Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Felgi 20'' e 39 --jakies propozycje?


Tomski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem felgi 20 calowe z oponkami 245/35.Jedna z nich ma dziurke wiec nie moglem przetestowac podczas jazdy.Ale zalozylem przednia prawa i na parkingu skrecilem kola...

W prawo i okazalo sie ze zewnetrzna krawedz opony przy pelnym skrecie ociera o nadkole.

Gosc mial je zalozone w tym samym modelu co ja i jakos smigal.

Powiedzcie czy da sie cos na to poradzic?

Jakies dystanse moze tylko jakiej wielkosci?

Fele prezentuja sie elegancko ale nie chcialbym zeby byl to moj kolejny nie udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse odsuna kolo do zewnatrz karoserii wiec kolo bedzie chyba bardziej obcieralo.

Co do gleby to nie sadze bo nie ma juz miejsca na nia, a i bez niej podejrzewam ze tylnie kola przy 4 osobach w aucie beda tarly o nadkola.Wiec to chyba w gre wchodza twardsze sprezyny ktore podczas jazdy nie ugna sie tak mocna na wybojach jak seryjne.Kolka kupilem bo trafil sie strzal,opony zrobily 2000 mil i jeszcze widac na nich paski (toyo)jedna z felg ma odpruskujacy lakier dookola co jest do wypolerowania, i ma dziurke w oponie co tez da rade zrobic.Malo roboty a efekt ogromny.Podejrzewam ze na ebay takie chodza kolo 1000f lub lepiej a ja dalem 400.

Lecz jesli sie nie da zalozyc do mnie chociaz widzialem te modele na 20'', to bede musial sprzedac ,oczywiscie nie ukrywam ze moge zarobic 2 razy tyle.

Wymyslilem to , powiedzcie czy ma sens:

1.przednie nadkola w miejscu gdzie kolo obciera na pelnym skrecie, rozgrzac plastikowe nadkole i uformowac zeby bylo wiecej miejsca mowimy tu o grubosci 2 palcow

2.na tyl twardsze sprezyny=pogorszenie komfortu

Nie znalazlem twardszych sprezyn -wszystkie sa obnizajace.A za to znalazlem gumy ktore zaklada sie pomiedzy zwoje sprezyn i wtedy auto nie siada tak mocno ? :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez mysle ze jak je wyciagne bardziej do zew to bedzie jeszcze gorzej.

Wezsze oponki moze by daly rade na przodzie ale to znowu cholera wydatek ponad 200.A te oponki sa prawie nowki.

Na feldze za duze nie ma --20razy 8,5 jj wszystkie maja tak samo i na aucie sa rowno z karoseria, nie sa anie za gleboko ani nie wystaja.Co do et to jest tam et a obok w kolku 25.Wiec nie wiem czy to to.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez mysle ze jak je wyciagne bardziej do zew to bedzie jeszcze gorzej.

Wezsze oponki moze by daly rade na przodzie ale to znowu cholera wydatek ponad 200.A te oponki sa prawie nowki.

Na feldze za duze nie ma --20razy 8,5 jj wszystkie maja tak samo i na aucie sa rowno z karoseria, nie sa anie za gleboko ani nie wystaja.Co do et to jest tam et a obok w kolku 25.Wiec nie wiem czy to to.Pozdro

To faktycznie okazja tylko się zastanawiam czy sprawdzałeś te fele pod względem czy nie mają bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem mozliwosci sprawdzenia czy bija czy nie.W sobote pojade do wulkanizacji zalatac ta dziurke i wtedy zaloze kola do auta.Przod jestem pewien ze obciera przy pelnym skrecie ,sprawdze tyl na nierownosciach.Moze cos wykombinuje z przednimi nadkolami.A jak nie to trzeba bedzie opchnac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: 20 cali :shock: :shock: śliczne uklon_bmw

Zdecydowanie twarde sprężyny,no i może węższe oponki. Można też rozciągnąć błotniki z przodu,ale wtedy lakier zniszczysz i do malowania. Są takie urządzonka co montują na śrubach piasty i jedziesz wzdłuż rantu błotnika odpychając go na zewnątrz. Ale to raczej odpada nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.Okazalo sie ze jedna opona jest rozcieta od srodka i nic sie nie da zrobic.Jedna opona nowa to 170f + polerka 4 kolek 250+vat.A dalej nie wiem czy wejda bez obcierania przy skrecie i np na rondzie przy wiekszej predkosci.Wiec wynikiem tej imprezy stal sie --ebay.Zobaczymy jak pojdzie.Mysle ze 19" beda bezpieczniejsze.

[ Dodano: 21 Maj 07, 22:06 ]

Pytanko odnosnie tych kolek,czy pasuja do x5?

Rozstaw srob chyba bedzie taki sam co,tylko czy rozmiar piasty sie zgadza.U mnie jest to 72mm czy 74.1mm?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...