Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Blokada predkosci


jacksparrovv

Rekomendowane odpowiedzi

Blokadę prędkości ściągają też firmy zajmujące się chip - tuninngiem i one jednocześnie mogą zmienic parametry pracy silnika zwiększające moc.

Najlepszym narzędziem do znajdowania takich firm jest google :wink:

A tak w ogóle - to do ilu jest ograniczenie Vmax w E90 ?? 230 ?? 250 ??

Pozdr. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane katalogowe to jedno ,jeżdżę od stycznia E 90 318i i przy 5000 obr/min mam 225 km/h

ja mieszkam w Niemczech a tutaj nie ma ograniczeń prędkości , kilku miesięczna BM-ka pokazuje dobrze prędkość ,poza tym od 130 można jechać spokojnie na 6-tym biegu wtedy obroty spadają o ok.1000

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane katalogowe to jedno ,jeżdżę od stycznia E 90 318i i przy 5000 obr/min mam 225 km/h

ja mieszkam w Niemczech a tutaj nie ma ograniczeń prędkości , kilku miesięczna BM-ka pokazuje dobrze prędkość ,poza tym od 130 można jechać spokojnie na 6-tym biegu wtedy obroty spadają o ok.1000

<bmw_3>

Bo pnie ma moc zeby pociagnac juz na ostatnim biegu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane katalogowe to jedno ,jeżdżę od stycznia E 90 318i i przy 5000 obr/min mam 225 km/h

ja mieszkam w Niemczech a tutaj nie ma ograniczeń prędkości , kilku miesięczna BM-ka pokazuje dobrze prędkość ,poza tym od 130 można jechać spokojnie na 6-tym biegu wtedy obroty spadają o ok.1000

<bmw_3>

niech ci będzie ale ty masz tam tylko 129KM wiec jak już masz to swoje 225km/h to się ciesz, poza tym jestem ciekaw jaki dystans potrzeba żeby 318 rozpędzić do 225km/h, a jak chciałeś 250km/h to było trzeba kupić 330i

i tak jak pisze Enzo brakuje ci kucyków porostu żeby szybciej jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj panowie panowie - nie chodzi o to, żeby poddawac wątpliwości informacje podawane przez jacksparrovv, tylko odpowiedziec na pytanie przez niego postawione. Tak to tylko odbiegamy od tematu.

Nie jechałem nigdy (i podejrzewam, że "mądralińscy" też nie) nową E90 318, więc trudno dewagowac na temat ile pojedzie, jak długo się rozpędza itd.

W Niemczech nie ma ograniczeń, autobahny są gładziutkie i proste, więc warunki są.

A jeśli jacksparrovv jeździ u niemca, to tam jest od groma profesjonalnych firm zajmujących się chip-tunningiem. Najlepiej będzie chyba tam poszukac.

Pozdr. <bmw_2>

PS. A inna sprawa, że do szybkiej jazdy lepiej było zaopatrzec się w silnik o litr większy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ale cenowo 330 i jest nie do przejścia,poza tym firmy tuningowe niemieckie są drogie i maja tez ograniczenia ,najlepszy jest Polski tuning bmw_beer

[ Dodano: 3 Lipiec 07, 17:20 ]

Rozpędza sie bardzo dobrze ,ma wysoki moment obrotowy i na 5-ce można jechać od 0-do końca czyli 225 km/h /ale ze względu na sprzęgło lepiej tylko raz sprobować/,jest rewelacyjna ,niestety trochę mało mocy.Dodanie mocy ,wstawienie nitro jest tańsze od 320i.to jest moja czwarta BM-ka i każda jechała szybciej niż w katalogu .Katalog nie jeździ <bmw_3> !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem tak: to co fabryka podaje ze prędkość maksymalną jest liczone na pewnym odcinku drogi,np.trzy kilometry,jak na tym odcinku rozpędzi sie do 209km/h to tak wpisują w katalog. Jak jacksparrovv ma możliwość rozpędzania sie na odcinku powiedzmy 8kilometrów to raczej na pewno dociągnie te 14km więcej. Ale żeby poszła 250 to chyba trzeba namieszać jej w komputerze niestety. NIemcy to potrafią,więc spróbuj u nich. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.E 90 rozpędza się do 225 przy jeździe z górki z wiatrem w plecy.Po równym nie ma takiej możliwości.Tak jak napisali koledzy wcześniej -> za mało mocy.Jest to najsłabszy silnik w ofercie,więc nie ma się nad czym zastanawiać.Również miałem przyjemność prowadzić to auto tylko w mocniejszej wersji.318i NIE MA OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI bo nie ma takiej potrzeby...może włącza się odcięcie(ale przy 5000 mało prawdopodobne).Kupiłeś 318i więc nie wiem po co dywagacje nt. zwiększenia mocy.Grzebanie w elektronice zupełnie nic nie da w silniku wolnossącym a i koszt jest spory.Chcesz mocy - wykosztuj się teraz na porządnego Garetta jak nie boisz się utraty gwarancji.Nitro w takim aucie??Chyba napisałeś to w ramach żartu. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...