Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wyciszenie pracy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegos czasu silnik zaczyna co raz glosniej chodzic. Tzn. nie ma wyraznych problemow z moca czy trudnosci z odpalaniem ale oglosy ktore wydaje przypominaja bardziej cykanie niz mruczenie... a ja za swierszczami czy innymi szerszeniami nie przepadam.. heheheh :)

Czy dolanie jakis uszlachetniaczy do oleju (STP regenurejacy silnik) czy Ceramizerow cos da i nie pogorszy stanu silnika?

dziekiz a kazda odpowiedz

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie byłeś na spocie, byśmy posłuchali, niestety M40 ma taką przypadłość że najcześciej zaczyna stukać z powodu uszkodzonych popychaczy lub wytartych dźwigienek lub wytartego wałka , albo wszystko na raz,

bez zaglądnięcia i/lub posłuchania chyba się nie obejdzie,

zresztą może stukać wiele rzeczy,

ja dalej jestem poglądu że do tego silnika to olej min. półsyntetyk,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dolanie jakis uszlachetniaczy do oleju (STP regenurejacy silnik) czy Ceramizerow cos da i nie pogorszy stanu silnika?

lanie tych specyfików przeważnie nic nie daje. Wymiana popychaczy i dźwigienek, najlepiej na markowe może pomóc + dobry olej. Bez ingerencji ręcznej nic w tym silniku nie poprawisz. Niektórzy powiedzą ci, że wymiana na odpowiedni olej zlikwiduje problem .... nie wierz w to. Lanie tych wymienionych uszlachetniaczy raczej nie zaszkodzi, ale nie pomoże w problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego M40 leję Lotos Semisyntetic 10W/40 -sam Piotr raz na spocie przyznał mi, że to najlepszy olej do tego typu silnika.

A co do spotów to śledź dział, który się nazwywa "Spoty/Zloty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego M40 leję Lotos Semisyntetic 10W/40 -sam Piotr raz na spocie przyznał mi, że to najlepszy olej do tego typu silnika.

A co do spotów to śledź dział, który się nazwywa "Spoty/Zloty"

heh to zależy :lol: mi po zalaniu tego samego lotosa klekotał jak diesel także zmieniłem na mobila i jest ok <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegos czasu silnik zaczyna co raz glosniej chodzic. Tzn. nie ma wyraznych problemow z moca czy trudnosci z odpalaniem ale oglosy ktore wydaje przypominaja bardziej cykanie niz mruczenie... a ja za swierszczami czy innymi szerszeniami nie przepadam.. heheheh :)

Czy dolanie jakis uszlachetniaczy do oleju (STP regenurejacy silnik) czy Ceramizerow cos da i nie pogorszy stanu silnika?

dziekiz a kazda odpowiedz

pozdr

Ja u siebie wyciszyłem klepanie / cykanie lejąc shella 5w40. Przedtem klepało podobnie jak u ciebie częściej na wolnych i to nie zawsze (pewnie popychacz). Niemniej nic prócz wymiany zużytych elementów nie przywróci ci ciszy pod maską. Olej może to stłumić. Te cuda to pewnie takie placebo do wyciągania kasy z naiwnych (jak maty ozonowe czy płyny na porost włosów, lub kobietom na zmarszczki). To tyle

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam "szukaj" na samej górze forum, naprawde o olejach i rozrządzie w M40 juz było:

http://forum.maxbimmer.pl/topics19/kto-wymienial-w-swoim-m40-hudraulike-vt2959.htm?highlight=olej

http://forum.maxbimmer.pl/topics19/o-oleju-do-silnikow-m40-vt2409.htm?highlight=olej

polecam ta stronę ( też już była ): http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=203&bid=70&sc=1203&langid=12

olejem zalewanym przez BMW do M40 był synetyk :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma...

własnie zkończyłem testy popularnych ceramizerów....

szkoda że nie sprawdziłem cisnienia na cylindrach przed zalaniem tak dla ciekawości...

Moja beemka jest w bardzo dobrym stanie tak mi sie wydaje a co do motoru...

Więc zalałem ten ceramizer i nic... nic.... nic.... nic..........nic...................

aż do dnia kiedy wsiadł mój kumpel do auta i mówi.

Robiłes cos z tym silnikiem??? nie.... odpowiadam zalałem tylko tego gówna jakiś czas temu... stwierdził że wygładziło prace silnika i go wyciszyło... ja nic nie zauwarzyłem może codzienność w aucie spowodowała że nie odczuwałem róznicy ale on wyraźnie potwierdził że jest cicho z tym motorkiem nie ma cykania (a miałem jakies delikatne cykanie przy bardzo goracym silniku) ...

Wypłukało mi tylko nagar z motoru bo olej to był czarny szlam po 2000 tys km teraz zmieniłem na mobila półsyntetyka mimo iz do wymiany miałem jeszcze sporo kilometrów...

Motor-Life Ja osobiście polecam prztestowałem go w warunkach ekstremalnych ale jego lejesz bardziej zapobiegawczo niż "naprawczo"... poszukaj w moich postach jest opis moich testów...

a co do ceramizera to sam nie wiem.... nie zaszkodził a może troszke pomógł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Powaznie? Dla mnie to dalej jest cykanie i stukanie... hehehehe w tym tygodniu wymieniam popychacze i dzwigienki. Moze teraz bedzie bloga cisza :)

Masz jakiegoś zaufanego mechanika, czy robisz sam? Zbieram się ze swoją podjechać do kogoś, kto posłucha serducha i oceni co cyka i szukam namiarów na speca. Powoli świerszcz czy bocian mnie zaczyna coraz bardziej wnerwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...