Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Taka mała obserwacja odnośnie szarpania kierownicy przy 120km/h


grzechue

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ogólnie poprzedni właściciel mojego auta sprzedając mi je powiedział wprost, że boryka się z telepaniem kierownicy między 110 a 120 km i przy hamowaniu też czuć jak drży.

Opuścił mi na tarcze, tarcze zostały zmienione i po 5000km problem i tak powrócił.

Co się okazało...

Winne były zaciski hamulcowe, niewiele osób wie że częste krzywienie tarcz to niekoniecznie wina kiepskiej jakości tarczy bo ja miałem ATE i się skrzywiły, hurtownia uznała reklamację i dostałem nowy zestaw choć przedstawiciel mi powiedział wprost, że równie dobrze mogli odrzucić. Od niedługiego czasu podjąłem nową pracę w serwisie regeneracji m.in zacisków i podobna sytuacja miała miejsce w mercedesie e-klasy, po regeneracji zacisków i montażu "budżetowych" tarcz, gość był niedawno na wymianę oleju i podskakiwał z radości, pomyślałem sobie, że może u mnie jest podobnie - choć już miałem plan wymieniać poduszki amortyzatorów i inne elementy jak właśnie kolejny zestaw tarcz (bo mam w zanadrzu te z reklamacji ATE) a obecnie jeżdżę na TRW.

Zregenerowałem wszystkie zaciski, układ został kompletnie odpowietrzony i nasmarowane zostały pastą ATE wszelkie elementy, które pracują w zaciskach użyłem też nowych tarcz i od razu klocków (ATE + Breck) auto zrobiło około 3000 km poczekam jeszcze z 2-3 tysiące i będę miał chyba rozwiązanie na wszelkie dolegliwości.

ps. Po oględzinach starych tarcz okazało się, że z jednej strony hamulec łapał mocniej i tarcza była z jednej strony (od wnętrza auta) bardziej dojechana, dzięki temu że były dość świeże było to bardzo ładnie widać.

ps2. nigdy nie zauważyłem by auto ściągało przy hamowaniu.

ps3. Nie było efektu, że podczas wolnego toczenia się auta nagle stawało, w E36 tak miałem i koło było ciepłe, tutaj nie było tego objawu.

ps4. Gdy podczas hamowania z dużych prędkości odpuszczałem na chwilę hamulec i hamowałem podobnie troszkę mocniej to efekt trzęsienia kierownicą był mniejszy.

Skojarzyłem wszystkie objawy i wyszło na moje - zostawiam te informacje bo być może ktoś ma podobne problemy a jak wiadomo forum służy by sobie pomagać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...