Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zabranie prawa jazdy na 3 miesiące - nowe przepisy


mariusz13

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj spotkała mnie taka oto sytuacja

attachment.php?attachmentid=35872&stc=1

mało brakowało a niby według nowych przepisów straciłbym prawko oczywiście powiedziałem że nie posiadam przy sobie prawka za co zainkasowałem 50zł więcej ale jest to lepsze niż szarpanie się z policjantem że nie ma prawa mi go zabrać

nie byłem pewien czy w miejscu pomiaru było ograniczenie do 40 czy do 50 tak że wolałem nie ryzykować . ale w zasadzie zmierzam do tego że jeżeli już komuś taka sytuacja się zdarzy to także nie oddawajcie prawa jazdy , policjant nie ma prawa wam go zatrzymać z urzędu może to zrobić sąd , policja myli swoje nawyki z przypadkiem jazdy po alkoholu gdzie automatycznie zabierają prawko ale tam jest ewidentne popełnienie przestępstwa lub wykroczenia , podobnie za punkty także jest powyżej normy to ok . w przypadku przekroczenia prędkości mamy prawo podważyć decyzje policjanta bo np. radar był typu iskra lub pomiar był wykonany w warunkach w których nie powinien itp. itd . lepiej iść do sądu prawko najwyżej odbierze nam sąd ale przy dobrym kombinowaniu potrwa to prawie trzy miesiące z odwołaniami a czas nie biegnie od zatrzymania dokumentu tylko od wykroczenia tak że może się okazać że nawet prawka nie zabiorą bo czas minął . szczególnie jest to przydatne kierowcom zawodowym którzy mogą stracić prace przez utratę prawka :) a jest ten przepis jak zwykle w tym kraju kolejnym bublem prawnym tworzonym do gnębienia kierowców

Edytowane przez mariusz13
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Wrzuć ponownie zdjęcie i wymarz pesel oraz numer dowodu :) różnie to teraz bywa , co do mandatu to lipna sprawa i trzeba się strasznie pilnować wiadomo każdemu się zdarza czasami przekroczyć prędkość .

Zawsze w PL liczy się kasa nie bezpieczeństwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie pokarzesz prawka a przekroczysz +50 w zabudowanym to prawko stracisz.To nie jest tak jak z dowodem rejestracyjnym że jak nie masz to ci nie zabiorą.To idzie z urzędu,dostajesz nakaz sądu i już a z drugiej strony czy to zgodne z konstytucją że karają cię kilkakrotnie za jedno przewinienie???(utrata prawka,punkty i mandat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie pokarzesz prawka a przekroczysz +50 w zabudowanym to prawko stracisz.To nie jest tak jak z dowodem rejestracyjnym że jak nie masz to ci nie zabiorą.To idzie z urzędu,dostajesz nakaz sądu i już a z drugiej strony czy to zgodne z konstytucją że karają cię kilkakrotnie za jedno przewinienie???(utrata prawka,punkty i mandat)?

Oni to tłumaczą jakoś że to jest jedna kara.. do tego nie dojdziesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie pokarzesz prawka a przekroczysz +50 w zabudowanym to prawko stracisz.To nie jest tak jak z dowodem rejestracyjnym że jak nie masz to ci nie zabiorą.To idzie z urzędu,dostajesz nakaz sądu i już a z drugiej strony czy to zgodne z konstytucją że karają cię kilkakrotnie za jedno przewinienie???(utrata prawka,punkty i mandat)?

a jak za zabójstwo dostajesz karę więzienia i pozbawienie praw publicznych ?????? to jedna kara czy dwie za jedno przestępstwo???

temat z dupy wzięty.... nikt święty nie jest[ ja też] , ale jazda prawie sto na godzinę w terenie zabudowanym na pochwałę nie zasługuje:bag::bag:

Edytowane przez PRZEMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie pokarzesz prawka a przekroczysz +50 w zabudowanym to prawko stracisz.To nie jest tak jak z dowodem rejestracyjnym że jak nie masz to ci nie zabiorą.To idzie z urzędu,dostajesz nakaz sądu i już a z drugiej strony czy to zgodne z konstytucją że karają cię kilkakrotnie za jedno przewinienie???(utrata prawka,punkty i mandat)?

A jednak ponoć tak nie jest

Nie pokazujesz - nie mają prawa zabrać

Statystyki www.anuluj-mandat.pl nie kłamią

http://www.wykop.pl/link/2585331/jak-anulowac-mandat-i-nie-dac-sobie-odebrac-prawa-jazdy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak za zabójstwo dostajesz karę więzienia i pozbawienie praw publicznych ?????? to jedna kara czy dwie za jedno przestępstwo???

temat z dupy wzięty.... nikt święty nie jest[ ja też] , ale jazda prawie sto na godzinę w terenie zabudowanym na pochwałę nie zasługuje:bag::bag:

No i jak zwykle ktoś się d.....ł.Czy ja tam kogoś bronię albo ganię?Chodzi mi tylko o podwójne karanie za jedno przestępstwo (punkty i mandat to jedna kara a pozbawienie prawka jest drugą karą).Jak by ktoś dobrze się nad tym zastanowił ,miał czas,pieniądze i adwokata to kto wie co by z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak nie oddasz dokumentu a przekroczysz 50km/h to nie maja prawa wpisać do systemu że straciło się prawko policja to nie sąd panowie dlatego uświadamiam szczególnie kierowców zawodowych co mogą przez swoją niewiedzę stracić pracę :) decyzja oczywiście należy indywidualnie do każdego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz oddawać prawka policjantowi ale to niewiele zmienia bo nakaze to starosta.Czas 3m-cy biegnie od daty zdania prawa jazdy.

błąd i nie prawda nie w tym przypadku Dziki . proszę podstawy prawne a uwierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, rozumiem :P Myślałeś że było 40 i nie dałeś prawka żeby nie zabrali a tam 50.. no cóż pięć dyszek w kieszeni by było gdyby pan panie kierowco czytał znaki ;)

gdybym czytał znaki to nawet mandatu kolego by nie było ;) prawda taka że to rutyna i znana trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz 13...więc może wprost...chcesz być unikającym mandatu wykorzystując dziury w prawie -to zupełnie legalne a nie uchylającym się od mandatu;)

Ostatnio podobają mi się terminy uchylający się i unikający...okazuje się że to nie to samo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wykorzystywał dziury prawne bo to chory kraj gdzie poseł , senator , sędzia może cisnąć dwieście na pięćdziesiątce a Ty Dziki i ja nie możemy po drugie jak znaki się stawia już w polu a patrole na motorach stoją w krzakach to tak jak najbardziej będę wykorzystywał każdą lukę prawną jak się trafi :)

nie jestem takim ignorantem jak myślicie ten mandat zapłacę bo wiem że przesadziłem ale jak moher się wlecze to tak jest :) chodzi mi tylko o to że kara 3 miechy to przesada i jak ma obowiązywać to wszystkich w tym kraju jeżeli nie to będę się starał też być ponad jak posłowie itp. a co :)

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wykorzystywał dziury prawne bo to chory kraj gdzie poseł , senator , sędzia może cisnąć dwieście na pięćdziesiątce a Ty Dziki i ja nie możemy po drugie jak znaki się stawia już w polu a patrole na motorach stoją w krzakach to tak jak najbardziej będę wykorzystywał każdą lukę prawną jak się trafi :)

nie jestem takim ignorantem jak myślicie ten mandat zapłacę bo wiem że przesadziłem ale jak moher się wlecze to tak jest :) chodzi mi tylko o to że kara 3 miechy to przesada i jak ma obowiązywać to wszystkich w tym kraju jeżeli nie to będę się starał też być ponad jak posłowie itp. a co :)

Kiedyś było jeszcze lepiej z przepisami bo większość tych aut nie miała certyfikatów czy tego co oni tam mają :P Teraz więcej ludzi będzie się sądować a zabudowany zabudowanemu nie równy.. co innego jak jedziesz po starym mieście w wawie 100 km/h a trasą przez mieścine..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze tylko dla równowagi żeby nie było jacy to jesteśmy poszkodowani i biedni - polecam ten artykuł. Na dole jest tabela z porównywalnymi karami w innych państwach UE. Info przydatne każdemu podróżującemu za granicą samochodem ;)

Lepiej w ogóle nie mieć prawa jazdy, niż je stracić. Paranoja! - Motoryzacja w INTERIA.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze tylko dla równowagi żeby nie było jacy to jesteśmy poszkodowani i biedni - polecam ten artykuł. Na dole jest tabela z porównywalnymi karami w innych państwach UE. Info przydatne każdemu podróżującemu za granicą samochodem ;)

Lepiej w ogóle nie mieć prawa jazdy, niż je stracić. Paranoja! - Motoryzacja w INTERIA.PL

Tam nie ma napisanej bardzo ważnej rzeczy.. nie cisną się na pieniądze jak dzikie świnie.. jeżeli np kierowca zza granicy (taki np ja) przekroczy 20 poza miastem (w mieście przewalone) to najczęściej dostaje się upomnienie.. a polska? sami wiecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...