Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


320i dziwny problem z temperaturą


brawurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
drugi raz zauważyłem dosyć niepokojący oraz dziwny objaw:
Silnik ogólnie zagrzewa się do 90st bez zadnych widocznych problemów i czy to jazda po mieście czy w trasie - temperatura stoi na 90st.
Dwa razy zauważyłem następującą sytuacje : stojąc samochodem przez dłuższy okres czasu powiedzmy 5min - wskazówka temperatury zaczęła się przesuwać w kierunku czerwonego pola, widać gołym okiem, trwa to dosłownie kilkanaście/kilkadziesiąt sekund i wskazówka jest już po prawej stronie gdzieś nad czerwonym polem - tutaj już zareagowałem i przygazowałem 2-3 razy, żeby sprawdzić czy to coś da - wskazówka od razu w kilka sekund wróciła do pionu. Raz mi się tak zdarzyło przy dłuższym czekaniu przy okienku fast fooda, po ruszeniu wskazówka po kilku sekundach wróciła na 90st stąd przy drugim razie na parkingu pierwszym pomysłem było lekkie przygazowanie, co również "pomogło".

W czym może tkwić problem?

Ciepłe jak i zimne powietrze leci z nawiewów bez problemów w czasie jazdy. Pamiętam, że ubiegłej zimy miałem problem z ciepłym powietrzem na postoju, wtedy odpowietrzałem układ i z tego co pamiętam wróciło do normy, jutro sprawdzę czy na postoju leci ciepłe powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemem okazalo sie najprawdopodobniej zwykłe zapowietrzenie. Zostal wymieniony plyn + dokladne odpowietrzenie i wszystko hula. Dodatkowo byl problem z pozno przelaczajacym sie gazem (sekwencja) i na jałowym biegu byl bardzo slaby przeplyw plynu przez to zapowietrzenie i reduktor sie w ogole nie grzał. Teraz przelącza po 500-800m od startu na zimnym silniku czyli jest dobry obieg płynu i reduktor szybko sie nagrzewa, wczesniej jadąc przez miasto dopiero po 6km potrafil sie przełączać. - moze kiedys komus ten post podpowie przyczynę problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...