Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E34 Pali jak smok ! albo jak 2 smoki :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW E34, silnik 2,5 automat. Opony 235 mm :)

Po wymianie oleju filtrów + filtr gazu samochód zaczął dużo palić !

Przy delikatnej jeździe po mieście spalił 31 litrów gazu na 100 km ! masakra !

Potem było mniej, około 21.....

Po regulacji... czyli przykręceniu 2 śrubek przy gazie w serwisie przy użyciu analizatora spalin spalił w mieście 23 litry na 100 km. Stanowczo za dużo.

Staram się jeździć bardzo delikatnie, nawet 3000 nie przekraczam ! rzadko 2500 obrotów.

Co zrobić ? dlaczego on tak pali ?

Świece wymieniłem na NGK.

Wiem, że to 2,5 io automat , no i opony szerokie... ale 23 to za dużo :(

Proszę o pomoc....

Przyczyn może być naprawdę wiele...

Instalacja gazowa ma około 3 lat.

serdecznie pozdrawiam

SHARK GDYNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali 23 litry gazu tak?i to po mieście?I to jest dużo jak na te auto?To jest bmw a nie jakiś tam opel czy honda!!!Moja beja w cyklu mieszanym poniżej 14-15 gazu nie schodzi a mam tylko 2 litry!Coś za coś nie stety!

Chlopie!!! zal mi czytac twoje wypociny, jak sie nie znasz to ise niewypowiadaj!!!!

Ty masz stara ejdnostke M20 12V ktora pala wiecej od M50, ktory jest zamontowany mw owym BMW E34. I takie BMW powinno spalac wlasnie gzdies w granicach 15-16l (kumplowi pali w E36 12l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi nie powiecie że to przez filter gazu albo olej zaczął więcej palić!!!MOja na początku paliła w granicach 17-18 gazu i troche mnie to przeraziło pojechałem wyregulować gaz i teraz pali 14-15 litrów i powiedzieli mi ze na mniej nie mam co liczyć bo tyle musi spalić a w automacie wiadomo że pali więcej!Do tego szerokie kapcie i 2.5 litra!Kumpel miał 750 i paliła mu 35 litrów benzyny!!!A ja mam silnik m20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to jedz to innych gaziazy bo juz tak mialem wprawdzie w oplu ale tak samo> Astrz palila mi ok 9l gazu pojechalem na rutynowa kontrole do jednej z najlepszych gazownikow w Krakowie i jak skonczyli swoje czary to juz palila tylko 12 i stwierdzili potem ze tak ma byc. Podjedz gdzie indziej. Pozdro

<bmw_1> <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Moim zdaniem wyglada to na parownik , nie wiem ile najezdziles km przez te 3 lata

od kiedy jest na gazie , ale znajomy mial po przejechaniu 80tys km podobne objawy

na przestrzeni miesiaca spalanie skoczyło o prawie 8litów w góre i tez spalał około 20l

gazu , zajechał do gazowników i okazało sie ze membrany z parownika były juz w fatalnym

stanie , po wymianie parownika wszystko wrociło do normy , nie koniecznie musi to byc

w Twoim przypadku ale warto sprawdzic :wink: <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...