10 sekund przed odpaleniem), poza tym spogladajac na wskaznik oleju nie widzisz na nim dziwnego masla to powinno byc ok. Przyspieszenie od 0-100 przy zdrowym silniku zajmuje 11 sekund. tyle ze nie polecam testowania parametrow bo to DIESEL. Drogi tym nie zerwiesz, za to jak kolega napisal wczesniej podczas wyprzedzania mozesz byc pewien ze zdazysz. Autko zbiera sie doskonale. Porownujac z golfem III 1.8 jest duzo pewniej. Poza tym przy suchej nawierzchni samochod prawie sam wychodzi z zakretow. Zawieszenie dobrze zgrane, nie czuc dziur ani innych nieprzyjemnosci dolnoslaskich drog.

Silniki wrazliwe na przegrzanie. Lubi pekac glowica i wygrzewac sie uszczelka pod glowica. Uszczelka to koszt ok 170 zl plus montaz, glowica - tu sprawa zaczyna sie od 1000 do ok 1500 zl (za czesc w miare pewna). Jesli kiedzkolwiek zaswieci ci sie kontrolka ladowania akumulatora zatrzymuj samochod i ani kroku dalej, chyba ze to 100 metrow. zatrzymuje sie pompa wody i silniczek dostaje szalu od tropikalnej temp.

Ogolnie jednak auto godne polecenia jesli chcesz pojezdzic a nie szalec. Autka dobrze wyposazone, mozna trafic zadbany egzemplarz za rozsadne pieniadze.

ps. Spalanie: ok 6,5 (przy 100-110) po trasie, ok 8,5-9 w miescie. Vmax 207 km/h (z danych technicznych, sam nie sprawdzilem)

Pozdrawiam

ja ostatnio sprawdziłem :mrgreen: Vmax 210km/h i wiecej nie pójdzie, chyba ze z górki <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze bylem przeciwnikiem diesla w BMW ale po tym co piszecie bede sie musial mocno zastanowic bo trzeba mi diesla miec (jezdze ciezkim i ropa mi zostaje jakos takos)a tu piszecie ze calkiem dobrze sie sprawuje TDS. a czy ktos sie orientuje jak po CHIPIE chodzi TDS bo mozna go podklepac do 173ps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze ciezkim i ropa mi zostaje jakos takos

Hehe.......

Ja tez jestem przeciwnikiem Diesli bo jakos nie lubie klekotu z silnika..... no ale jak jest mocny i daje rade, a zarazem nie pali duzo, tak jak benzyna, to czemu nie....

Co do chipa.... hymm lepiej sobie to odpuscic, nie jest to nowka ktora ma z 5 lat czy mniej.... tak ze lepiej nie ryzykowac, tym bardziej ze w TDS'ach lubi pekac glowica itp...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych info TDS'owi najlepiej jest w stanie nienaruszonym. 143 konie to faktycznie z 50 za malo, ale mozna juz pojechac. Szczerze nawet nie myslalem o chipie. Mialem toto w golfie, i na tym juz dosc:) bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...