Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Gaśnięcie silnika


kiler252

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupę. Mam pytanko bo pojawił mi się problem z gaśnięciem silnika co przy tym idzie zapalające się kontrolki check engine oraz trójkąt z wykrzyknikiem otoczony strzałką wraz kółeczkiem z wykrzyknikiem a po dwóch stronach dwie półkule jakby kontrolka od hamulcy. Jak to widać na załączonym zdjęciu. I to się dzieje sporadycznie. Raz na dzień. Gaśnie z pare razy i znowu jest ok i kontrolki znikają. Pacjent to bmw e61 rok 2006 2.5 benzyna w gazie. Nadmienię, że została zrobiona uszczelka pod głowicą i wymieniony akumulator oraz odpowietrzony układ chłodzenia a teraz to. Serwis gazu tez zrobiłem. Gazownik powiedział że mechanik który rozkładał silnik pozamieniał wtryski nie wpiął tam gdzie trzeba ale juz jest poprawione i nie zauważył niczego żadnych innych błędów żeby powodowały gaśnięcie silnika. Wyskoczyły jakieś błędy odnośnie położenia wałka rozrządu "B" - rozrząd opóżniony, Bank 1 (0) i jeszcze jeden błąd był taki jak czujnik położenia wału korbowego "A" obwód (0). Po wizycie u gazownika i zrobieniu pełnego serwisu wymiana filtrów itp. i ustawienie poprawnych wtrysków wszystko wskazywało na to że juz będzie ok ale jak byłem kodować nowy akumulator to gościu zerknął jeszcze na błędy w silniku i było coś odnośnie zbiorniczka wyrównawczego - praca na sucho(nie wiem co to oznacza). No i jezdziłem cały dzień. A na drugi dzień znowu gaśnięcie silnika i znowu kontrolki. Juz sam nie wiem grzie tkwi problem. Proszę pomóżcie panowieIMG-20240301-WA0005.thumb.jpg.f229709d3c8cbf5fee5d96e2489db26c.jpg może ktoś wie lub miał identyczną sytuację. Z góry dziękuje.

Edytowane przez kiler252
Nie dokończenie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...