Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kierunkowskazy


VITEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do was , bo co cwile policja sie mnie czepia o kazda pierdulke w moim aucie , tym razem chodzilo o kierunkowskazy , Ja chyba jestem mistrzem w robieniu przegladow 2 na tydzienn :cry: Doczepili sie do szkielek bo kupilem na allegro cale przezroczyste niby M3 i mam pomaranczowe zarowki i powiedzieli ze musze miec na nie atest pytanie_bmw sory za wyrazenie ale to oni sa pierdolnieci czy to ja juz nic ni kumam ? Wydawalo mi sie ze do tego nie moga sie przyczepic .....fakt szkielka wygladaja jak pleksa ale kierunki swiaca na pomaranczowo .... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

To faktycznie cos masz pecha z drogówka , ja mam u siebie dymione ale jak do tej pory

nikt przy kontroli nawet nie pytał o te kierunki , znajomy mial kiedys przeboje z policja ale

w golfie tzn co chwile go zatrzymywali ze lampy nie takie , kierunki pozmieniane itd itp

az sie wkurzył i posciagał z netu rózne dokumenty homologacyjne w *.pdf'ach i sobie

podrukował wyszło tego koło 30-40 kartek A4 (pomijam juz fakt ze wiekszosc

po niemiecku i od zupełnie innych producentów) zapakował sobie ładnie w teczke i wozi w

aucie i od tej pory przy kazdej kontroli jak trafia na maruderów to z usmiechem daje im te

papierki i po problemie :lol: :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wielkiego pecha :shock:

Niestety policja może Cię kontrolować i pytać o atesty - jeśli lampa (kierunek) ma takowy to zwykle jest jakiś nr na szkle.

Atesty i homologację musi mieć każda część w aucie. Dlatego zmiany w karoserii - szczególnie te widoczne niestety trzeba robić po sprawdzeniu czy część ma atest.

Inna sprawa - jak to się dzieje, że oni (policja) Cię tak często zatrzymują ?? Ja od kiedy mam prawko nie miałem ani jesdnej kontroli - jeden mandat i 6 pkt już dawno wymazane :mrgreen: 8)

Pozdr. i więcej szczęścia !! :drunk: <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale wszelkie lampy w aucie muszą mieć homolagację. Na każdej lampie czy to z przodu, czy z tyłu powinna być litera E z cyferką, która oznacza producenta lub kraj z którego pochodzi (nie pamiętam jak to jest dokładnie), np E4. Z tego też powodu przed zakupem warto się rozeznać czy taki klosz/lampa ma homologację. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas jest kilku policjantow ktorzy maja szybki w calym aucie lacznie z przednimi na full czarny zrobione i im wolno wszystko! Raz mnie zatrzymali to spytalem jakim prawem im wolno a nam nie! Koleś sie zająkał i o dziwo odczepil sie od moich tylnych lamp w Passacie, ktore elegancko potraktowalem sprayem do lamp i ktore byly powodem zatrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja mialem ostatnio wypadek jak skrecalem w lewo to gosciu mnie wyprzedzal a ze mam czarne lampy z tylu prubowal mi wmowic ze kierunkow nie widac...ale przyjechalea policja i stwiwerdzikla ze jest ok..i dostalem niezle odszkodowanko:)moim zdaniem tu nie chodzi o kolor lamp,oni jak chca sie czepic to sie czepia nawet auta seryjnego bez przerubek:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...