Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Luz na przekładni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem a mianowicie mam luz na przekładni kierowniczej, po za tym wszystko jest ok, sprawdzałem, zero luzów, i ściaga mnie na lewo a mechanik ni moze ustawic zbieznosci. Jak ustawi to przejade siem sprawdzamy i znowu gdzies spieprzylo troche.

Pomóżcie

Pozdro

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drążkach nie ma luzu bo wszytko zostało wymienione co padło nawet dwa wachacze i jak jest zgaczony to ma luz na kolumnie znaczy na przekładni. nie ma ruchu na wyjsciu jak sie rusza prawo lewo delikatnie a jest naa wejsciu moze jest jakas sruba do niwelowania luzu??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśe tak jak kolega pisał tam pewnie masz luz na droszkach! bo na przekładni raczej nie powinno byc luzu bo napewno masz wspomaganie i przekladnie tak szybko nie padają!

Na przekładni musi być luz(montażowy)

Gdybyś nie miał luzu na przekładni kierowniczej to nie obróciłbyś praktycznie kierownicą pomimo wspomagania.

nie ma ruchu na wyjsciu jak sie rusza prawo lewo delikatnie a jest naa wejsciu moze jest jakas sruba do niwelowania luzu??

Na obudowie przekładni kierowniczej znajduje się sruba(17mm)z imbusem w środku-to jest właśnie regulacja.Należy poluzować tą 17 tkę i dokręcać imbus,potem dokręcić tą 17 tkę.

Ja jednak przestrzegałbym przed sporym dokręceniu imbusa bo przekladnia kierownicza w e 34 to przekładnia ślimakowa,w której zużyciu ulega środkowa część slimaka a krańce zewnętrzne praktycznie się nie zużywają.Jeśli dokręcisz za mocno by zlikwidować luz w srodkowej cześci slimaka to jego krance będą już bardzo mocno trzymały.Koło kierownicy nie będzie powracało do pozycji nazdy na wprost i koła też(stale bedziesz musiał trzymac kierownice by móc jechać prosto i ręce będą boleć).

W tamtym tygodniu wymieniłem zawieche z przodu i też chciałem kasować wszystkie loozy- miałem tylko na kolumnie kierownicy(mechanik odradzał mi jego kasowanie w dużym stopniu ale ja sie uparłem i na drugi dzień byłem u niego spowrotem by popuścił regulację)

Krzyżaki sprawdz sobie prewencyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...