Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Całkowity tuning e30


Szimo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko klubowicze,

 

nadszedł czas całkowitego odbudowania mojej e30. Oryginalnie 1.6 z 1988r 2D. Chciałbym ją maksymalnie przebudować pod sport (taki uliczny chuligan :D)

 

Auto będzie mi służyć na niedzielne przejażdżki lub jakiś track day. Będę tu wrzucać postępy ale potrzebuję waszej opinii ponieważ jest masa zróżnicowanych zdań więc na pewno coś wybiorę. Moim celem jest stworzenie listy części a następnie systematyczna realizacja.

 

Moje oczekiwania to:

- bardzo mocne hamulce, najlepsze jakie się da założyć (4x100). Nie robię konwersji.

- zawieszenie, same amortyzatory interesują mnie z Bilstein ale przeróbki jakiś wahaczy, przekładni itp. mile widziane. Chcę aby podzespoły były ze sobą kompatybilne abym nie demontował wszystkiego po pięć razy i nie wymieniał.

- silnik będę robił na końcu, najpierw chcę przygotować resztę podzespołów (co chwilę zmienia się koncepcja jaki motor :P)

 

Mam kupione wahacze na tył z piastą (tarczobęben) i od tego chcę zacząć. Wszystko zostanie zregenerowane oraz odmalowane. Kiedy będzie gotowe, stare demontuje i montuję nowy zestaw :D

 

1) Czy w przypadku regeneracji całego tyłu mam szukać jakiś innych wahaczy?

2) Podczas regeneracji hamulca jaki zacisk? Słyszałem o montażu zacisków z Porsche. Podpowie ktoś?

3) Przewody w stalowym oplocie jakiej firmy? Co polecacie?

4) Tuleje polurietan. Macie jakieś konkretne i przetestowane?

 

Pozdrawiam :)

(00=[][]=00)

 

Stare czasy z Rakietowej :D Szczególnie pozdrawiam kto pamięta :D 

 

e30 Rakietowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...