Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


profesjonalna polera


mariusz13

Rekomendowane odpowiedzi

witam ! podajcie namiar na porządny zakład zajmujący się polerowaniem

lakieru najlepiej gdzieś z okolic legnicy bo mam blisko ale i wrocek może byś jak solidny zakład z góry dzięki

bo najbliżej mam lubin a tutaj raczej trabanty mogą polerować z tych zakładów co znam

a nie bunie chociaż kasują jak za bunie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy wszystko ile kasy masz do wydania polecam zaoszczedzic 350 zl i pujsc do kogos zaznaczam KOGOS KTO SIE DOBRZE ZNA na maszynowe polerowanie, efekt murowany i niezastapiony. Sam za tydzien bede szedl na taka polerke.

Niepolecam isc do kogos znajomego ktory juz to kiedys robil bo widzialem efekt czegos takiego wrrrrrrr

W Jelczu u nas jest taki zaklad ale taki kawal jechac to chyba juz przesada POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samemu się nie chcesz pobawić? Polecam ćrodki firmy Porzelack: Pasta grubościerna, lekkościerna, wosk. Są super. Koszt tych trzech ok 100zł.

Akurat o tym gadalem dzis z kumplem.A mowisz rowniez o uzyciu maszyny polerujacej ?

czy recznie tak samo jak wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem lakiernikiem. Od prawie trzech lat maluję auta w znanym i działającym od 19 lat warsztacie w mojej miejscowości. Ręcznie nie zrobisz tego co maszyną. Ale wszystko zależy od tego kto to poleruje,czym itd. Rysy do podkładu nie zgubisz bez malowania,a ciapiąc pędzelkiem i polerując zawiele nie zdziałasz. Może być też tak że podniesie się stary lakier obok rysy. U mnie taka polerka całego autka to 300zł,ale to też troche daleko. Koło Kudowy Zdrój. Uwaga! Jeśli masz dostęp do polerki i chciałbyś sam to zrobić to uważaj bo bardzo łatwo zetrzeć lakier!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na ten temat nie wiem za wiele.tak mi wpadlo do glowy.Jak bede sie zabieral do tego to poprosze orade.Czyli maszynka da rade, a czy trzeba uzywac roznych koncowek polerujacych,mianowicie inna do pierwszej warstwy a inna do koncowego polerowania ?

Odemnie do ciebie to faktycznie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomski, maszyna zostawia ślady. I tak trzeba później poprawiać. Ja robię ręcznie element po elemencie. Nie śpieszę się. Chodzi mi o amatorską maszynkę, nie wiem jak te profesjonalne. W każdym razie ęcznie też można uzyskać piękny fekt, ale się trzeba narobić. Za to efekt jest najlepszą nagrodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna zostawi ślady jak macie tanią,kiepską gąbkę. Do polerowania używa się dobrej pasty i maszyny wyposażonej w gąbkę,taką okrągłą,na którą nakłada się pastę. Po polerce trzeba natrzeć auto dobrym mleczkiem("3M"-dobra firma) po wyschnięciu zetrzeć miękką szmatką,a następnie umyć dokładnie z kropek które zostaną z pasty na aucie. Po umyciu auto nie powinno schnąć na słońcu,bo zostaną plamy po wyschniętej wodzie. Najlepiej w cieniu(w garażu) wytrzeć do sucha np.irchą. Jeśli macie możliwość żeby zrobił to ktoś w warsztacie lakierniczym(żeby miał pojęcie) to lepiej zapłacić te 300zł i samemu nie zrobić sobie gorzej niż jest teraz. Dobrze zrobiona polerka to efekt murowany i na długi czas,nie tyle co świeży lakier,ale dość długo.

Tomski,poleruje się jedną gąbką(trzeba umyć co jakiś czas) i jedną pastą. Później nacierasz mleczkiem, które pomaga usunąć rozmazaną na aucie pastę i nadaje głębszy połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem lakiernikiem. Od prawie trzech lat maluję auta w znanym i działającym od 19 lat warsztacie w mojej miejscowości. Ręcznie nie zrobisz tego co maszyną. Ale wszystko zależy od tego kto to poleruje,czym itd. Rysy do podkładu nie zgubisz bez malowania,a ciapiąc pędzelkiem i polerując zawiele nie zdziałasz. Może być też tak że podniesie się stary lakier obok rysy. U mnie taka polerka całego autka to 300zł,ale to też troche daleko. Koło Kudowy Zdrój. Uwaga! Jeśli masz dostęp do polerki i chciałbyś sam to zrobić to uważaj bo bardzo łatwo zetrzeć lakier!![/quote

podaj dokładny namiar to podjade blisko nie jest ale jek mam coś spier.....lić to już wole podjechać

[ Dodano: 30 Kwiecień 07, 19:02 ]

Widzialem juz jak ktos robil polerke maszyna sam i uwierz mi jak nie robiles tego nigdy wczesniej to radze ci sie nie zabierac bo naprawde bardzo latwo zepsuc caly lakier :D

dlatego szukam kogoś kto sie na tym zna <bmw_3> spieprzyć łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polerowanie to nie takie hop siup :) trzeba sie na tym znać, a nie daj Bóg jak ktoś się zabiera za to pierwszy raz i niech w ręce mu wpadnie maszyna.....gwarantuje że w wielu miejscach zetrze lakier do podkładu. Jestem zaznajomiony z polerowaniem już od paru lat tak około 7 i wiem że najlepiej, najdokładniej ale i najdłuzej robi się ręcznie około 4-5 godzin. Owszem, są miejsca na aucie gdzie mozna użyc maszyny i tak robię ale ma ona pracować na bardzo wolnych obrotach.W roku 2006 chciałem otworzyć profesjonalną myjnię reczną z polerowaniem lakieru, praniem tapicerek itd ale władze mojego miasta są przkonane ze 3 myjnie wystarczą i nie dały mi pozwolenia. Obecnie robię polerki u siebie w garażu ewentualnie dojeżdzam do klienta i robie to u niego w domu.Ale mam nadzieje ze otworzę w niedalekiej przyszłości taką myjkę. Oczywiście KLUBOWICZE BĘDĄ MIELI ZNIŻKI:):):)

Na chwilę obecną mogę Wam zaproponować usługę polerowania auta w nastepujących cenach (orientacyjnych):

BMW 3 OKOŁO 150 ZŁOTYCH

BMW 5 OKOŁO 170 ZŁOTYCH

BMW 7 OKOŁO 190 ZŁOTYCH

Jeżeli ma być wykonana usługa kompelksowego czyszczenia środka należy doliczyć 50 złotych. Dotyczy to obić welurowych jaki i skórzanych.

Wrocław i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

To ja mam pytanko..jak pisalem juz w innych postach ponmalowalem moja BMW na czarno i wziolem sie za polerke i niestety:((w kilku miejscach przeswituje podklad:((czy jest na to jakis sposob czy wszystko od nowa podkladem malowwac i znow lakierem??

[ Dodano: 19 Czerwiec 07, 23:03 ]

czy moze wystarczty przematowac wszystko i prysnac jeszcze raz lakierem...pomocy bo nie chce mi sie jeszcze raz malowac auta:((

[ Dodano: 21 Czerwiec 07, 22:40 ]

Prosze was o odpowiedz bp jestem zalamany jak wyszla ta polerka interesuje mnie czy mozna cos jeszcze uratowac czy auto z wierzchu jeszcze raz prysnac na czarno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie to troche nieporozumienie ze sprayem i malowaniem auta,ale jak już tak postanowiłeś zrobić to po co drugi raz bedziesz podkład rzucał? Zmatuj,odtłuść to dobrze i pryśnij znowu czarnym. Nie bardzo rozumiem wogóle jak to zrobiłeś to auto. Podkład też był w sprayu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie malowalem auta spryem...nigdy bym tak nie postapil...auto bylo malowane pistoletem i podklad i lakier nawierzchniowy i wlasnie stad to pytanie czy moge teraz po polerce i po woskowaniu poomalowac jeszcze raz wszystko bez podkladu??czy wystarczy wszystko poprostu odtluscic i pomalowac jeszcze raz nie dajac podkladu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...