Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park


klisio

Rekomendowane odpowiedzi

BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park, czyli miasteczko Formuły 1, nareszcie przyjedzie do Polski! Od 17 do 19 sierpnia na warszawskim lotnisku Bemowo, będzie można zobaczyć bolidy F1 oraz spotkać członków BMW Sauber F1 Team, w tym Roberta Kubicę.

Po ogromnym sukcesie, jakim ten nowoczesny park rozrywki cieszył się podczas światowego turnee, fani Formuły1 będą mieli okazję powitać go również w Warszawie.

„Formuła 1 na wyciągnięcie ręki” - tak brzmi motto tego wielkiego przedsięwzięcia. Tylko tutaj publiczność będzie mogła zobaczyć kierowców, samochody, elementy techniczne bolidów jeżdżących w zespole BMW Sauber F1 oraz 14 fascynująco zrekonstruowanych garaży pit lane’u.

BMW Sauber i Robert Kubica przyjadą do Warszawy!

Będzie można spróbować swoich sił w zmienianiu opon w bolidzie, dotknąć poszczególnych komponentów pojazdu, zobaczyć, jak przebiega proces tankowania, a także odwiedzić boks zespołu BMW Sauber F1.

W strefie „F1 Insider” przy 18 stanowiskach firmy Intel wyposażonych w specjalne laptopy i ekrany dotykowe, goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Formuły 1 i wypróbować bolid w wirtualnym tunelu aerodynamicznym.

Elementem centralnym parku będzie 90-metrowy tor wyścigowy z dwiema pętlami zwrotnymi. To właśnie tam fani będą mogli oglądać z bliska spektakularne przejazdy bolidów zespołu BMW Sauber F1 i Formuły BMW.

Specjalnym gościem BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park będzie Robert Kubica, spodziewani są również pozostali kierowcy zespołu jak również zawodnicy innych dziedzin motorsportu jeżdżący w barwach BMW.

W związku z wysokim poziomem hałasu wszystkie osoby odwiedzające park otrzymają przy wejściu zatyczki do uszu, a dzieci zostaną wyposażone w specjalne słuchawki ochronne. Każdy z gości dostanie również pamiątkową smycz z kartą wstępu do Pit Lane Parku. Wstęp wolny.

Odnosnik:http://www.formula1.pl/F1_news-2310-Formula_1_w_Warszawie.html

Pit Lane park Silverstone:

Film Reklamowy: http://youtube.com/watch?v=roBBeK7MZqo&mode=related&search=

Mapa Parku: http://img180.imageshack.us/my.php?image=45801319ct5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% bym jechał. Tylko nie mam sie z kim zabrać :( :evil:

Pozdro <bmw>

Mam 2 miejsca wolne jakby co :wink:

Pewnie pojadę na cały weekend czyli wyjazd w piątek - powrót w niedzielę rano... no chyba, że pogoda nie dopisze...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% bym jechał. Tylko nie mam sie z kim zabrać :( :evil:

Pozdro <bmw>

Mam 2 miejsca wolne jakby co :wink:

Pewnie pojadę na cały weekend czyli wyjazd w piątek - powrót w niedzielę rano... no chyba, że pogoda nie dopisze...

Pozdr.

też bym się zabrał z kims bo moja bunia sporo pije ale dopiero w piątek po 15 bo sie pracuje a wy pewnie wcześniej się wybieracie ? o ile ktoś by mnie zabrał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% bym jechał. Tylko nie mam sie z kim zabrać :( :evil:

Pozdro <bmw>

Mam 2 miejsca wolne jakby co :wink:

Pewnie pojadę na cały weekend czyli wyjazd w piątek - powrót w niedzielę rano... no chyba, że pogoda nie dopisze...

Pozdr.

też bym się zabrał z kims bo moja bunia sporo pije ale dopiero w piątek po 15 bo sie pracuje a wy pewnie wcześniej się wybieracie ? o ile ktoś by mnie zabrał ?

Może się jakoś dogadamy bmw_beer Ja jeszcze nie wiem, o której ale na pewno w piątek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy wypad sie szykuje na który bym chetnie pojechał

ale 17.08 pracuje (mam nocke) :roll: z której schodze w sobote rano a po

nocce jadac taki kawałek to obawiam sie ze mógłbym zasnac na trasie...

pozdr <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sobota 4 rano.

Dzwoni budzik.

W normalnych okolicznościach wyrwałbym wtyczkę z kontaktu, ewentualnie „zabiłbym” budzik najbliższą napotkaną książką… ale nie tym razem - mam zobaczyć bolid Formuły 1. Nie byle jaki bolid, to ma być bolid samego Roberta Kubicy – BMW Sauber F1. Nieważne, że w piątek w wieczorych „Wiadomościach” usłyszałem iż Kubica był przez kilka godzin i już go nie będzie. Podobno cuda się zdarzają.

Szybka pobudka, poranna toaleta, śniadanie. Torby już czekały w przedpokoju.

O 4:45 ruszyliśmy w drogę. Wrocław żegnał nas iście brytyjską mgłą i tak było aż do Wielunia. A tak jak ręką odjął, zniknęła mgła i zaczęło palić słońce. Tak było do samej Warszawy.

Za Jankami telefon do znajomego aby odebrać wejściówkę do na teren Pit Lane.

Półgodzinny przejazd przez rozkopaną Warszawę i wejściówka w ręce. Kolejne 15 minut na przejazd i już prawie jesteśmy na Bemowie… gdyby nie pół godzinny ślimaczy korek do wjazdu na parking przy BMW Sauber Pit Lane Park.

Parkowanie przebiegło bardzo sprawnie i już kierujemy się w stronę wejścia głównego. Mijając kolejne auta widziałem rejestracje z całej Polski a nawet jeszcze dalej – Czesi, Litwini, Łotysze.

O 11 godzinie, po przekroczeniu pierwszych bramek „weryfikacyjnych” ukazała nam się kolejka przypominająca te, jakie widziało się w latach 80-tych za pralkami czy telewizorami.

bmw_pit_lane_park_002_1.jpg bmw_pit_lane_park_001_1.jpg.

Na szczęście istnieje wejście boczne dla tzw. VIP-ów, bez kolejek, bez stania i bez żadnych problemów.

Po wejściu na teren Pit Lane pierwsze co napotkałem to namiot z przekąskami i napojami.

dsc_0009.jpg.

Po wzmocnieniu sił rozpocząłem zwiedzanie, a w zasadzie przeciskanie się pomiędzy niezliczoną liczbą zwiedzających.

dsc_0011_1.jpg.

Przypominało to trochę mrowisko, z tym że brak systematyki i wszechobecny chaos komunikacyjny mógł doprowadzić do furii. Ale po kolei:

- garaż F1 – wszędobylski „mistrz ceremonii” Andrzej Borowczyk;

dsc_0001_1.jpg

- centrum szkoleniowe;

dsc_0019_2.jpg

- symulatory INTEL-a;

dsc_0020_1.jpg

- stanowisko dowodzenia;

dsc_0021_1.jpg

- samochody wyścigowe BMW;

BMW 3-series;

dsc_0029_1.jpg

BMW Z4 M Coupe;

dsc_0033_2.jpg

- „Sklep“ z częściami zamiennymi dop naszych samochodów:

dsc_0018_1.jpg dsc_0017_1.jpg dsc_0015_2.jpg.

Po okrążeniu całego Pit Lane znalazłem małą tablicę informacyjną, na której były podane godziny „atrakcji” tego dnia. Okazało się, że mam jeszcze 2 godziny na prezentację bolidu BMW Sauber na torze, choć nie wiem czy mogę użyć tego określenie na coś co miało podobno 90 metrów długości z dwoma kolistymi zakończeniami.

Po zajęciu miejsca na trybunie oczekiwałem na show.

Pół godziny przed planowanym pokazem Borowczyk wyszedł na tor informując, że za 5 minut wyjedzie bolid.

Po obiecanych 5 minutach moim oczom ukazał się taki oto widok.

dsc_0054_1.jpg dsc_0055_1.jpgRozpoczęło się 5 minutowe show w wykonaniu młodego, bo zaledwie 15 letniego Niemca polskiego pochodzenia.

dsc_0058_1.jpg dsc_0062_1.jpg dsc_0068_2.jpg dsc_0072_3.jpgPo zakończeniu Borowczyk przeprowadził krótki wywiad z kierowcą, okazało się, że młody Niemiec zadziwiająco dobrze mówi po polsku.

dsc_0084_3.jpgPo odprowadzeniu bolidu do boksu, Borowczyk poinformował, że to był ostatni pokaz na dzisiaj i więcej żadnych innych pokazów już nie będzie, a ludzi siedzących na trybunach poprosił o opuszczenie ich.

Zaczęliśmy zwiedzać atrakcje wokół Pit Line.

dsc_0041_2.jpg bmw_pit_lane_park_004_1.jpg dsc_0098_1.jpg

Ok. 14:00 będąc daleko od trybun usłyszałem przez megafon iż za 7 minut na tor wyjedzie bolid F1. Czym prędzej ruszyłem z powrotem na teren Pit Lane. Dosłownie w ostatniej minucie wspiąłem się schodami na taras widokowy i moim oczom ukazał się niesamowity widok - najprawdziwszy BMW Sauber F1 za kierownicą, którego siedział nie kto inny jak aktualny lider serii WTCC Jörg Müller.

dsc_0103_1.jpg dsc_0106_1.jpg dsc_0107_1.jpg dsc_0114_1.jpg.

Co prawda jego przejazd ograniczył się do jednej rundy po torze trwającej niespełna minutę, ale wrażenie pozostało.

dsc_0023_2.jpg.

Na zakończenie kilka refleksji:

„BMW na wyciągnięcie ręki” – fajne hasło tylko trochę nie do końca odzwierciedlające rzeczywistość. No chyba, że ma się VIP-owskie zaproszenie lub mieszka w Warszawie i ma się ze 4 wolne godziny przez rozpoczęciem imprezy, żeby stanąć w gigantycznej kolejce.

Kolejną rzeczą jaka zburzyła mój spokój to dezinformacja. Brak bieżących informacji o tym co się dzieje lub będzie się działo na torze. Nie wspomnę już o fakcie, że nikt nie powiedział w który dzień i o której godzinie będzie nasz wielki Rodak.

Tak na koniec trochę sobie ponarzekałem, ale sami wiecie, my Polacy mamy to w swojej naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...