Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki gaz do BMW 318 e36 94r ??


bosford

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej dowiedz się o koszt instalacji sekwencyjnej w kilku zakładach i kilka różnych marek.

może się okazać że za sekwencję dasz 2500-2800zł, a myślę że tyle można dołożyć aby chociażby miec problem strzałów=dodatkowych kosztów wyelimonowany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak u ciebie ale chyba warto bo bajury niech ci spali te 7 liter a gazu nawet 10 ale bajura po 4.25 a LPG po 1.8 wiec chyba rachunek jest prosty. fakt ze benie nie lubia gazu ale zalezy ile jezdzisz i jak jezdzisz. jak masz ochote polatac to lepiej na bajurce niz na LPG... takie jest moje zdznie ale zrobisz jak zechcesz.... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale chyba warto bo bajury niech ci spali te 7 liter a gazu nawet 10 ale bajura po 4.25 a LPG po 1.8 wiec chyba rachunek jest prosty. fakt ze benie nie lubia gazu ale zalezy ile jezdzisz i jak jezdzisz. jak masz ochote polatac to lepiej na bajurce niz na LPG... takie jest moje zdznie ale zrobisz jak zechcesz.... Pozdro

Niekoniecznie nie lubią i niekoniecznie polatać na gazie nie można...

U siebie mam sekwencję BRC jakiś self sequent chyba 56 i jak w Skarbimierzu po lotnisku się ślizgałem to tylko na gazie-spalił koło 25 litrów, to bym zbankrutował na bajurkę ;-)

A buma jeździ naprawdę dobrze na gazie, a przebiegi mam minimum 70km dziennie, przez 5 miesięcy 12tys km, to w sumie trochę jest.

W każdym bądź razie za sekwencję dałem 4700zł-6 cylindrów i przy obecnym wzroście cen benzyny może się zdarzyć ze zwróci mi się ten koszt już po roku, włączając w to koszt tankowania benzyny i przeglądów.

Pochwal się co to za instalka to na pewno jeszcze lepszą będziesz miał radę :)

Pozdrawiam

P.S. a średnie spalanie na te 12 tys km wyszło mi 12.2 litra gazu, przy jeździe 60% miasto dynamicznie, 40% trasa różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie nie lubią i niekoniecznie polatać na gazie nie można...

U siebie mam sekwencję BRC jakiś self sequent chyba 56 i jak w Skarbimierzu po lotnisku się ślizgałem to tylko na gazie-spalił koło 25 litrów, to bym zbankrutował na bajurkę ;-)

A buma jeździ naprawdę dobrze na gazie, a przebiegi mam minimum 70km dziennie, przez 5 miesięcy 12tys km, to w sumie trochę jest.

W każdym bądź razie za sekwencję dałem 4700zł-6 cylindrów i przy obecnym wzroście cen benzyny może się zdarzyć ze zwróci mi się ten koszt już po roku, włączając w to koszt tankowania benzyny i przeglądów.

Pochwal się co to za instalka to na pewno jeszcze lepszą będziesz miał radę :)

Pozdrawiam

Zgadzam sie z toba ale ja mialem instalke za 1700 PLN i zrobilem na niej prawie 20 tys za niewiele ponad pol roku. Mozna sie na gazie slizgac ale przy zwyklym parowniku to jest bardziej ryzykowne bo moze byc strzal i po przeplywce. Wiekszosc uzytkownikow tego forum nie jest z gazem. Ja uwazam ze to zalezy do jakiego motoru w jakim stanie jest silnik i oczywiscie jak kto jezdzi.

ale zgadzam sie ze na bajure by malo kto wyrobil robiac nawet 20 tys rocznie.

Pozdro... :mrgreen: <bmw_2>

[ Dodano: 25 Kwiecień 07, 07:31 ]

a jak sadzicie wart gazik zakladac czy nie?? aktualnie spala mi 6,5 do 7 litrow na trasie i do 9 w miescie??

Top zalezy ile jezdzisz. Ja w e30 mialem zalozona instalacje i z silnikiem M10 sprawuje sie dobrze, taka opinie slyszalem u kilku mechanikow. Pozdro :mrgreen: <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownicy jak słyszą STAG to jakoś tak dziwnie się usmiechają......

Moi dwaj kumple mają te instalki u siebie, jeden w e36 318 m40, drugi w golfie 2.0 GTi

Ich problemy o których słyszałem:

- w beemce w lecie za szybko przełączała się np rano na gaz i wtedy trochę obroty wariowały

- w golfie prełączenie się na gaz jest losowe, to znaczy, rano przy zimnym silniku przełączy się tak jak u mnie po powiedzmy 2km, jak postoi 8 godzin w słońcu to niby powinnien się szybciej przełączyć a potrafi przełączyć się po np. 5km

wpisz w google brc radwanice i przedzwoń do tych gości, zakłądali u mnie gazownie i zrobili to o tyle dobrze że auto bardzo łądnie się zbiera, pali bardzo sensownie a regulacja była tylko jedna czyli przy montażu instalacji.

Tam mi proponowali za 3600zł do 6 garów jakąś polską instalkę na włoskich podzespołach i na pewno nie był to STAG, pozatym we wrocku ciężko znaleźć kogoś ze sterownikami do STAGa.

Zadzwoń do Radwanic, być może cena będzie podobna albo i niższa a goście fuszery nie odwalają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja zawsze jest lepsza jak masz motor z wtryskiem. Zwykła dobrze się sprawuje w gaźnikowych autach. Z tego co się orientuję to masz 4 baniaki,więc raczej to nie bedzie kosmiczny wydatek. Sekwencja troche mniej pali niż zwykły, a bmki nie zawsze za gazem przepadaja. Moja już 2 razy się paliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja nigdy nie zamontuje gazu do swojego chocby mial mi palic 20 na setke to bede jezdzil na V-powerku hehe;) a jezdzil wtedy kiedy bede mial na te paliwko

Wiesz różnie to bywa, ja wolę jeździć i mieć z tego frajdę, bo nawet nie czuję że jadę na gazie, a gdybym miał jeździć 70-100km dziennie na V-Powerku to szybciutko bym zbankrutował.

No i nie wszyscy mają taką możliwość że jeżdżą kiedy chcą, myślę że spora część jeździ bo musi np. do pracy.

A dodatkowo, jadąc na urlop czemu by nie zaoszczędzić tych kilku stówek i nie wydać ich na browary/driny zamiast na benzynę, skoro różnicy praktycznie nie ma :>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie zamontuje gazu do swojego chocby mial mi palic 20 na setke to bede jezdzil na V-powerku hehe;) a jezdzil wtedy kiedy bede mial na te paliwko

To po co zabierac głos w dyskusji "Jaki gaz do BMW 318 e36 94r ??"

Oki oki - temat i tak przerabiany tysiąc-krotnie. Nigdy nie dojdziemy do konsensusu. Zwolennicy "Pb i tylko Pb" nie zrozumieją zdania obozu "gazowników" i... basta

Ja mam LPG już w drugim aucie i nie widziałbym tego co widziałem, nie zjechałbym Polski, Czech, Niemiec, Słowacji itd. gdybym miał płacic kokosy za Pb. Ty masz więcej kasy i tankujesz tylko Pb V-power <bmw_2> Twoje prawo - nikt nie tego nie broni, ani nie zakazuje. :wink:

LPG zakłada się do auta w celu oszczędności, a nie frajdy z jazdy.

Pozdr. <bmw_2>

PS. Byq widzę, że pisaliśmy w tym samym czasie bmw_beer Pozdro ME rulez <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...