Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wakacje w CRO 2015"


cziko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym roku prosto z "Nysy 2015" mamy zamiar z Monią jechać do Chorwacji- punk docelowy jest nam jeszcze nie znany.

Plan jest by jechać naszymi 530 ( DW 530XS- BMW, DW 530TP- przyczepa ) :lol:

Choć ostatnio kilka rozmów powstało czy jechać z budką czy bez niej- zawsze są plusy i minusy jak to w życiu.

Plus za kempingiem- załadować ile chcemy, lodówka w upalne chorwackie dni tez jest dużym zbawieniem, spać gdzie chcemy oraz jak długo być w danym miejscu i ogólnie brak ograniczeń.

Minus dla mnie to głównie prędkość jazdy do 100km/h choć jedziemy na wakacje, a nie na wyścigi na ładnej autostradzie az chce się nacisnąć a tu smycz za mną jedzie 2x2 i ok 1tona.

Spalanie mam ok 9L/100km- tak mi komputer wskazuje średnie i w danej chwili na tempomacie.

Cały skład mieści się w 3,5T więc winety są w jednej cenie.

Ceny parceli są zrównoważone namiot a przyczepa na riwierze chorwackiej więc na jedno wychodzi.

O domku nie myślimy bo jak na dwie osoby to się nie opłaca brać domku 6-8os od 80e za dobę.

Mam teraz do Was pytanko czy macie jakieś "fajne"- sprawdzone miejscówki?- adresy, strony www.

Na Forum Karawaning.pl dano mi info co do przyczepy co jak gdzie etc.o cro też pisano ale może jeszcze Wy mi dacie dodatkowe informacje.

Na Kalkulator podróży koszty samej jazdy zostały ogarnięte, oraz z użytkowania samochodu spalanie, zasięg baku.

Podobno lepiej płacić kartą niż wymieniać euro/PLN na kuny.

A może ktoś z Was tez jedzie w tym kierunku po 20,07,15" ?

Wszystkie wskazówki miło widziane.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogę tylko tyle, że do spalania jadąc 100km/h dolicz litr paliwa :) e39 530d przyczepy ciągam już kilka lat i spalanie 9 litrów nie jest niestety osiągalne a jak będzie kilka górek to i 11 wsiorbie :)

pakos jest osiągalne i w piątek miałem dokładnie 8,6L na drodze S8 przy prędkości 90km czasem 100km.

Ale tez się z Tobą zgodzę klima była na OFF a w okresie wakacyjnym na pewno będzie na ON, więc do 10L dojdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...