Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Glosniki 16cm w fabrycznym miejscu e30 przod ?????


OpTo

Rekomendowane odpowiedzi

temat naglosnienia e30 byl wielokrotnie poruszany jednak nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie ;] ... Czy wcisnie sie tam 16cm?? jak w temacie.

Czy ktos ze szczesliwch posiadaczy e30 wcisnal w miesjca fabrycze (okolice nog) glosniki 16cm ??? Czy da sie zamontowac tam takie glosniki ?? bez wiekszych przerobek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś się uparł, to wsadzisz tam 16ki ale to bez sensu bo to nie będzie grało. Tam jest taka mała komora, że własciwie całą zająłby ten głośnik. 16ki tylko w drzwi tylko trzeba troche narobić się żeby to jakoś wygladało. Sam bedę niedługo robił drzwi pod głośniki. Można kupić na alledrogo tashki do E30 ale to mi wygląda na badziew mocowany do tapicerki i w ogóle nie podobaja mi się. Zrobię sobie sam i nie takie odstające (grube) bo mierzyłem i jest sporo miejsca do opuszczonej szyby i można głśniki wpuścić w drzwi. W miejsce nóg dam zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj jesli wsadzisz pod nogi 16" glosniki to dzwiek niebedzie mial gdzie sie rozbiec. jedyna mozliwoscia jest umieszczenie glosnika w drzwiach ale piszesz ze niechcesz miec go na wierzku i nie musisz sa na allegro specjalne maskownice na glosniki ktore wygladaja bardzo super sam widzialem cos takiego wczoraj na KoE pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę mi się zachciało i wziąłem się za muzę w berci. Wyglądało to mniej więcej tak:

na początek zabawa z mdf-em i wykonanie paneli. Chciałem żeby były jak najmniej odstające od tapicerki, wyszło tak

dscf6699pi8.jpg

dscf6700mk6.jpg

dscf6705go4.jpg

dscf6706jl3.jpg

po impregnacji

dscf6711gt6.jpg

podstawowe wygłuszenie drzwi

dscf6716sn8.jpg

trzeba było zrobić daszek z plastikowej butelki wewnątrz drzwi żeby woda nie kapała na głośniki

dscf6721pv2.jpg

po tapicerowaniu

dscf6717mr0.jpg

dscf6725mk2.jpg

dscf6727vm6.jpg

Generalnie trochę roboty jest, ale efekt też. Panele przykręcone są do drzwi na śruby, bo do samej

tapicerki to lipa. Odsłuchiwałem przed wygłuszeniem drzwi i po i jest bardzo duża różnica :mrgreen:

Tweetery na razie leżą sobie na desce, jak przyjdzie ochota to może i je jakoś oprawie.

Proszę nie śmiać się, sam robiłem wszystko .... tapicerowanie też :roll:

Niestety bez wzmaka gra spod samego radia jest taka sobie, więc kolej na dopałkę .... cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada spojnie a wiec efekt na + :) jak znajde czas to zrobie fotki co u siebie wymyslilem ;) drzwi zostawilem w spokoju i glosniki poszly na seryjne miejsce ;)... pokusilem sie o separowany zestaw na przod sceny tylnej pilnuja glosniki 16cm srednio-nisko tonowe + tuba w bagazniku dla dopelnienia bassu co w efekcie dalo calkiem przyjemny efekt ;) ... na fotkach pokaze jak umiescilem tweetery w swojej e30 ;)

[ Dodano: 25 Sierpień 07, 19:36 ]

a tak zamontowalem tweetery - mozna je ustawic pod katem wiec sa skierowane na słuchacza

25860521d7b1f763.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bomba tylko BERYL wygluszenie to raczej matami na blache drzwi bo na ta gabke to efekt zaden

maty są przyklejone do blachy, tam nie ma gąbki. To co widać, to ta folia na drzwiach, ale jej nie zrywałem, bo mocno trzyma się drzwi. Gąbkę i owszem dałem dodatkową grubości 0,5 cm na boczek żeby nie drgał boczek o maty i drzwi.

a tak zamontowalem tweetery - mozna je ustawic pod katem wiec sa skierowane na słuchacza

też o tym myślałem. Nawet dobre miejsce na tweetery. Moje na razie leżą sobie na desce , ale jest to złe miejsce, bo kabelek jest wciśnięty między deskę a słupek i teraz mi trzeszczy deska przez ten kabel. Za tym plastikiem jest sporo miejsca i można spokojnie tam włożyć tweetery. Tak w ogóle to przełożenie kabli głośnikowych w E30 jest idealne. Po wyciągnięciu wtyczki ze słupka jest w niej otwór jak by był zrobiony do tego uklon_bmw W miejsce firmowych głośników poszły zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...