Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kupno pierwszej E30


RySiOtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem ten temat... jeśli nie to proszę moderatorów o przeniesienie go do odpowiedniego działu :)

Planuje w niedalekiej przyszłości kupić swój pierwszy samochód. Wybór padł na E30 :) Jednak jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o silniki w E30

I tu zaczynają się moje pytania.

1. Jaki silnik byście polecili? Który jest najmniej awaryjny?

2. Jak jest ze spalaniem? Mógłby ktoś napisać ile pali poszczególny silnik?

3. Jak jest z osiągami (nie chodzi mi o moc tylko, np. przyspieszenie do 100km/h, prędkość maxymalna)

4. Czy różni się silnik IS od zwykłego?

5. Na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie takiego samochodu?

6. Czy E30-tka jest droga w utrzymaniu czy jest jak każdy przeciętny samochód?

Proszę o odpowiedzi na te pytania :)

Aha i jeszcze jedna sprawa... Orientuje się ktoś może jakie są ceny E30 w Niemczech lub Holandii? Chciałbym wiedzieć, ponieważ tam planuje kupić BMke :)

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. brałbym 1.8 na pierwsze auto wystarczy, jest dynamiczna, ale nie spodziewaj sie cudu. No i to 4gary, wiec tansza eksplatacja.

2. spali ile wlejesz, zalezy czy masz ciężką noge sadze że miasto min.9l trasa min.7

3. taka 1.8 to jakieś 11sekund do paczki zdrowa (o taką coraz cięzej) i pod 200kmh powinna jechać.

4. iS to 16v ma prawie 140KM

5. Na to co przy kupnie każdego innego auta, na podłużnice, czy prosta,czy nie gnije, jak silnik chodzi, czy bardzo wytłuczona, itp,itd.

6. Jest jak każdy przeciętny samochód w utrzymaniu!

Moi koledzy teraz pokupowali sobie BMW wiec:

E30 z 89roku, 1.6 coupe, szyberdach, el lusterka, 2kpl kół, zadbana, 167tyś km, dał 300 euro za to :shock:

E34 z 89roku w naprawde śliczna, seria bardzo zadbana! 2.5 170KM, 4szyby el,szyberdach el,abs, zimówki alu 15" na lato 17" z M5 E34 z oponami 245/40R17 i 265/40R17 1200euro, troch eponad 200tyś km nakrecone

E36 z 95roku, 1.6 czerwona, plastiki w kolorze, poducha kierowcy,abs, wspomaganie, jasny welur, el.szyberdach dał na polskich blachach 6000zł, do sprzedania za 9.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 nowy jest najmniej awaryjny albo to zalezy od szczęścia

Ad.2 spalanie kazdego na poziomie 10-20 litrów

Ad.3 osiągi można zobaczyć w danych technicznych: http://www.maxbimmer.pl/artykuly/dane-techniczne-bmw-e30.shtml

http://www.maxbimmer.pl/artykuly/dane-techniczne-e30.shtml

Ad.4 niczym sie nie różni bo IS to zwykły silnik

Ad.5 E30 nie jest przeciątne więc tyle weźmie ile masz

to oczywiście z przymróżeniem oka ale będzie tyle odpowiedzi ilu ludzi, ale lajpesze być dostał rejestrując się np. na forum Hondy :lol: :lol:

w Niemczech ceny E30 zaczynają sie od 100 euro :roll: :lol: :lol: :lol:

powodzenia w kupowaniu byle nie samemu jak nie miałeś E30, najlepiej się kupuje z użytkownikiem danego auta a nawet silnika :drunk:

polecam też tą lekturkę: http://www.maxbimmer.pl/artykuly/silniki-bmw-e30.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 z 89roku, 1.6 coupe, szyberdach, el lusterka, 2kpl kół, zadbana, 167tyś km, dał 300 euro za to :shock:

czyli dobrze slyszalem ze w Niemczech mozna bardzo taniu kupic E30, tyle ze podobno w wiekszosci to tzw. trupy... a w miare utrzymano to jakies 1500euro

z tym 1500 to przesadziłes , E30tke w bardzo dobrym stanie w niemczech mozesz kupic

za 700-1000euro za 1500 to juz masz naprawde na wypasie ewentualnie czasem w

komisach mozna trafic na przecietną beemke wartą np 600euro wystawioną np za 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym 1500 to przesadziłes , E30tke w bardzo dobrym stanie w niemczech mozesz kupic

za 700-1000euro za 1500 to juz masz naprawde na wypasie ewentualnie czasem w

komisach mozna trafic na przecietną beemke wartą np 600euro wystawioną np za 1200.

No wlasnie chcialbym przeznaczyc cale 1000 euro na samochod zeby wlozyc w niego jak najmniej potem, azeby byl w dosc dobrym stanie no i z wygladu moglaby byc po lekkim tuningu, albo przynajmniej na alusach i z nowym lakierem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który troche bawi się w sciaganei aut z niemiec, mówi,że za 1000 euro to E30 z 90roku 2.0 z klimą w bdb stanie można wyrwać bez problemu.

U mnie rok temu gosc przywiózł 320i z 90roku 4furtki szary sedan w stanie bardzo dobrym za 500e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który troche bawi się w sciaganei aut z niemiec, mówi,że za 1000 euro to E30 z 90roku 2.0 z klimą w bdb stanie można wyrwać bez problemu.

U mnie rok temu gosc przywiózł 320i z 90roku 4furtki szary sedan w stanie bardzo dobrym za 500e.

Czyli jest jakas szansa na kupno dobrego egzemplarza za 1000 euro :D To niedlugo trza zaczac poszukiwania i moze uda sie wyhaczyc jakiegos fajnego coupetka :)

A moze orientuje sie ktos gdzie w niemczech jest najpewniejsze zrodlo z samochodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...