Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


bmw e36 szarpie przerywa,nie da sie ruszac na gazie pomocy


devil88

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

Mam wielki problem jest on bardzo uciążliwy czytałem posty na temat gazu i nic nie znalazłem,problemu takiego jak mój

Chodzi o gaz w mojej bmce

jest to instalacja brc zakładana 1,5 roku temu,ale nie przezemnie poprzedni właściciel zakładał,mam problem ponieważ:

Zaczne tak,gdy silnik jest zimny powiedzmy po nocy odpalam jade wszystko super na gazie pozniej w miatre rozgrzewania silnika zaczyna przerywac w trakcie jazdy,muli sie,na wolnych obrotach np.jak ruszam z miejsca dławi się nie moge ruszyc minimalnie musze wyczuwać dodawanie gazu,nieraz jest wszystko super,na wyzszych biegach tj.4,5 jest ok ale przerywa,szarpie autem,pozniej zatrzymuje sie np.na skrzyzowaniu i lipa znowu sie muli ,nie moge ruszyc,jest to wrazenie ze ja dodaje gazu a on sie muli nie ma mocy,chodzi nie na wszystkich garach,nagle popuszczam gazu rusza i jade,zauwazylem kostke od silnika krokowego,zamiast silnika krkowego jest ręczna regulacja,Byłem u gazmajstrów i koles wyregulował ale nie do konca bo mowil ze nie moze wyregulac az tak bo jest jakis przedmuch spaliny gdzies sie jeszcze wydostają,po drugie psiknął jakims specyfikiem w okolice kolektora ssacego i powiedzial ze tam gdzies jest lewe powietrze,zapytalem czy to moze od silnika krokowego ktorego nie ma,powiedział że na ręcznej regulacji tez moze jezdzic i powinno byc ok,po czym powiedzial ze ktos celowo wyjal silnik krkowy bo moze uszkodzona byc sonda,kupilem ten silnik krokowy podlaczylem myslalem ze juz bedzie oki :shock: a tu po chwili nie moglem ze skrzyzowania ruszyc tak sie zdlawil ze przelaczylem na benzyne i bylo oki,pomozcie co to moze byc?swiece,przewody,kopulka,palec,filtr powietrza,filtr gazu sa nowe,

z tego co jeszcze zaobserwowalem to ja kprzelacze na benzyne to chodzi super obroty nieskacza itd.[po czym przelaczam znowu na gaz i jes toki dopiero po przejechaniu powiedzmy 1 km znowu sie dlawi,czy to rzeczywiscie lewe powietrze,czy te nsilnik krokowy musi byc?pomozcie jezeli ktos wogole spotkal sie z czyms takim,obroty na gazie nieraz faluja tj.z 1000 na 800 poboja sie wskazowka i jest oki,nie gasnie,nie strzela

pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec co to moze byc pytanie_bmw

przyczyn moze byc mnustwo (krokowiec, sonda, czujnik przepustnicy itd. itp)

podjedz do mechanika podłacz go pod komputer zobaczysz jakie błedy wyswietliło

i wtedy bedziesz wiedział do czego sie zabrac...

pozdr <bmw_1> i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze OsKaR - najlepszym (i najprostszym) rozwiązaniem jest sprawdzenie błędów komputera. <bmw_2>

Powodów takiego zachowania może byc naprawdę wiele - i jeśli nie chcesz wszystkiego po koleji odkręcac i sprawdzac - trzeba sprawdzic kody błędów i będziesz mądrzejszy 8)

Pozdr. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ogole krokowiec mam odpiety od okolo roku i jedzi tak samo jak na benzynie tak i na gazie hehe to niewiem wogole po co on jest

A spalanie przypadkiem nie wzrosło ??

sorrki ya pisowniem ale cos mam y klawiatura :roll:

Bo masz włączoną angielską klawiaturę :wink:

Pozdr. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...