Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 2.8 Ci potrzebuję porady dot. oponek


michael9091

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

przymierzam się do kupna opon na lato na alu 17' . Proszę o poradę na jakich dokładnych rozmiarach Wam się najlepiej jeździło, jak to się trzymało drogi itp. Do tej pory na przodzie miałem 225/45 i z tyłu 245/40. Nie było źle, ale jak mam kupować teraz na sezon opony to chętnie dowiedziałbym się o waszych spostrzeżeniach dot. dokładnie jakiś rozmiarów. Zastanawiałem się ogólnie czy może wziąć na tył też 225 żeby były mniejsze opory toczenia, ale jak to by było z przyczepnością. Również myślałem nad tym, żeby wziąć profil 45 na tył, ponieważ mam gwintowane zawieszenie i może by było nieco lepiej. Proszę o opinię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co takie kombinacje. Różne wysokości zakłada się jeśli są różne szerokości, żeby mniej więcej średnica koła przód i tył były podobne,czyli taki sam czas pełnego obrotu koła. A jeśli szerokość jest taka sama to i wysokość powinna być identyczna. Bo jak nie to jedna z osi będzie się szybciej kręcić względem drugiej i czujniki abs/dsc zaczną swirowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy 225/45 przód i 245/40 tył miałem założone jak sprowadzałem samochód. To może z przodu 225/45 i z tyłu 245/45 będzie dobrym rozwiązaniem ? Chodzi mi właśnie o Wasze opinie.

Polecam ten kalkulator http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ wpisujesz swoją oponę i tam Ci pokazuje najbliższe pasujące. Im bliżej 0% tym lepiej ;)

A jakiej szerokości masz felgi?

Zobacz jaka różnica przy tych oponach co podałeś .

a59bb38fc4df2bba4fe696024c7045f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że jest spora różnica, ale dodam, że z przodu mam węższą felgę o prawdopodobnie pół cala od tylnej, lecz dokładnie nie znam wymiaru. Czy ta różnica pomiędzy szerokością przodu i tyłu ma znaczący wpływ na szerokość gumy, że aż z 225 na 245 było wrzucone przy kupnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...