Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E60] Co to za błędy, jak usunąć?


intense

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z auta.

Podpinałem go pod INPE i proszę o interpretacje błędów, które jeszcze zostały po wykasowaniu.

filter.png

Z tego co czytałem to błąd filtra DPF.

Gdzieś czytałem, że w DIS można włączyć opcje wypalania filtra i przejechać z 50km z obrotami powyżej 2000.

Czy to się sprawdza i czasami pomaga?

W module CAS mam takie coś:

cas.png

2.png

Co to może być?

Widać jakby gdzieś napięcia nie dostawał?

No i ostatni error mam w module skrzyni biegów:

gear.png

1aut.jpg

Czy to może być przyczyna i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w disie można uruchomić procedure wypalania filtra i trzeba jeździć ok 30 40 minut z prędkością minimum 60 km/h (podczas procedury masz wszystko ładnie opisane) czy pomaga? Tak o ile już go nie trafiło, czasami trzeba dwa razy robić.

Co do pozostałych błędów to teraz ci nie powiem bo z niemca słabo a z tel pisze, będę przy kompie to zerkne ale w skrzyni to chyba czujnik pozycji lewarka lub pozycji p (czasami szwankują i trzeba wymienić mimo że pokazuje pozycje)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować DIS ale mi się nie udało żeby się połączył z emulatorem głowicy.

Miałem odpalone dwie maszyny wirtualne. Jedna z emulatorem i INPA, a druga z DIS.

Ale nie połączył mi z głowicą... nie wiem dlaczego. IP też poustawiałem.

Skrzynia chodzi ok i działa wszystko poprawnie tylko za każdym razem jak wyłącze silnik to po chwili wyrzuca ten komunikat, a lewarek jest na P.

Gdzie ten czujnik się znajduje? Wymieniałeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpe i emulator zainstaluj natywnie na systemie a disa na maszynie, odezwij sie na pw to podeśle filmiki jak zainstalować disa, są też gotowce ale czasami stwarzają problemy

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...