Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Obsługa klimatyzacji - 325 '98


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam znowu banalne pytanie:

-czy ktoś w kilku słowach może mnie pouczyć jak w tym modelu działa klima? Nie mogę jej zrozumieć, bo oprócz klimy jest jeszcze nad nią jakaś regulacja temperatury i wygląda mi to na jakieś nadrzędne sterowanie temperaturą? Wygląd mi to na niby że ma dwie niezależne strefy, ale jak tym zarządzać?

Jak działa ta logika? Może to jakiś wałek z tą klimą mi sprzedali, bo po mojemu to powinien być klimatronik który rządzi wszystkim i tyle jak to w normalnych autach :) a tu jakieś dodatkowe pokrętło wprowadzające zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zobaczyc czy to nie walek z klimą otwórz maske sprawdź czy masz chłodnice od klimy i wszystkie kable do niej, skraplacz itp. Ja tka kupiłem Mondeo z klimą, ale chlodnicy nie mialem a sie nie znałem wiec wałek łyknąłem :roll: ale teraz jestem juz mądrzejszy :lol:

A co do sterowania to musi byc wcisniete AC i wtedy klima powinna działać i jak amsz climatronik to ustawiasz temp jaka ma byc, a jak manualną to poprostu cieplej zimniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem oczywiście i sprzęt do klimy jest tam gdzie powiniem. Nie jestem pewnien czy poniżej pewnej temp. klima się w ogóle może włączyć ? W passacie jest taka bariera chyba min +5 stopni, a tu może też? Wyświetla wszystko jak trzeba, wieje tylko nie potrafi chłodzić. Może rozszczelniona i nie ma czym chłodzić? A nie powinno sięcoś wyświetlać, jakaś dioda ? Sam już nie wiem. A u Was działa przy takiej temp. ?

PS. Co oznaczają te zielone kontroli poniżej przebiegu, które zaraz gasna? Nie mam żadnej instrukcji do tego auta, dlatego trochę zawracam głowę, ale może ktośc będzie miał chwilę na parę pomocnych zdań .

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm własnie ty chcesz uzywac teraz tej klimy?? :wink:

działa cały czas ostatnio w nocy jechalem Scorpio 97r wielorybem na zewnatrz

-5stopni i klima działała, myslałem ze zamarzne, ale tylko sprawdzaliasmy czy zadziała, wiec w BMW tez powinna, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...