Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wentylator chłodnicy 320D


Flyse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż przychodzę z problemem.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że temperatura silnika na postoju potrafi wejść nawet na 107/108 stopnii.
Bardzo się zmartwiłem z tego powodu, ponieważ w korku temperatura zaczęła wychodzić pomału lekko za pion więc włączyłem gorący nawiew by zbić temperaturę i dojechałem szybko do domu.
Podczas jazdy temperatura trzyma pion i nie jest większa niż 89/92 stopnie, natomiast gdy trochę bardziej depne to wchodzi na większe temperatury.
Wymieniałem olej i z czystej ciekawości zagrzałem auto by sprawdzić czy wentylator się załączy i ku mojemu zdziwieniu 98+ stopnii i nawet nie drgnął.
Jak podłączyłem auto do Delphi'ego i wymusiłem włączenie się wentylatora to bez żadnego "ą, ę" włączył się, przy klimie też coś tam działa, błędów dot. problemów z wiatrakiem nie ma, bezpiecznik wymieniałem również.
Termostat oraz płyn chłodniczy wymieniłem dwa dni temu po całodniowej walce ale niestety na marnę, 94*C na komputerze a wiatrak jak się nie włączał tak dalej się nie włącza.

Wymieniony został jeszcze dzisiaj czujnik temperatury w głowicy, nadal to samo. Po odpięciu wtyczki wentylator normalnie zaczyna działać, mógłbym tak jeździć co prawda ale nie dogrzewałby się i kuła by w oczy wskazówka na max'a od temperatury. Dodam też, że sprawdziłem i wentylator przy włączeniu klimy też nie rusza..
Już nie mam pomysłów...

Pacjent 320D 136KM TOURING
M47D20
Z góry dziękuje za każdą odpowiedź:)

Edytowane przez Flyse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...