Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


polerowanie czy lakierowanie spoilera ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hmm wiesz ja też kupiłem jakiś klej niby zajebisty i wogole "spawanie na zimno" ale pierwszy raz to nie będę kleił spoilera nim bo się boje że na autostradzie albo gdzieś przy dużej prędkości i drganiach poleci jak bumerang komuś w szybę :( mam pomysł jak go zamontować :) wkręcę śruby w tuleje plastikowe i zaleje je klejem i zobaczymy jak będzie trzymać :) a właśnie maximus, bo Ty masz takie fajne światełka tylnie i też myślę nad ich kupnem..bez problemów można je kupić czy są jakieś akcje z homologacją do nich ?? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja juz kupilem autko z takimi swiatlami i tak trafilem ze na wszystko co mam w aucie mam atesty nawet na przednie brewki na swiatlach :D ale z tego co wiem to do tylnich lamp niepotrzeba atestow zwlaszcza tych bo one sa od pakietu m3 bez problemu dostaniesz je na allegro np.

http://moto.allegro.pl/item217601881_lampy_nowe_bmw_e36_sedan_clear_red_white_od_depo_.html

http://moto.allegro.pl/item217098242_lampa_tyl_bmw_e36_sdn_lampy_bialo_czerw_nowe_.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lamp tylnich potrzebne sa rowniez atesty... na kazdej lampie musi byc nabity.

i szczerze mowiac nie warto kupowac tanich chinskich podrobek - przekonalem sie

gdy sciagalem od siebie paskudne lexusy i wkladalem oryginalne BMW M3 - nie dosc,

ze lexusy byly wlozone na scisk to jeszcze szczeliny wyraznie sie zmniejszyly.

(jednak roznica w cenie byla spora - bo chinskie podrobki kosztowaly ok. 200-250 pln

nowe, a oryginalne uzywki ponad 400 zlociszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajjj... na tylne przyszedl czas na zmiane to moze i na przednie przyjdzie :P

takie byly jak auto nabylem, a ze ladnie swieca i wygladaja, to jeszcze nie

wylecialy :D ... ale to ciekawe co piszesz - w sumie na diagnostyce uwagi

mi nikt nie zwrocil, policja tez sie nie czepiala (w przeciwienstwie do lexusow).

ale sluszna uwaga uklon_bmw bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę OT zorbie ale napisze dla innych zainteresowanych

jeżeli chodzi o bardzo modne lampy na allegro to sprzedawcy nie oszukują bo one posiadają "homologacje" tzn normę dopuszczenia tylko przeważnie nie w tym kraju co są sprzedawane

Na allegro większość "tuningowych" reflektorów ma normę E11 czyli jest to norma Wielkiej Brytanii a wiadomo ruch tam jest druga strona jezdni wiec już coś jest nie tak. Do takich lamp diagnosta który ma jakie kol wiek pojecie o normach odrazu sie doczepi. Wiec dlatego lepiej poszukać reflektorów dopuszczonych w kraju który ma ruch drogowy tak jak w kraju.

A teraz trochę wiedzy.

Kombinacje cyfr i liter na szybach reflektorów dokumentują jakość produktu: numer badania typu zgodnie z normą ECE, wyróżnik określający natężenie światła drogowego, rodzaj i miejsce dopuszczenia (E= norma ECE, 1 - Niemcy), A = światło pozycyjne, 02- spełnia przepisy wersji 02, wykonanie reflektora (HC/R = halogenowe światło drogowe i mijania, nie włączane wspólnie, 02- spełnia przepisy 02). To samo obowiązuje dla kloszy lamp tylnych. Również i tutaj kombinacje cyfr i liter świadczą, że jest to produkt oryginalny: 1 - wykonanie światła (R - tylne światło pozycyjne, S1 - światło hamowania, IA - światło odblaskowe, F - tylne światło przeciwmgłowe, wykonanie światła (spełnia wymaganie wersji 02), rodzaj i miejsce dopuszczenia (E - norma ECE, 1 - Niemcy), położenia zabudowy: lampa prawa tylna, numer badania zgodnie z normą ECE.

Kraje dopuszczające reflektory i światła tylne zgodnie z normą ECE:

E1 - Niemcy

E2 - Francja

E3 - Włochy

E4 - Holandia

E5 - Szwecja

E6 - Belgia

E7 - Węgry

E8 - Czechy

E9 - Hiszpania

E10 - dawna Jugosławia

E11 - Wielka Brytania

E12 - Austria

E13 - Luksemburg

E14 - Szwajcaria

.....

E20 - Polska

Wykonanie reflektorów:

A - światło pozycyjne

B - światło przeciwmgłowe

C - światło mijania

R - światło drogowe

CR - światło drogowe i mijania

C/R - światło mijania albo drogowe

HC - halogenowe światło

HR - halogenowe światło drogowe

HCR - halogenowe światło drogowe i mijania

HC/R - halogenowe światło drogowe albo mijania

DC - xenonowe światło mijania

DC/R - bi-xenon

"Strzałka w lewo" - ruch lewostronny

"Strzałka w lewo i w prawo" - ruch lewostronny lub prawostronny

"Bez strzałki" - ruch prawostronny

Wykonanie świateł tylnych:

A - światło postojowe

AR - światło cofania

F - tylne światło przeciwmgłowe

IA - światło odblaskowe

R - światło tylne pozycyjne

S1 - światło hamowania

1, 1a, 1b - kierunkowskaz przedni (różne rozwiązania techniczne)

2a - kierunkowskaz tylny

5 - dodatkowy kierunkowskaz boczny (dla pojazdów o długości do 6m)

6 - dodatkowy kierunkowskaz boczny (dla pojazdów o długości większej niż 6m)

SM1 - boczne światło obrysowe (dla wszystkich pojazdów)

SM2 - boczne światło obrysowe (dla pojazdów o długości większej niż 6m)

Pozdro 4@ll <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...