Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Xenon przestał działać / pęknięty klosz reflektora BMW E46, pomocy!


kolakao

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję osoby, która jeszcze w tym tygodniu ogarnie mi prawy xenon (odpłatnie oczywiście).

A więc od początku: wszystko było w porządku przez długi czas, w ten weekend byłem w Łodzi w tę i z powrotem i zapewne podczas podróży prawy klosz reflektora doznał mocnego urazu i pękł :(

Żyłbym na nieświadomce, gdyby nie to, że zaraz po podróży pojechałem na myjnię coby zmyć tony insektów z auta, niestety klosz mocno zaparował/dostała się tam woda z myjki ciśnieniowej i xenon przestał działać...

Sprawdziłem już, że żarnik wygląda jak nowy i nienaruszony (wymieniany jakieś 2 tyg. temu), nie mam pojęcia co mogło się skopać, niby pierwsza myśl przetwornica, no ale ona jest poza kloszem. Znalazłby się śmiałek, który podjąłby się diagnozy/naprawy ?

klosz już zamówiłem, więc będzie za jakieś 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, z Wrocławia.

Jutro spróbuję podmienić, sęk jest w tym, że dziś próbowałem się bawić z wyciąganiem reflektora, ale po odkręceniu wszystkiego, wyciągnięciu kapturków ciągle był trzymany, prawdopodobnie przez jakiś wężyk doprowadzający płyn do spryskiwaczy do spryskiwacza reflektora i dałem spokój. Reflektory u mnie wyglądają mniej więcej tak:

e46fl2.jpg

No i właśnie ze względu na to, że nie bardzo mam czas przy tym grzebać no i nie chcę więcej napsuć niż naprawić to wolałbym, żeby zrobiła to jakaś wprawna ręka...

Zależy mi na czasie, bo w niedzielę wyjeżdżam na urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękówka za ten filmik, nigdzie nie mogłem znaleźć czegoś takiego, na YT widziałem tylko wyciągane reflektory bez spryskiwacza.

Wczoraj obczaiłem żarnik i niestety to nie to. Dzisiaj w takim razie znów przystepuję do nierównej walki :cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica sprawna, wiązka też spoko (podłączałem drugi reflektor), czy to oznacza, że padł zapłonnik? :/

Rozebrałem całą lampę, obejrzałem kilka filmików i chyba wymiękam, ten zapłonnik to raczej samemu ciężko będzie wymienić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica sprawna, wiązka też spoko (podłączałem drugi reflektor), czy to oznacza, że padł zapłonnik? :/

Rozebrałem całą lampę, obejrzałem kilka filmików i chyba wymiękam, ten zapłonnik to raczej samemu ciężko będzie wymienić :(

jedź do Leo..... u mnie wymienił w 13.5 minuty...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na koniec dodam dla potomnych:

Ani sam nie wymieniałem zapłonnika ani nikt inny, po demontażu wysuszyłem co się dało, wymieniłem klosze, po dwóch dniach resztki wilgoci wyparowały i xenon zaczął działać i działa do dzisiaj ;) także urlop miałem uratowany i pojechałem swoim bandytą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...