Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E46] Pytanie,schemat harman kardon i Dynavin


Duzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno mnie tu nie było,tzn nie miałem  dawno problemów,dopóki nie kupiłem nowego auta(podobno kiedyś we Wrocławiu sprowadzona z Włoch)pochwale się w odpowiednim dziale ;)

Mianowicie: BMW E46 harman kardon + Dynavin.

Problem: Ktoś na pałe podpioł dwa tyle głośniki (Subbufery) pod któryś głośnik bo popsuł się wzmacniacz ten mały przy głośnikach(cewka odpadła polutowane ale cos więcej się upaliło)

mianowicie zmieniłem głośniki z h/k na sony przód 16cm 45watt tył 6x9 65watt.Mam dziwne wrażenie,że przednie głośniki 16cm grają głośniej niż tylne 6x9.Mało tego wciskając niby GUZIK DSP

jest dziwna zmiana głosu tzn tak jakby od tylnej prawej strony gwizdki zaczynały mocniej grać,a podbicia basu brak.

POTRZEBUJE POMOCY !!! tzn.jak by Ktoś mógł kopsnąć schemat podłączenia kabli głośnikowych do wzmacniacza głównego (Tego z lewej strony z tyłu w bagażniku) Najlepiej jakby schemat był opisany kolorami kabli,bo jakiś dowcipniś skopał instalacje podłączając subbufery,pod ktorys głośnik i tym samym zastępując ten mały wzmacniacz.

Efekt jest taki,że głośniki grają ale wysokim tonem bez basu,tak jak by były zamienione tył z przodem ale i DSP z gwizdkami tez jest pomieszane.

Kolejna rzecz Dynavin jak to zaktualizować,wifi nie działa i wogole lipa..

Pomoże ktoś???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oryginalnie było H/K ten guzik jest wciskam i od prawej tylnej strony słysze rożnice w dzwieku tzn soprany,basu brak .W bagażniku z lewej strony jest wzmacniacz i tam dwie kostki wpięte w jedną ale poucinane kable,źle połączone i niektóre kolory się powtarzają tak jak np. Zółto-czerowony i zółtobrązowy

Edytowane przez Duzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tą wiązke dwóch wtyczek (Czarnej i siwej) wchodzącej do jednej czarnej.Dziekuje z góry,może tak po kolejności kabli dojde,a może ktoś dorzuci schemat :)

Edytowane przez Duzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

No super,że masz też H/K jak byś mogł odpiąć,tą wtyczke i wyciągnąć z niej te dwie chyba szara i czarna(która od czego?)i zrobić zdjecie tak z przektoju wtedy by było widać jak pokoleii idą.Albo ten opis kabli bo tam jest napisane który(kolor) jakie napiecie czy gwizdki 0.75 czy głośniki 6,5 ?da rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...