Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


GORACY NIE PALI PROSZE O PILNA POMOC!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Samochod ma silnik m20b20 na gazie. Problem dotyczy tego ze jak sie nagrzeje to nie pali ani na gazie ani na benzynie.Na zimno pali bez problemu na tyk i samo nie gasnie problem zaczyna sie po nagrzaniu auta bo gdy sie nagrzeje to nie odpali. Auto stoji od 14dni na warsztacie gdzie sprawdzone zostalo :

- CZUJNIK HALLA

- CZUJNIK TEMPERATURY

- MODUL

- SWIECE ZAPLONOWE

- REGULACJA LUZOW ZAPLONOWYCH

Panowie pilnie potrzebuje pomocy. Zna ktos moze taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozrusznik kręci, a mimo to silnik nie odpala, to może masz ten sam problem co ja - bendix...

Na zimnym silniku (np po nocy) odpala bez problemu - a gdy na przyklad chcę odpalić pod sklepem po kilkuminotowym postoju (ciepły silnik) to muszę próbować kilka razy zanim chwyci.

Jeśli masz możliwość to niech mechanik to sprawdzi.

Pozdr. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy na goracym silniku jest w miare silna iskra.Przerabialem kiedys taki przypadek ze jak sie nagrzal rozrusznik od silnika to dostawal jakiegos przebicia i pobieral zbyt duzo pradu i brakowalo na iskre.Sprawdz tez cewke,jak sie nagrzeje tez moze fisiowac.Moze to troche smieszne,ale ten rozrusznik latwo mozna sprawdzic:zobacz czy zapali na pych(chyba ze to automat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez mysle jak wy obstawiam na rozrusznik bylem wczoraj z ta propozycja u mechanika to spojrzal na mnie ironicznie i powiedzial ze nie ze to nie mozliwe to wytlumaczylem mu ze tak slyszalem tak czytalem i ze nie jeden jest taki przypadek na co pan mechanik stwierdzil no wie pan co calkiem mozliwe czlowiek uczy sie przez cale zycie i stwierdzil ze jutro czyli dzisiaj to sprawdzi. On chce to sprawdzic w taki sposob ze podlaczy wielki akumulator od diesla i skoro jest taki pobor ze brakuje na iskre to taki wielki powinien go zaspokoic. Nie wiem czy to dobry pomysl na sprawdzenie ale teoretycznie tak i mam nadzieje ze jakis limit tej uciekajacej energi jest a nie ze ile mu sie poda tyle wsiaknie gdzies w osprzet i kable. Dodatkowo na logike wyjasnilem mu jeszcze ze jak sam zdarzyl zauwazyc niewiarygodnie szybko rozladowyuje mi sie bateria a pozatym sam stwierdzil ze to tylko sprawa elektryki a na dobra sprawe wszystko sprawdzil wiec warto sprawdzic i to. I tu mam kolejne pytanie do was. Czy wiekszy akumulator rozwiaze ten problem nie tyle przy jezdzie co przy sprawdzaniu?? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam . Aha jak jest jakis inny pomysl to czekam na propozycje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem prawie auto po pelnej diagnostyce i nadal na cieplym nie pali odrazu tylko trzeba pokrecic lub odpali podlawi sie troche i zgasnie w tym tygodniu zamontuje zaworek zamykajacy doplyw gazu w fazie lotnej tzn ze jak odpalasz autko to ciagnie i benzyne i gas i sie zalewa dotyczy tych co odpalaja na benzynie :) czyli 2 generacja gazu jak pomorze dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dac rade wiekszy aku,ale i tak nie mozesz na nim jezdzic bo nie naladuje go alternator.To ze rozladowuje aku,to sprawdz amperomierzem pobor pradu na wylaczonym zaplonie,jesli bedzie,to wyciagaj pokolei bezpieczniki i przekazniki.Jesli ustanie pobor po wyjeciu danego bezpiecznika to na tym obwodzie jest kuku.Sprawdz polaczenia masowe w komorze silnika i glowne plusy od aku,moga byc zasniedziale i beda straty napiecia przy odpalaniu.Przypilnuj mechanika aby nie probowal jej odpalac na 24V,gdy stwierdzi ze jego bateria jest jednak za slaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...