Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e30 przełożenia dyfra


Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w sprawie przełożeń dyfra.. Zmieniłem w e30 320 cabrio skrzynie z automatu na manual.. dyfer został ten sam i wydaje mi sie ze auto "wolno" jedzie... proszę o pomoc jakie powinno być przełożenie dyfra zeby auto jechało szybciej? Gdzie na moscie jest tabliczka z oznaczeniem? Jak mam rozumieć oznaczenia na dyfrów? Tzn wiem ze występują od 2,79 do 4,10... Ale nie wiem jak to sie przenosi na predkośc...Z góry dziękuje za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze im wyższe oznaczenie na dyfrze tym auto bedzie jechało szybciej? :)

no nie zupełnie, szybciej jechało czy lepiej przyspieszało :?: bo to trzeba rozróżnić,

im wyzsze oznaczenie tym dyfer krótszy czyli lepiej przyspiesza ale prędkość max mniejsza,

czyli mniejsze predkości max na poszczególnych biegach

... najlepszy dyfer bedzie o przełozeniu 4,10 lub 4,27 bo takie szły seryjnie z tymi silnikami i recznymi skrzyniami biegow

oj chyba nie seryjnie po '85 szły dyfry 3.94 i 4.10,

załuż 4.10 i będzie good szczególnie na miasto bo w trasie mniej ekonomiczny będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie odczytam (w którym miejscu) jakie przełożenie mam? Mam 3 dyfry wiec cos napewno uda mi sie wybrac... Teraz mam most oryginalny od automatu.. auto fajnie sie wkreca ale nie jedzie... Chce wiekszej predkości maksymlnej kosztem przyspieszenia.. Dzisiaj popołudniu wykręce dyfer z 320 chyba to bedzie z '85 i zobacze co tam siedzi :) Pozdrawiam

[ Dodano: 19 Kwiecień 07, 09:20 ]

aaa jeszcze jedno... może ma to jakieś znaczenie ze wsadziłem silnik i skrzynie od 320 z 86? silnik pewnie zadne ale może skrzynia??

[ Dodano: 19 Kwiecień 07, 14:54 ]

oki już coś wiem

mam w cabrio '91 (pierwotnie 325 automat) chyba :) 4,45

w 320 '86 mam 4,10

a w 320 '85 mam 3,64

zakładam 3,64... chce jezdzic szybciej :)

chce ktos dyfer 4,45?? :) tanio oddam :)

jak skoncze napisze jaki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...