Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Automat czy Manual


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące skrzyni biegów:

Czy to prawda że np w Niemczech BMW E39 3.0D z ręczną skrzynią są traktowane jak auta nie doposażone czyli wybrakowane?

Mam okazję kupić E39 Model 2000 z "ręczną skrzynią" z 99/00 roku (czarna, nowe xenony i zderzak z okrągłymi halogenami jak w modelach z 2001 roku, czujnik parkowania skóry itp). Cena za niego to 42 tys zł, i druga oferta to także E39 z 99 roku roku z "steptronikiem" (stare xenony i stary zderzak ze starymi halogenami, skóry bez czujnika parkowania ale poza tym pełna opcja itp) cena za niego 40 tys zł.

....co warto lepiej kupić?. Zamierzam w 90 % auto explatować w mieście..

czy ze skrzynią manualną lepiej się jeździ i auto mniej pali i ma lepsze przespieszenie?

czy może takie duże auto jak E39 3.0D lepiej mieć z automatem bo jest wygodniej?

czym lepiej się jeździ?

czy miał ktoś do czynienia z ręczną skrzynią?

dzięki za rady

pozdrawiam

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nigdy nie słyszałem o tym, że by ktoś mówił, że e39 3.0D z manualną skrzynią było wybrakowane, więc się do tego nie ustosunkuję.

To prawda, że ze skrzynią manualną auto mniej pali i ma lepszego kopa, bo to ty decydujesz kiedy odpuścić sprzęgło a nie komputer.

Napewno automat jest wygodniejszy, bo nie trzeba wachlować biegami jak stoi się w korku. Ale np. ja wole zmieniać biegi ręcznie :).

Na pytanie czym lepiej sie jeździ, proponuję, że byś odpowiedział sobie sam, umawiając się na próbną jazdę ze sprzedającymi. Wtedy sam ocenisz które autko bardziej Ci odpowiada.

Weź pod uwagę jezcze jedną rzecz. Zapewne w przyszłości bedziesz chciał sprzedać to autko, a za samochód z wiekszym wypasem dostaniesz więcej pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym motorze 3.0 nie bedize aż takiej strasznej róznicy w przyspieszeniu chyba.

Ja wziąłbym automata, zawsze mozesz w nim zmieniac biegi ręcznie (steptronic)

Z tego co mi wiadomo to wiecej osób szuka bmw z automatami. Pozatym BMW

mają "mądre" automaty lepsze niz w Audi wg. mnie.

Jezdziłem E39 2.8 na automacie, ona z 3.0d ma podobne osiagi chyba i tragedii nie było :wink:

Dlatego brałbym automat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam automat obecnie mam mozliwosc poruszania sie po miescie i na trasie nowym AUDI A6. 2004r. z 3,0 TDI tiptronikiem rewelacja ma 225KM i po ostatnio po zmianie Softu u Wojtanowicza auto jeszczelepiej przyspiesza, jak dlamnie to mogłbym juz zawsze jezdzic automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw_beer W tej chwili nie bardzo mam czas żeby się "wymądrzać", więc krótko: moja-E34,1990,525i AUTOMAT !!!, bez gazu, jeżdżę nią 8 czy 9 rok, po 25 latach jazdy z manualem - i nie mam zamiaru zmieniać na nic innego. Ew. po resztę wrażeń zapraszam za pośrednictwem postman`a dexter0505@wp.pl (tak na forum, trzeba by było zbyt mocno się rozpisywać), a na pytanie czy AT, czy manual, nie spodzewaj się od nikogo jednoznacznej odpowiedzi. Decyzję będziesz musiał podjąć sam, najlepiej po zebraniu opinii użytkowników, na zasadzie "jak babcia uważa".

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw_beer

Jezszcze raz ja na szybko, a co nagle to po.... - nie przeczytałem dokładnie wcześniejszych opinii...

Zwracam Ci uwagę, że są mniej więcej jednoznaczne - oczywiście niczego tym nie sugeruję (jak babcia uważa...). Ale szczerze mówiąc, to w rozmowach z moimi znajomymi nie spotkałem się z deklaracją żeby ktoś, kto zakosztował jazdy z AT (a szczególnie BMW), chciałby zmienić sobie skrzynię na manualną.

Tylko jeden warunek (przynajmniej wynikający z moich doświadczeń): motor musi być ciut mocniejszy niż dla manuala, np. do 5 z 2,0 L motorem - manual, a jeśli AT do 5, to przynajmniej 2,5 L (jak u mnie - dobrane jest "jak w pysk"), a wtedy oczywiście w zależności od sposobu jazdy, wcale nie musi ci więcej palić, a przynajmniej dużo więcej.

Zresztą (też z doświadczenia) z AT w zasadzie trzeba się od początku nauczyć jeździć, trzeba zmienić i sposób i styl, wtedy powinno być OK, i nawet ze spalania powinieneś być zadowolony.

Ciekawostka, co prawda dotyczy 3, no i weź trochę poprawkę "na wiatr" - wg. fabrycznej instrukcji, 3 z 2,0 L motorem, w pewnych przedziałach prędkości (nie generalnie) pali o 0,2-0,3 mniej niż manual (o ile oczywiście wierzyć fabryce).

Pozdrawiam! bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...