Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Oswietlenie E 36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chcialem sie zapytac odnosnie oswietlenia we wnetrzu samochodu. A dokladnie chodzi mi o oswietlenie ,deski ,czyli tam gdzie sa pokretla od nawiewu i reszta. Mowa o E 36.

A wiec ,nie swieca mi sie wlasnie pokretla. Podswietla mi sie tylko guziczek od ogrzewania tylnej szyby. Juz wiem gdzie zarowka jest,tylko pytanko, Czy jest to tylko jedna zarowka ? i czy zegarek oraz zapalniczka jest tez podswietlana ?

Widzialem kiedys na jakims zdjeciu ze jest to wszystko podswietlane ioczywiscie pod kolor zegarow. Znalazlem tez pdoczepiona zaroweczke w przedniej popielniczce, tam tez jest ? Dziekuje za odpowiedz :D Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec chodzi Tobie o panel środkowy:

tam znajduje się tylko jedna żarówka 12V 1,2W i ona podświetla pokrętła ogrzewania jak i popielniczkę jednocześnie.

Kolor podświetlenia zależy od blatów pokręteł i suwaków a kolor podświetlenia popielniczki od specjalnych barwiaonych już szkiełek.

(a co do podczepionej żarówki którą mogłeś zobaczyć w popielniczce to być może ktoś sobie podczepił ''na krótko'' ,żeby widział gdzie kiepuje:-)

sprawdz dokładnie na :realoem

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA91&mospid=47437&btnr=64_0155&hg=64&fg=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jak jedna zaroweczka mieszczaca sie w panelu ogrzewania moze podswietlac rowniez popielniczke... Troszke nie rozumiem wypowiedzi :P

A w popielniczce wlasnie jest ta zarowka z tym plastikowa wtyczka. WIem ze jest spalona i trzeba bedzie szukac :D

Pozdrawiam 8) <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt panowie.

Pospieszylem sie trochę.To u mnie jedna żarówka oświetla pokrętła i popielniczkę a w e 36 popielniczka jest oddalona od pokrętęł o spory kawałek

wiec nr 6 to żarówka do pokrętęł

http://www.realoem.com/bm...155&hg=64&fg=20

a tu żaróweczki do popielniczki i to też sa 12V 1,2 W wiec z kupieniem nie powinno być problemu.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA91&mospid=47437&btnr=63_0438&hg=63&fg=30

[ Dodano: 6 Kwiecień 07, 20:27 ]

A ta spalona żaróweczka jest na stałe złączona z tą wtyczką?-jakoś zgrzana?

(być może to jest tylko plastykowe gniazdo żarówki z którego da się wysunąć sama żarówkę (1,2 W sa ogólno dostępne)

[ Dodano: 6 Kwiecień 07, 20:55 ]

Wszystkie żarówki 1,2 W 12V z jakimi się spotkałem w motoryzacji ich bańka zakończona jes w taki sposób aby można ją było wsuwać/wysuwać w/z gniazdo/a i nieważne czy zakończenie bańki jest ze szkła jak sama bańka czy z plastiku.Gniazdo praktycznie nie ulega uszkodzeniu tylko sama żarówka,więc nie rozumiem dlaczego z żarówką (1,2W )w podświetleniu popielniczki miałoby być inaczej i bmw miałoby utrudniać tak prostą czynność jak wymiana żaróweczki.

Rozumiem gdyby uszkodzeniu uległo gniazdo to ze znalezieniem pasującego do bmw e 36 zajęłoby trochę więcej czasu niż kupienie nowej żarówki na stacji paliw.

Są jeszcze żarówki/diody 1,2 W do podświetlania starych wyświetlaczy w radiach samochodowych i one zakonczone sa drucikami przygotowanymi do lutowania no ale to napewno nie żarówka w podświetleniu popielniczki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie co do tej zarowki ,probowalem ja wyviagnac na szybkiego ,ale nie chciala wyjsc do konca. Nie chcialem jej poprostu zgniesc :P

Napewno musi wyjsc z tego gniazda.Puzniej zobacze i moze trzeba cos podwarzyc lub jakis maly zatrzask trzyma. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi 8) <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja uprzedzę wszystkich przed próbą wyciągania tej żarówki od popielniczki :) . Sam próbowałem niestety żarówkę wyrwałem z gniazda - jest ona przylutowana na stałe. Nie jest to żarówka którą można wsunąć do gniazda plastikowego niestety :( . Trzeba kupić całość tzn. żarówkę razem z plastikową wtyczką. A może ktoś próbował przylutować do wtyczki inną żarówkę ? Jest to możliwe bo nawet po wyrwaniu żarówki wystają druciki po jakieś 2 mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mi ostatnio przy wymianie radia spaliła się właśnie żarówka od pokręteł (dmuchawa, ogrzewanie, nawiew).

Trzeba ściągnąć te plastiki i tam znajduje się jedna żarówka oświetlająca te pokrętła (mocna siedzi i trzeba silnie pociągnąć żeby wyszła - jedni mechanicy od bmw powiedzieli że jest czuła na drgania i się często pali) :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja uprzedzę wszystkich przed próbą wyciągania tej żarówki od popielniczki :) . Sam próbowałem niestety żarówkę wyrwałem z gniazda - jest ona przylutowana na stałe. Nie jest to żarówka którą można wsunąć do gniazda plastikowego niestety :( . Trzeba kupić całość tzn. żarówkę razem z plastikową wtyczką. A może ktoś próbował przylutować do wtyczki inną żarówkę ? Jest to możliwe bo nawet po wyrwaniu żarówki wystają druciki po jakieś 2 mm.

Pozdrawiam

Totalna bzdura. Wymienialem zarowki w obu popielniczkach i sa to normalne mikro zaroweczki cale ze szkla na koncu wychodza zagiete wonsy jeden w lewo drugi w prawo i wchodza na wcisk w gniazdo i tak samo z niego wychodza, jest to ta sama zarowka co oswietla np. podswietlenie wlacznika swiatel. [coupe rok 94]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to normalne mikro zaroweczki cale ze szkla na koncu wychodza zagiete wonsy jeden w lewo drugi w prawo i wchodza na wcisk w gniazdo i tak samo z niego wychodza, jest to ta sama zarowka co oswietla np. podswietlenie wlacznika swiatel. [coupe rok 94]

Potwierdzam. To samo przy podświetleniu przycisków do podnoszenia szyb.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura. Wymienialem zarowki w obu popielniczkach i sa to normalne mikro zaroweczki cale ze szkla na koncu wychodza zagiete wonsy jeden w lewo drugi w prawo i wchodza na wcisk w gniazdo i tak samo z niego wychodza, jest to ta sama zarowka co oswietla np. podswietlenie wlacznika swiatel. [coupe rok 94]

Niestety nie potwierdzam. U mnie jest tak jak pisałem wcześniej (nie ma żarówki z wąsami w popielniczce - jest cała razem z plastikową wtyczką). Może później zaczęli inaczej robić. [E36 sedan 1995]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura. Wymienialem zarowki w obu popielniczkach i sa to normalne mikro zaroweczki cale ze szkla na koncu wychodza zagiete wonsy jeden w lewo drugi w prawo i wchodza na wcisk w gniazdo i tak samo z niego wychodza, jest to ta sama zarowka co oswietla np. podswietlenie wlacznika swiatel. [coupe rok 94]

Niestety nie potwierdzam. U mnie jest tak jak pisałem wcześniej (nie ma żarówki z wąsami w popielniczce - jest cała razem z plastikową wtyczką). Może później zaczęli inaczej robić. [E36 sedan 1995]

Czytalem wiele DIY na podobne tematy o LED modach itp i jak byly tak jakies modyfikacje i odkrecali popielniczki to na fotach byly dokladnie takie jak ja mam, ale skoro masz inaczej to albo jakas improwizorka albo naprawde masz inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...