Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kupno e38 jaki silnik wybrać.


Stifler

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Naszła mnie wena na kolejny samochód . Chciałbym kupic e38 do 20 tys. Plus minus. Interesuje mnie v8 tylko który jest lepszy 3.5i czy 4.0. Proszę o opinie o tych silnikach. Jak byłem ostatnio u Czaksa to mówił ze 4.0 bez vanów. Też może i inni użytkownicy takiego modelu z tymi silnikami się wypowiedzą.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 286km bez vanosów, ogólnie spoko jeździ, pali jak smok w porównaniu do poprzedniej e39 V8 i ja ( moja opinia i moje zdanie), nie wpakowałbym sie nigdy więcej w E38, jezdząc głównie po mieście i krajowych i będąc fanem ciasnych zakrętów i szybkiej jazdy :). Za duże krówsko żeby tym zwinnie pojeździć. Zastanów się może nad E39 V8, jest komfortowe ( oczywiście nie aż tak jak E38 ), ale jest bardziej "sportowe", fajnie jeździ w zakrętach, nie ma problemu gabarytowo w mieście ;) Ot luźna sugestia ;) Mam nadzieje że sie nikt nie obrazi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 286km bez vanosów, ogólnie spoko jeździ, pali jak smok w porównaniu do poprzedniej e39 V8 i ja ( moja opinia i moje zdanie), nie wpakowałbym sie nigdy więcej w E38, jezdząc głównie po mieście i krajowych i będąc fanem ciasnych zakrętów i szybkiej jazdy :). Za duże krówsko żeby tym zwinnie pojeździć. Zastanów się może nad E39 V8, jest komfortowe ( oczywiście nie aż tak jak E38 ), ale jest bardziej "sportowe", fajnie jeździ w zakrętach, nie ma problemu gabarytowo w mieście Ot luźna sugestia Mam nadzieje że sie nikt nie obrazi

A Ty nie miałeś e39 535i w manualu? To nie ma co porównywać do e38 740i w automacie.

Nie pakuj się w m60b40, Czyli e38 przed 96 rokiem. Szukaj tylko i wyłącznie silników m62b44(od 04.96 do 09.98) lub m62tub44(od 09.98) czyli bez lub z vanosem. Chociaż według mnie i tak najlepszą opcją jest wybranie jak najmłodszego modelu. A silników m62tu nie ma co się bać. Vanos czy nie, rozrząd i tak Trzeba wymienić, tylko, że przy pierwszej opcji dochodzi regeneracja.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mam zamiar kupić jakiś samochodzik jak opisałem wcześniej model e38  był na pierwszym planie ale chodzi mi po głowie jeszcze e30. czy ktoś może kojarzy to auto bo znalazłem na allegro z Wrocławia  ? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e30-ID6yIQFb.html

Oczywiście silnik mnie nie interesuje który jest w tym aucie bo od razu poszedłby swap na większy ale chodzi o bazę czyli karoserie itd.

 

Cena nie jest duża a tak jak napisałem wczesniej że szukam do 20 tyś to został by zapas kasy na swap i inne dopieszczenia. :)

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak podoga w tym E30. Zwaszcza przy tzw. kwadratach czyli miejscach technologicznych przy wahaczach z przodu. Do tego tylne kieszenie bagaznika po prawej i po lewej stronie.

Jesli jest zdrowa to warto. Reszta to pierdoły. Grunt to zdrowa buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie obejrzyj co się dzieje pod dokladkami, chodzi mi o pasy z tylu i przodu. Zwróć uwage na kielichy a zwlaszcza na polaczenie ich z podluznicami, drzwi od spodu, przednie podszybie czy nie bylo kitowane. No i tak jak Lijo pisał. Miejsca na które obe chorowaly

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...