Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW Wrocław


john098

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jesteś w stanie zdiagnozować po moim opisie co boli BMW E60 530i 258km. Otóż jak kupiłem okazało się że pod maską w okolicach alternatora i pasków klinowych jest rozchlapany olej. Gość który mi to sprzedawał powiedział że wymieniał przewód od aktywnego zawieszenia i nie wyczyścił po usterce. Sprawdziłem auto analizatorem spalin i wszystko perfekt. Po dojechaniu do domu jakieś 60 km zaczęły się problemy, najpierw miałem wrażenie że się za bardzo grzeje płyn chłodzący. Okazało się że po sprawdzeniu w ukrytym menu że raz temperatura podchodzi pod 110 i więcej aż po włączenie się kontrolki płynu po przejechaniu 7 km. Po zatrzymaniu auta i ostudzeniu z włączonym nawiewem na max( z tym że powietrze leciało chłodne). Ponownie uruchomiłem auto obserwując temperaturę i o dziwo doszło w okolicach 90 i zaczęło spadać w trakcie jazdy do 67- 75 i tak już oscylowało. Nawiew już dawał ciepłe powietrze. Po przyjechaniu spowrotem okazało się że wyskoczyła kontrolka niskiego stanu oleju silnikowego z informacją żeby dolac litr oleju, więc dolalem. Druga taka przejażdżka skończyła się podobnie.Wczesniej wyczyściłem alternator i okolice bo całe były w oleju. Po przyjechaniu znowu to samo i znowu wszystko ochlapane i znowu informacją żeby dolac litr oleju. Sprawdziłem faktycznie niski stan. Skąd może chlapać olej i czy to coś poważnego? No i co z tą temperatura, czy to termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej prawdopodobnie cieknie z pod podstawy fitra oleju, która jest nad alternatorem, uszczelka nie jest droga, naprawa średnio skomplikowana. 

Płyn musisz sprawdzić stan, może to być termostat, ale w tym silniku są chyba dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...