Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Demontaż miski olejowej M50


Rekomendowane odpowiedzi

Zachaczyłem miską (alu) i trzeba ją spawać.

- Jak wysoko muszę unieść silnik po odkręceniu podzuszek, by swobodnie wyciągnąć miskę (a może to nie wystarczy?)?

- Może macie dobry sposób na załapanie dwóch najdłuższych śrób (dociskają miskę od strony skrzyni). Już mnie szlak trafia bo ciemno (i włosów nie ma :)), a otworu nie widać.

- No i osatnie pytanko: usczelka gumowa czy korek + silikon?

Proszę o konkretne odpowiedzi bo jestem bliski załamania nerwoego czytając posty w stylu: "kolega tak robił".

Zależy mi na poważnych opiniach.

A znając użytkowników BMW - wyciąganie miski to stały element obsługi auta.

Z góry Dzięki za pomoc

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie ma czegos takiego jak swobodne wyciaganie miski(chyba ze silnik jest poza autem).

Ja silnik podniosłem o jakies 10 cm za specjalne ucho(dalej nie próbowałem bo nie jest to takie łatwe)

z tymi srubami nie pomogę bo ja nie miałem z nimi problemu jakoś dziwnie gładko mi z nimi poszło(zwyczajnie namacanie otworów)

10 cm niestety nie wystarczyło by spokojnie wyciągnąć miskę bez manewrów

(najpierw podciągałem ją w kierunku(do przodu)do momentu kiedy do belki poprzecznej zblizyła (oparła)sie tylna czesc miski ta od strony sprzegła .

Następnie przednią część miski obnizałem powoli tak by ta częśc miski od strony sprzegła "tak zwaną dżwignią"omineła mi tą poprzeczną belkę przez która normalnie nie ma jak wyciągnąc miski

Wymiana miski zajeła mi cały dzien i mimo ze sie udało to wyjarałem przy tym dwie ramy fajek

Ja uszczelke mam gumową i troche się miska "poci"-sa małe wycieki wiec sprubuj z korkiem i silikonem (silikon tak by po dociśnieciu miski wypłynął nazewnatrz a nie do wewnątrz miski)

Sukcesów w tym przedsięwzięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

mam pytanie włozyłem ręke do miski olejowej w celu wyciągniecia śruby i zaskoczylo mi że miska jest z góry tak chocby czymś przykryta tzn. sa tylko jakies podłuzne wyciecia którą kolwiek miskie ogladam to czegos takiego niema to się ściąga ?? czy co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...