Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


polerowanie porysowanych szyb


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kosa czy widziałeś ową soczewkę choć raz? Węszyłem koło tematu jakiś czas temu.

Wysłałem kilkanaście maili i nikt kto kupił ten preparat jeszcze go nie używał.

Co do soczewek to wypytywałęm na kilku forach i powstanie soczewki wymaga

bardzo usilnego starania ze strony polerowacza (bardzo długie polerowanie w jednym miejscu)

W końcu kupiłem coś co ma być do akryli ale szybom też daje rade (mocna pasta polerska,

ale wobec szyb jest wręcz za delikatna). Sporo męczenia się i efekt nędzny.

W końcu kupiłem okazyjnie nówkę szybę czołową i dziś ją zakładam :party:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa czy widziałeś ową soczewkę choć raz? Węszyłem koło tematu jakiś czas temu.

Wysłałem kilkanaście maili i nikt kto kupił ten preparat jeszcze go nie używał.

Co do soczewek to wypytywałęm na kilku forach i powstanie soczewki wymaga

bardzo usilnego starania ze strony polerowacza (bardzo długie polerowanie w jednym miejscu)

W końcu kupiłem coś co ma być do akryli ale szybom też daje rade (mocna pasta polerska,

ale wobec szyb jest wręcz za delikatna). Sporo męczenia się i efekt nędzny.

W końcu kupiłem okazyjnie nówkę szybę czołową i dziś ją zakładam :party:

jezdzilem po kilku zakladach "szklarskich" i nikt nie chcial sie podjac polerowania szyby czolowej, ze wzgledu na "mozliowsc" powstania soczewki lub jakiegos innego znieksztalcenia wskutek polerowania, nie pisze konkretnie o tym preparacie tylko ogolnie o polerowaniu szyb

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz.....

Efekt soczewki powstaje, ale tylko w przypadku, gdy zbyt głęboko szybę przypolerujesz. Podczas takiej polerki co jakiś czas patrzysz przez szybę, czy światło się nie załamuje. Popytaj w firmach, które się tym zajmują, ile by za takie coś chcieli. Za polerkę 3/4 powierzchni szyby w Tipo (też rysy po wycieraczkach) wzięli 70 PLN (czas akcji 1 godz). Używali urządzenia, które przytyka się do powierzchni szyby i tam mikro-ziarenka uderzają w nią z dużą częstotliwością powodując jakby "zbieranie" powierzchowne materiału. Etfekt był mile zaskakujący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...