Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana sprzęgła e36 ,,, 1.8 is coupe


Carl_Geko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że jest troche tego na forum,, ogólnie łatwy temat,, bynajmniej ,, nie jest to nigdzie opisane szczegółowo.

Np. Jakimi kluczami.,,, numery kluczy.. od czego zacząć jak się przygotować,,. 

Np. Skrzynia jest cieżka ,, to jak się ją odkręca to zapewne trzeba jakimś podnośnikiem se pomagać,,,, jakie części pozdejmować,, od czego zacząć,,

Ale najważniejsze jaki trzeba mieć sprzęt (klucze, podnośniki ,, kanał),,..

 

Bo mi sie wydaje,, ze.to na lewarku tĄ skrzynie się opuszcza..

 

I takie tego typu rzeczy ,, jak dla laika,, co troche zna sie na silnikach,, ale pierwszy raz bedzie wymieniał sprzegło.

 

Pozdrawiam,, carlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z kanału lub podnośnika, na lewarku sobie daruj.

Skrzynię trzeba podeprzeć czymś takim lub podobnym http://allegro.pl/podnosnik-skrzyni-biegow-teleskopowy-500kg-1750mm-i6656962518.html  bez tego to skrzynia po odkręceniu cię sponiewiera, no chyba że masz parę jak Pudzian ;)

Klucze to wiadomo im więcej tym lepiej, jeśli dobrze pamiętam skrzynia trzyma się na torxach, a od strony wału zwykłe nakrętki sześciokątne.

Dobrze jest mieć przyrząd do centrowania sprzęgła np.: http://allegro.pl/przyrzad-do-centrowania-tarczy-sprzegla-jonnesway-i6437015788.html

Podczas wymiany sprzęgła fajnie wymienić simeringi, można jeszcze zregenerować wodzik.

Instrukcja to wiadomo, odkręcasz wszystko to co przeszkadza czyli skrzynię, wodzik, wał od skrzyni, wysprzęglik, łapy skrzyni i stare sprzęgło :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam kanał i taki jak by podnośnik,, hak w suficie i takie z kolkami na line zebym mial pary jak pudzian przy podnoszeniu ,,, ze normalnie moglbym swapa zrobic.. ale dobrze mi poradziles,, bo myslalem zeby na lewarku czyli takim podnosnikiem na kołkach,, a to lepiej chyba.na linie i haku z sufitu zeby skrzynia nie spadla w kanal. Ale mam malo kluczy. Nie wiem czy bede mial te co trzeba.

Edytowane przez Carl_Geko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A mam jeszcze pytanie odnośnie tego silnika 1.8 is,, a mianowicie sprzegła w nim umieszczonego,, bo podobno mowił ktoś mi,, że w is tzn,, chyba w tych silnikach 1.8 i 1.8 is byly montowane różne sprzegła... i że podobno w is jest dwumasowe sprzegło,, i właśnie nie wiem jakie kupic.. narazie odstawiam, że jednak mam w tym swoim is zwykle te popularne co można kupic bez problemowo.

Edytowane przez Carl_Geko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...