Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wkładka sportowa zamiast filtra powietrza a przepływomierz


yab

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, że jak stosuje się wkładkę zamiast filtra to może paść przepływomierz? Ponoć chodzi o to, że drobiny oleju, którym jest nasączona wkładka lecą w głąb i oblepiają przepływkę. I koniec końców już nie spełnia swojego zadania i trzeba wymienić

Jak przesadzisz z olejem to oblepisz wszystko w dolocie. Nie tylko przepływomierz, W dolocie też DISa dostaje. Ja raz rozbierałem i myłem cały dolot :P Na szczęście nic nie umarło :)

Umyłem też filtr (ja akurat ma stożek) i po wyschnięciu użyłem patyczka do uszu do sprawdzenia od środka czy jest ślad oleju. Był lekki ślad więc w ogóle nie psikałem "na świeżo".

Po ok 100km zajrzałem i nic nie było brudne. Ani od oleju ani brudu :) "test białej rękawiczki" ;)

Inną kwestia jest samo zastosowanie takiej wkładki. W serii to się po prostu nie sprawdza i tyle w temacie bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolot mam od M54B30. Zaraz też będzie dłubany wydech więc pomyślałem, żeby wpadła jeszcze wkładka, np. Pipercross

No to pewnie że warto :) Tylko jak pisałem wcześniej olejem psiknij z dużym umiarem.

A jak wrażenia po wymianie i w trakcie eksploatacji z dolotem od M54? Warto?

Mocowanie przepustnicy dorabiałeś czy kupiłeś gotowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to jest lepiej. Dół został bez zmian, ale od 2,5k rpm zbiera się lepiej. Przy 3,5-4k rpm czuć jak drugi oddech łapie - prawie jak w Hondzie :D Sama końcówka tak powyżej 5k rpm to też została bez zmian, czyli już trochę tam puchnie. Katy mam do wymiany więc może to mieć jakiś związek. Adapter ściągałem z Ebaya z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...