Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jakie paliwko lejesz?


mozaik

Rekomendowane odpowiedzi

Z czystej ciekawości chciałbym zadać pytanie na jakim paliwie jeździcie. Mam na myśli gdzie lejecie do swoich BMW. czy jest to BP, ORLEN, SHEL a może gdzie indziej? choć dla mnie stacje typu "no name" nie wchodzą w grę :lol:

czy ropa lub benzyna typy ultimate, verwa czy v-power faktycznie wam się sprawdzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tankuję gdzie popadnie - prawie, nawet w Tesco - i nigdy nie miałem problemów z odpalaniem itp, spalanie też utrzymuję się w normie więc......... co to za temat :| :shock:

No to Piotrze masz szczęście większe niż myślisz <bmw_2> :mrgreen:

Sam tankuję wyłącznie na BP lub JET (bo to to samo 8) ) VW Polo żony był bardzo wrażliwy na jakośc paliwa lanego do zbiornika - do bumci nigdy nie lałem na "no name" i pewnie dlatego nie miałem dotąd problemów :D

Pozdr.

PS. A tyemat paliw był przerabiany już wielokrotnie <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co hehehe no to chyba nie wiecie jak to się kręci:

każda stacja albo 99% to są prywatne firmy mające podpisane umowy z różnymi producentami i taż spokojnie robią przewałki,

inaczej mówiąc: to że jest napisane orlen czy inny BP czy Jet nie znaczy że paliwo czy gaz jest nie chrzczone więc...............

miłych snów ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zatankowałem na Auchanie jak leciałem do Klodzka i myslałem,że ktoś mi auta podmienił na stacji, dużo gorzej auto jechało.

A drugi przyklad, kołomnie jest pewna stacja, tankuje tam za 50pln (11.3l) 4.41pln/l

powinienem na tym zrobić 100km takiej mieszanej jazdy bez wygłupów.

Robie to na styk, a tankujac na shellu po 4.49 też za 50pln czyli 11.1l i robie spokojnie 100 nawet 110km.

Pozatym ORLEN,SHELL,BP te paliwa 95 zwykłe są z jednej rozlewni, dopiero te ULTIMATE, VERVA, Vpower one maja jakies komponenty dodawane.

Jedyne paliwo które nie jest chrzczone to RACING na shellu 100oktanów, cysterny jeżdzą z niemiec, nie jest nigdzie w polsce rozlewane.

Ja tankuje sie na Shellu albo Orlenie zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję VPR lub VP lub Ultimata 98, jeśli już tankuję ;-)

Co do gazu to jakieś 60-70% Shell, 25-35% BP, te 5% to u pana Zdzisia który tylko handluje gazem.

Jutro wam napiszę jaka jakość jest tego gazu bo jadę na przegląd, wymianę filterków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak przedmowcy ale ja bardzo zawiodlem sie na gazie Shell (konkretnie ul.kamienna) co innego benzyna,jako ze jezdze na kuchence to paliwa uzywam sporadycznie tylko do zabaw wiec zalewam v-power racing i zgadzam sie ze jest to naprawde swietne paliwo. Ale jednego jestem pewien,stacja stacji nierowna i najednej bedzie ok a na innej nawet tej samej firmy wlejesz kaszane;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przeglądzie gazowni, wymianie filtrów itp.

Z tego co stwierdził gazownik to rewelacji nie ma, filtr był poprostu brudny, widział zdecydowanie gorsze, ale nad tym nic się nie zachwycał że widać że dobry gaz tankuje czy coś.

Jednak niezaprzeczalnym faktem jest że nie miałem z gazem do tej pory żadnego problemu(poza jednym małym przy -20 stopniach ;) )

Tankuję na Shellu na Legnickiej i przy Factory i pewnie tak już zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem swego czasu w rafinerii w Trzebini to widziałem jak różne cysterny z różnych stacji wlewały to samo paliwko do beczek. Jak to ktoś wcześniej powiedział zależy od stacji jaki kto tam kombinacje stosuje i jakie są tego skutki w jakości paliwa. Ja osobiście tankuje na Shellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...