Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Brak sterowania radiem z kierownicy


Kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

mam pytanko i proszę o pomoc i podpowiedź.

Otóż dziś podczas jazdy moim E39 530D nagle wyłączyło mi się radio, po czym po jakiejś 1 minucie znowu się włączyło ale już niestety nie działo mi sterowanie z kierownicy radiem (ciszej, głośniej, tempomat też się nie załączał). Po wyłączeniu silnika, następnie znowu zaczęło działać, po czym w trasie objaw z brakiem sterownia z kiery znowu się powtórzył.

Co mam sprawdzić alby znaleźć przyczynę, jakiś moduł, bezpieczniki, akumulator itd.

Dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na zdrowy rozsądek, jeżeli sterowanie pokrętłami/przyciskami w radio działa to ja bym zaczął od problemu z taśmą kierownicy jako ślepy strzał.  Warto by było sprawdzić błędy bo moze cos sieje po magistrali Ibus(komunikacyjna) Jezeli cos faktycznie sieje, albo zwiera linie magistrali do masy to wszystko co odbiera/nadaje umiera czyli: wyswietlacz radia, sterowanie kierownicą etc

Jeżeli masz tempomat i tempomat działa to raczej nie wina taśmy/kierownicy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, starsky napisał:

Hej,

na zdrowy rozsądek, jeżeli sterowanie pokrętłami/przyciskami w radio działa to ja bym zaczął od problemu z taśmą kierownicy jako ślepy strzał.  Warto by było sprawdzić błędy bo moze cos sieje po magistrali Ibus(komunikacyjna) Jezeli cos faktycznie sieje, albo zwiera linie magistrali do masy to wszystko co odbiera/nadaje umiera czyli: wyswietlacz radia, sterowanie kierownicą etc

Jeżeli masz tempomat i tempomat działa to raczej nie wina taśmy/kierownicy.

 

true ! w E46 się przeciera kabelek i lutowanko albo nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kondziu napisał:

Dzięki za info. Tempomat też nie działał. Całe sterowanie z kiery padło.

Do sprawdzenia bezpiecznik F44 w schowku od strony pasażera. 

Jeżeli bezpiecznik cały to niestety organoleptyczne sprawdzenie taśmy kierownicy, kostek etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie numer 3

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/8379091-centrum-sterowania-kolumny-kierownicy/i47545/kL/sM/r2001/m05

 

Wyjdę przed szereg ale wstrzymał bym się z kupnem :D Jak qlas00 zasugerował to może być przetarty przewód.

Wydaje mi się, ze to jedna z tych rzeczy która się nie psuje :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio przerabiałem to w E46

Dzisiaj @Kamcio do mnie z tym dzwonił a'propos E39 :D

Tak zwany KLASYK :)

 

@Kondziu - nie kupuj nowej. Po czyszczeniu pośmiga jeszcze ze 4-5 lat a PLN w kieszeni

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...