Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ile warte jest BMW 316i z 1993r.?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy BMW,

w związku z planowanym ślubem, a co za tym idzie różnymi wydatkami na wstępne urządzenie się itp. rozważam ewentualną sprzedaż mojego auta i kupienie czegoś mniejszego, co nie będzie kusiło złodziei ani gówniarzy żeby porysować drzwi czy zbić szybę, nie będzie kusiło mechaników żeby skasować bez powodu więcej niż za popularne i proste VW czy Ople, nie będzie kusiło policjantów żeby wlepić wyższy mandat niż właścicielowi "zwyklejszego" auta itp. Sami dobrze wiecie o co chodzi...

Mam do was pytanie: ile obecnie można dostać za BMW 316i z 1993r.? Auto jest ładnie utrzymane i w pełni sprawne, stan wnętrza jest właściwie jak w nowym samochodzie. Lakier "BMW-Mauritiusblau-metallic", tj. granatowy metalik. Przebieg 143.000 km najprawdopodobniej prawdziwy, bo kierownica prawie nie ma śladów wytarcia, pedały tak samo prawie jak nowe, silnik chodzi cicho, równo, jest czysty, suchy i nie bierze nic oleju od wymiany do wymiany. Samochód nigdy nie miał wypadku, jedynie zwykłe lekkie otarcia naprawione i zapomniane jak w każdym kilkunastoletnim aucie. Z wyposażenia jest ABS, wspomaganie kierownicy, elektrycznie ustaw. lusterka, szyberdach i ładne FELGI ALUMINIOWE. Po prostu zwykłe BMW 316i z 93r. przyzwoicie utrzymane i o dość atrakcyjnym wyglądzie.

Według serwisu WWW.GRATKA.PL średnia cena takiego auta w Polsce to około 11.000zł, chociaż wahania cen są dość duże bo aż do 3.000 w górę i w dół. Z kolei według serwisu niemieckiego WWW.AUTOSCOUT.DE średnia cena takiego auta w Niemczech to 2.500 EUR, czyli około 10.000zł + koszty sprowadzenia do Polski i opłaty recyklingowej, tj. też około 11.000zł. I tak samo wahania cen są tu spore bo nawet do 5000zł w górę i w dół.

A WASZYM ZDANIEM ILE ZA TAKIE AUTO MNIEJ WIĘCEJ MOGĘ OBECNIE W POLSCE DOSTAĆ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy naprawdę warto je sprzedawać??? jak sam piszesz - masz świetnie utrzymane i zadbane auto, sprzedasz je i co kupisz? golfa II z 88 za 3-4 tys? szansa na to że kupisz równie zadbane auto wynosi wg mnie jakieś 1:6705.... zostanie ci co prawda na tej wymianie kilka tysiakow w kieszeni ale wydasz je zaraz na naprawę w "nowym" aucie...

ja kupowałem auto ok rok czasu zanim znalazłem naprawde zadbany egzemplarz... a obracałem się w grupie aut z rocznika 99-03. wśród aut za kwotę kilka tysięcy będzie Ci bardzo ciężka kupić fure w którą nie będziesz musiał ładować kasy. przekonaj przyszłą żonkę by nie zamieniać bmw na corse lub coś w tym stylu....

a co jak Ci się rodzina powiększy??? wtedy będziesz z powrotem zmieniać auto na większe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizbern ma racje. Ja to tez wlasnie przechodze. Mialem e30 i sprzedalem bo chcialem mniejsze kupilem astre z 95 roku która troszke sie ogólnie rozczarowałem, po miesiacu uzytkowania moja przyszla zona oznajmila ze musimy zmienic auto na bardziej "rodzinne" czyli kombi. Po pól roku jazdy astra sprzedalem i wlasnie kilka dni temu zakupilem lagune w kombi. Rozgladalem sie za BMW 5 w kombi ale nie trafilem nic ciekawego, po za tym kupie BMW jako drugi aut w domu. Nie sprzedawaj go nie kupisz nic rewelacujnego za taka kaske. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobrze utrzymane E36 316i (silnik jeszcze M40 prawda ??) dostaniesz 6 - 9 tys. PLN. W tej chwili jest tak duża podaż aut zza naszej zachodniej granicy, że i tak sprzedaż samochodu jest trudna i zwykle długa (jeśli chcesz za nią dostać rozsądne pieniądze).

Doskonale rozumiem sytuację z weselem (btw. gratuluje bmw_beer ) i zapewne i tak będziesz sprzedawał auto <bmw> bo każda złotówka będzie potrzebna. A jeśli wesele się zwróci to i Ty będziesz mógł wrócić do marki <bmw_3>

Może łatwiej wziąść kredyt (ja wziąłęm 3 kawałki) i potem spłacać ...

Pozdr. (najlepszego na nowej drodze życia) bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Z tym wszystkim az takiego pospiechu nie ma, bo slub bylby dopiero gdzies za rok do 1,5 roku. Chcialem tylko zawczasu sie zorientowac co i jak z tymi cenami. Faktycznie jest pewnie tak jak piszecie, ze co prawda srednia cena za takie auto jest w okolicach 11.000, ale w praktyce dostalbym jakies 8.000 - 8.500. No tak, a na poczatku poprzedniego roku (2006) dalem za niego 10.000+oplaty, tj. ok.11.000 z oplatami. I wydawalo sie wtedy ze auta sa juz tak tanie, ze bardziej staniec nie moga... A jednak! Z drugiej strony czekajac w nieskonczonosc az stanieja jeszcze bardziej czlowiek przechodzilby cale zycie na piechote i przejezdzil pociagami:) Nie ma na to rady, na aucie zawsze sie straci... Chyba was poslucham i nie opchne tego samochodu bo niedawno zalozylem w nim nowy rozrzad (pasek Contitech + rolki SKF), nowy akumulator BOSCH Silver i nowe opony z mysla o tym zeby na dlugo wszystko starczylo... Troche bez sensu byloby teraz pchnac to auto za 8 czy 8,5 tys. tracac na nim jakies 2.000zl i do tego oddac komus te wszystkie swiezo wymienione rzeczy za darmo...

A wlasnie, dajac za nie na poczatku 2006r. te 10.000+oplaty (tj. 11.000 calosc) wg was przeplacilem czy nie? Bylo tez wtedy troche takich po ok. 9000, ale mialy potluczone swiatla, rysy, fotele wytarte i poprzypalane papierosami, dygotajace silniki itp. Ten byl zadbany i ladny, ale mimo tego nie wiem czy za niego nie przeplacilem. Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, dajac za nie na poczatku 2006r. te 10.000+oplaty (tj. 11.000 calosc) wg was przeplacilem czy nie? Bylo tez wtedy troche takich po ok. 9000, ale mialy potluczone swiatla, rysy, fotele wytarte i poprzypalane papierosami, dygotajace silniki itp. Ten byl zadbany i ladny, ale mimo tego nie wiem czy za niego nie przeplacilem. Co wy na to??

Mam identyczne auto - E 36 / 316i / M40 / 100KM / 93' / sedan

W czerwcu 2006r kupiłem je od handlarza (zarejestrowane w Polsce) za 7500 PLN z przebiegiem 175 tys. (mało realny)- wad mechanicznych nie ma, nic nie klekotało, nic nie stukało - jedna wada - był bity od strony kierowcy co widać po innym odcieniu lakieru.

Zrobiłem nią <bmw_1> już ponad 30 tys. km i odpukać ani razu nie nawaliło (jednorazowa wymiana pompy wody+termostat+bendiks) - rozrząd już niedługo...

Myślę, że jeśli Twoja <bmw> jest bardzo dobrym stanie, to 10 tys. nie jest ceną wygórowaną.

Pozdr. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli się dowiesz że przeplacileś o 2 tys to co? będzie Ci trudniej zasnąć chyba.... a jak się dowiesz że kupieś tanio to łatwiej zaśniesz? i co to za różnica te śmieszne 2 tys????

płacisz za realny stan auta... troche dziecinada....

a za swoją bume dałem na gotowo 43, a można z tego rocznika kupić za 35-50. czy przepłaciłem 8tys??? chyba nie bo bunia jest igiełka ledwo śmigana, za 50 by jej nie sprzedal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest za i przeciw. Teraz jak ja juz masz to nie sprzedasz za te same pieniadze...

Na kazdym aucie sie traci ale tak to jest... gorzej jak bys kupil za te 10-11 klocków jakiegos pascia po kims kto katuje auto.... i po jakims czasie sie o tym dowiedzial wtedy by bylo zle ale jesli sie nic z nim nie dzieje to nie zaluj :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...