Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jak zwiekszyc moc ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem sie zapytac odnosnie powiekszenia choc kilkanascie koni moc swojego auta.Auto to E36 1.8 M43 . Wiem ze duzo z tego sie nie wyciagnie,ale chociaz troszke i nie za kilka tysiecy :P

Szukalem troszke po forum ,ale wiekszosc szuka czegos ze strumienica lub taki majonez.Mnie to nie interesuje.Nie chce zmieniac wydechu ,i chce zzostac przy orginalnym. :)

Mi osobiscie przeszkadza w trasie - jedziesz a tu ryczy nad uchem, jeszcze przy otwartej szybie lub cos. Dziwk orginalnego mnjie zadowala. :twisted:

Najlepeij moim zdaniem szukac dobrych swiec ( NGK ) i przewodow Power -tec'a. Do tego filtr powietrza K&N ale wolalbym wkladke od storzka ( podobno trzeba sie nameczyc zeby to cos dalo,a wkladka chyba w tym wypaku bedzie prostsza. :D

Oczywiscie jeszcze benzynka 98 :D

Co waszym zdaniem mozna jeszcze dodac zeby to mialo rece i nogi albo inaczej mowiac trzymalo sie i wspolgralo ze soba ?

Chcialbym zebyscie temat portraktowali powaznie. :8) I jezeli znacie jakies dobre i sprawdzone stronki w ktorych mozna poszukac i sprawdzic ceny to chetnie przejze.

Pozatym za 2 latka ,moze jak dobrze pujdzie planowalbym zmienic na 2.8 i teraz sie zastanawiam czy wkladac w ten silnik czy olac to poprostu. Wszystko zalezy ile trzeba bedzie wlozyc w te wszystkie rzeczy. Nie chce zmieniac samochodu tylko silnik,Wielu powie ze sie nie oplaca ale w moim wypadku niestety jest inaczej. Mieszkam za granica a zmiana samochodu nie wchodzi w gre bo troszke inaczej tutaj z cenami :P

Pozdrawiam i czekam na jakis porady .DZIEKI 8)

PS. Co sadzicie jeszcze o tych Chip'ach ,oczywiscie nie chodzi o te za 100 PLN z allegro. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyobrażasz sobie żeby to jeździło ttylkozmieniając silnik na 2.8??

dochodzi do tego mnóstwokosztów, jeszcze więcej jeśli byś miał to robić w warsztacie a nie sam

jak 1.8 dobrze Ci jeździ to nim jeździj i składaj na 2.8, boprzy SWAPie może się okazać że nie wszystko do końca będzie dobrze chodziło.

a to co wypisałeś to żadne zwiększeniemocy tylko normalna eksploatacja, a co do taniego tuningu to w dziale "tuning" coś tam jest na temat tuningu za 100zł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przy SWAPie może się okazać że nie wszystko do końca będzie dobrze chodziło.

Brednia ... Pod warunkiem ze nie robisz tego w stodole ..

Swap na 2,8 musisz liczyc 7-8 tys ze wszystkim lacznie z czesciami- cena zawsze ta sama pod warunkiem ze kupujesz dobry silnik kompletny... I robisz to w warsztacie ktory to robil wie co i jak ...

I nie ma prawa cos zle chodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym mnie podniosles na duchu :D w moim przypadku ,jeszcze w miare to by wyszlo.za auto dalem 22 tys PLN ,a taki z 2.8 kosztuje tutaj kolo 40 lub lepiej.Znajdzie sie cos napewno ale to juz nie bedzie w takim stanie ktory by odpowiadal.

DOchodzi napewno skrzynia i te inne wszystkie potrzebne rzeczy.

ta cena ktora podal trolu to chyba bylaby juz z wszystkimi dodatkami. A jak z zawiecha ? a taka przerobka to jedynie w warsztacie ktory sie tym zajmuje..

Dzieki <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym mnie podniosles na duchu :D w moim przypadku ,jeszcze w miare to by wyszlo.za auto dalem 22 tys PLN ,a taki z 2.8 kosztuje tutaj kolo 40 lub lepiej.Znajdzie sie cos napewno ale to juz nie bedzie w takim stanie ktory by odpowiadal.

DOchodzi napewno skrzynia i te inne wszystkie potrzebne rzeczy.

ta cena ktora podal trolu to chyba bylaby juz z wszystkimi dodatkami. A jak z zawiecha ? a taka przerobka to jedynie w warsztacie ktory sie tym zajmuje..

Dzieki <bmw_3>

No to widze znalezliscie SUPER patent na zrobienie dobrego biznesu skoro przekładanie

silników jest takie proste i tanie w dodatku to nic tylko kupowac 1.8 (22tys) zrobic

przekładke za 8tys i sprzedawac efekt pracy za 40tys i wiecej :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta przekladka , napewno nie jest taka prosta

Jak to nie jest prosta ?? :drunk:

Swap na 2,8 musisz liczyc 7-8 tys ze wszystkim lacznie z czesciami- cena zawsze ta sama pod warunkiem ze kupujesz dobry silnik kompletny... I robisz to w warsztacie ktory to robil wie co i jak ...

I nie ma prawa cos zle chodzic

Sam widzisz ze nie ma prawa cos zle chodzic wiec nie zwlekaj tylko otwieraj biznes :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak a mądrulec jak zwykle wszystko najlepiej wiiii

Jakbys nie zauwazył ja tylko zacytowałem twoje słowa "troló" :lol: :lol: :lol:

a swoja wypowiedz oparłem o twoją wiedze stąd chyba te zaszczyty naleza sie tobie

... z tonu wypowiedzi rozumiem ze robisz powtórke z rozrywki czyli rzucisz focha zbluzgasz

wszystkich na forum , kazesz skasowac swoje konto a za 2 miesiace sie znowu zalogujesz

i napiszesz w powitaniach trolu is back albo cos podobnego :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak a mądrulec jak zwykle wszystko najlepiej wiiii

Jakbys nie zauwazył ja tylko zacytowałem twoje słowa "troló" :lol: :lol: :lol:

a swoja wypowiedz oparłem o twoją wiedze stąd chyba te zaszczyty naleza sie tobie

... z tonu wypowiedzi rozumiem ze robisz powtórke z rozrywki czyli rzucisz focha zbluzgasz

wszystkich na forum , kazesz skasowac swoje konto a za 2 miesiace sie znowu zalogujesz

i napiszesz w powitaniach trolu is back albo cos podobnego :lol: :lol: :lol:

czasy sie zmieniaja, a ton wypowiedzi zle rozpoznajesz jezeli to jakas aluzja co do pewnego innego grona twoich fanow :) Z nimi rowniez nie utrzmyje kontaktu :roll:

Szkoda gdybania i off topicu pozdro w swiateczny wieczor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz zwiększyć moc w swoim aucie i chcesz żeby to był przyrost zauważalny to niestety nie kosztuje to 500zł tylko 20 razy tyle.

Jeżeli stać Ciebie na wydanie 8 koła na przekładke silnika to mam dla Ciebie inną propozycje....

Załóż TURBO dzięki któremy zyskasz porządny przyrost mocy i będzie to najtqańszy przyrost mocy.

Nie rzeźb z jakimiś chipami z allegro za 100zł bo tylko twój samochód będzie jeździł na ssaniu i nic po za tym. Nie zakładaj strumienic w miesce kata bo to początek wypalania gniazd zaworowych zrób tak...

Zainwestuj 5-7 tys w Turbo do tego 2 tys wydech (i nie końiecznie musi być głośny) i z 500 zł na jakiś porządny PowerBox i efekt bedzie taki.... ok 180 kucyków świst turbiny i lekki basik... :mrgreen:

aha.. jeżeli chcesz mocy z tego silnika wyciągnąć to niestety wydech trzeba zmieniać i nie kojarz zmian tego tłumika z wieśniackim warczeniem pod sklepami osiedlowymi.

A jeżeli nie chcesz Turbo to i tak wydatek rzędu 4 tys to takie absoltune minimum bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo za 5-7 tys to chyba u pana stefana w stodole ...

uturbienie silnika to koszty minimum 10-12tys

tak tak... u stefka w stodole to możesz założyć brewki do beemki np. lanos z silnikiem 1.5 16v to wydatek rzędu ok 6 tys...

Jak zalozysz mi turbo za 5 kola

Z kutymi tlokami itd intercoolerem

To szacunek dla Ciebie i odrazu daje Ci 10-12 tys zaloz mi biturbo mowie serio ! :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...