Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Skrzynia biegów. Tryb awaryjny.


hamster78

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki opis sytuacji. Jakieś 4-5 lat temu komputer pokazał tryb awaryjny skrzyni biegów. Został wsteczny i 3 bieg. Wymieniłem skrzynie i wszystko było ok do dzisiaj. Wczoraj jeździłem do późnych godzin nocnych...żadnych dziwnych objawów. Dziś rano podobna sytuacja tryb awaryjny ale... plus to świeci się ładowanie, kontrola trakcji i kontrolka ABS. Zostawiłem samochód na kolejną noc. Rano zero prądu. Zostało jakieś 3-4 V. Alternator był regenerowany jakiś rok temu, akumulator jest Ok bo trzyma napięcie( sprawdzałem).Naładowaną baterię wsadziłem do samochodu. Odpalił tylko falowały bardzo obroty i ta sama sytuacja: tryb awaryjny skrzyni bez możliwości manualnej zmiany i kontrolki: ABS trakcja i ładowanie. Jak silnik złapał temperaturę kontrolki zgasły na wolnych obrotach. Wsiadam jadę chcę zobaczyć co się będzie działo. Bez wciskania gazu kontrolki gasną jeśli tylko chcę przyspieszyć...choinka. Kasowanie błędów nic nie pomogło.
Na razie stoi u znajomego mechanika czekam na diagnozę. Może ktoś z was miał podobny przypadek :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam,

Kontrolka trybu awaryjnego skrzyni automatycznej GA6HP19Z w BMW E90 LCI 320d xDrive po lifcie (2008r). Wskutek  przetarcia/urwania się szczelnie zabudowanych kabelków przy lewarku SEPTRONIC, przestał działać tryb sportowy i chyba ze dwa biegi przestały wchodzić ("nie pomnę"). Po wycięciu fragmentów kabelków (na długości ich stref przetarć) i wlutowaniu nowych odcinków, całość elegancko zaizolowana. Skrzynia i biegi działają bez zarzutu, autko nie przejawia żadnych anomalii tak z wybieraniem biegów w trybie M jak i w w trybach D, DS. Żadnych ograniczeń prędkości, etc - czyli wróciło wszystko do normy. Pojawia się tylko kontrolka "żółta zębatka" z gongiem tak  przy otwieraniu auta, jak i wyłączeniu zapłonu - wyjęciu kluczyka (także z gongiem - sygnałem dźwiękowym). Nie da się wykasować jej robiąc np reset/kasowanie wszystkich błędów. MaxiDAS808 - nie wykrywa żadnych błędów skrzyni przy skanowaniu sterowników całego auta. Który sterownik odpowiada za tą kontrolkę i jak ją wykasować? ECU-DDE? Czy istnieje licznik zwarć przerwanych kabelków Septronica w którymś ze sterowników jak to jest w przypadku zwarć przecierających się kabelków od oświetlenia tylnego w wiązce klapy bagażnika - np licznik zwarć w module FRM3 blokuje po 50 zwarciach dany kanał a żarówki obsługiwane przezeń przestają świecić i trzeba robić obejście tego wyłączonego kanału jednego lub kilku. Istnieje dość skomplikowana procedura kasowania owego licznika zwarć w FRM3 - aktualnie rozkminiam problem, by nie wymieniać modułu. Jakby ktoś ogarnięty w tematyce zechciał naprowadzić "dobrym słowem" - w którą stronę trza pójść... byłbym wdzięczny. Przy okazji dla potomnych - temat świec żarowych w tym aucie: dostęp do świec nie wymaga demontażu kolektora ssącego, gdyż są one na górze - nad kolektorem. Dostępu do świec broni tylko zabudowana rynienką plastikową wiązka kabelków z mnóstwem wtyczek, które trzeba porozpinać... Przy okazji wyszło na jaw - gdyż komputer DAS808 pokazywał przerwę na trzech świecach + problem z filtrem DPF. Przerwę spowodowała erozja złącz kapturków nasadzanych na wyjścia zasilające świec. Świece wszystkie sprawne, sterownik też a błąd DPF-a - sterownik DDE nie włączy procedury automatycznego wypalania w przypadku przerw w układzie zasilania elektr. świec żarowych, etc. Po usunięciu wszystkich błędów można wymusić będzie wypalanie komputerowo lub odczekać i zobaczyć czy cykl automatyczny poradzi sobie z tym problemem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...