Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


słaba po regulacji luzu zaworowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam problem, ustawilem dzisiaj luzy zaworowe na 0,25mm sprawdzone 2x listek szczelinomierza wchodzi z oporem ale wchodzi, przed ustawieniem mialem luzu po okolo 0,4 - 0,5. tutaj zaczyna sie moj problem, mianowicie po regulacji auto wyraznie oslablo, nie ma juz efektu wciskania w fotel po przekroczeniu 3500obr. i ogolnie jest mocno mulowata, co moze byc przyczyna takiego stanu??

moj silnik to m20b20 zasilany LPG.

jutro zamierzam poprawic na 0.3mm co o tym sadzicie ??

ps.

cicnienie na pierwszych 4 garach 10bar

na 5 - 9bar

na 6 - 8bar

wiec chyba nie ma zle co??

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z tego co się orientuje to przy tym motorze i po pewnym przebiegu lepiej niech klepia zawory i nie ustawiac ich tak na ciasno. Mam taki sam motor i nie podobało mi się że tak klekotały,kumpel który zejezdził niejeden taki motor powiedział żebym ich nie ruszał. A z tym ciśnieniem to tak nienajgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka reakcje :P

jesli chodzi o cisnienia to zapomnialem dodac ze sprawdzalem na zimnym motorze wiec faktycznie moze nie jest tak zle.

jesli zas mowa o zworach to tez slyszalem takie opinie, ze lepiej niech klekocze niz regulowac, ale dzisiaj nie mialem co robic i sie za to zabralem:P - mam co chcialem:) wiec jutro tez bede mial co robic.

jesli sa jakies jeszcze pomysly to chetnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, moze o.35 to za wiele, zrobie 0.28 albo 0.3 czytalem gdzies, chyba na e30.de ze to jest dopuszczalny luz. po ustawieniu potestuje i jak bedzie za glosno klepalo to ustawie troche mniej, zaznaczam ze cisza nie jest moim priorytetem, wole zeby szybko jezdzil i klepal niz byl "cicho" i zamulal:)

[ Dodano: 18 Kwiecień 07, 20:20 ]

czesc!!

ustawilem na 0.3mm wydaje mi sie ze moc wrocila do normy, nie wiem dlaczego wczesniej spadla.

dzieki wszystkim za pomoc, temat uwazam za zakniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...