Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Chłodnica M40 - urzywany orginal czy nowy zamiennik ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z grzaniem się silnika M40.

Wymieniłem już visco,. pompę wody i termostat .

Teraz przyszła kolej na chłodnice , moja jest zabita i nie nagrzewa sie w całości . <bmw>

Co wybrać, sprawna oryginalną używke czy nowy zamiennik z allegro, różnica około 100 pln ?

http://www.allegro.pl/item172996779_nowa_chlodnica_wody_bmw_3_e30_3_e36_5_e34.html

Chyba ze ktoś ma sprawna używaną to proszę o cynk.

ps motor nie ma objawów uszkodzonej uszczelki pod głowicą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny problem - temp. dochodziła do czerwonego pola już po chwili (jeden cykl stania na światłach)

Wymieniłem termostat - nic się nie poprawiło, potem pompa - dalej nic - potem visco - i już było spoko 8) (znzaczam, że wszystko funkiel nówka SACHS)

Co do chłodnicy - wg mnie na częściach w tym układzie nie warto oszczędzać - ale z drugiej strony - jeśli chłodnica jest sprawdzona - to jest zakres pracy nie powinien się niczym różnić od markowej...

Jeśli będziesz miał sprawdzone źródło używki - nie zastanawiaj się i bierz.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z grzaniem się silnika M40.

Wymieniłem już visco,. pompę wody i termostat .

Teraz przyszła kolej na chłodnice , moja jest zabita i nie nagrzewa sie w całości . <bmw>

Co wybrać, sprawna oryginalną używke czy nowy zamiennik z allegro, różnica około 100 pln ?

http://www.allegro.pl/item172996779_nowa_chlodnica_wody_bmw_3_e30_3_e36_5_e34.html

Chyba ze ktoś ma sprawna używaną to proszę o cynk.

ps motor nie ma objawów uszkodzonej uszczelki pod głowicą

Pozdrawiam

Spróbuj wlać jeszcze odkamieniacz , może to coś drgnie.

Ale jeśli juz wymiana to raczej 100 nie robi dużej róznicy a masz nowe na gwarancji.

Ps. może jest słabo odpowietrzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkameniacz nic nie pomógł, próbowalem K2 cooler flush i nic nie dało , chłodnica dalej zimna na środku . , Dzwoniłem do firmy rzekomo zajmującej się naprawą chłodnic,. stwierdzili ze jak jest zimna to zabita i nic nie pomoże .za to zaproponowali nową BEHR 450.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...