Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


do jakich osiagow mozna podkrecic e36 z 1.6, co proponujecie


Mayor1982

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie szukam informacji od czego mam zaczac jakikolwiek tuning mechaniczny tak zebym nie musial sie wstydzic mojej niuni uklon_bmw , i zebym nie musial martwic sie ze na swiatlach z polonezem moze byc ciszko. Nie chodzi mi o jakis profesionalny tuniong na ktory wydam majatek ale taki w sredniej cenie i dobrej jakosci. Dzieki z gory i czekam na propozycje <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety 1.6 (M40 ??) to silnik do spokojnej jazdy, a nie ścigania :? chyba, że za konkurentów chcesz polonezy :mrgreen:

Tak jak pisze Piotr szukaj rozrządu, sprzęgła sportowego, stożkowego filtra powietrza itd...

Rada KOSY też nie jest z sufitu - pytałeś o TANIE !! <bmw_2> Jak jeździliśmy do Skarbimierza, to tam "ściganci" wybebeszali swoje auta.

Może warto też popracowac nad techniką zmiany biegów - ja z polską myślą techniczną nigdy nie miałem problemów na żadnym z biegów 8)

PS. Nie wiem jakie polonezy jeżdżą po Birmingham :wink:

Pozdr. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co d owybebeszania auta to sposob skuteczny ;) hehe kiedys wszyscy sie zdziwili jak seicento 1.1 wywalilo prawie golfa3 1.8gti :lol: mialo ponizej 10s do setki ;) tak wiec mozna sie zdziwic ;) a co do tuningu 1.6 no coz swapuj na 2.5 najtaniej i najpewniej ;) 1.6 po przerobkach bedzie spalal podobnie (tak mysle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesiadz sie na odrzutowiec skoro mądre rady kolegow oceniasz ich bystrosc umyslu wykazales sie calkowitym brakiem i bystrosci i umyslu i nie pisz ze nie wiedziales napaliles sie na padlo no to masz i to nie jest nasza wina tuning 1.6 hehehehehe ja bym sie nad zadaniem tego pytania najpierw zastanowil masz mula i juz hehehe :evil:

[ Dodano: 17 Sierpień 07, 10:42 ]

a najtanszy tuning i najlepszy dla Ciebie to kup sobie naklejke M3 dodaje 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjjj Panowie forumowicze !!! Troszkę kultury <bmw_2>

Nie chodzi o wyśmiewanie kolegi... Jeśli nie macie nic do powiedzenia na temat postu - po co zabierać głos ??

Trzeba się wyluzować, a nie bluzgać - w końcu wszyscy jesteśmy fanami marki <bmw>

Pozdr. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz poszukac programu przesuwajacego odcinke, zalozyc sportowa wkladke filtra powietrza,

zalezy jeszcze co dla ciebie znaczy tanio, bo do tak jak napisal piotr mozesz zalozyc soft turbo, lub wtrysk podtlenku instalacja na sucho czyli bez dodatkowego paliwa koszt do 1000 pln przyrost mocy 20-30 KM

Ma za zadanie dopalac paliwo ktore dostaje sie do silnika przy calkowiecie otwartej przepustnicy (kazdy silnik przy otwartej przepustnicy dodaje troche wiecej paliwa niz powinien

ale wtedy przydalby sie przelotowy tlumik, moze jakies baranki ale to juz +2000-3000 pln

instalacja na mokro jest juz troche drozsza

i to co zazwyczaj porzadne kable WN, powymieniaj filtry na nowe lepszych firm, odpowiedni dyfer

ale malym kosztem duzo nie wyciagniesz, nie musisz wrzucac 2.5l ale jak masz do 3000 PLN wrzuc silnik z IS'a napewno odczujesz roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesiadz sie na odrzutowiec skoro mądre rady kolegow oceniasz ich bystrosc umyslu wykazales sie calkowitym brakiem i bystrosci i umyslu i nie pisz ze nie wiedziales napaliles sie na padlo no to masz i to nie jest nasza wina tuning 1.6 hehehehehe ja bym sie nad zadaniem tego pytania najpierw zastanowil masz mula i juz hehehe :evil:

[ Dodano: 17 Sierpień 07, 10:42 ]

a najtanszy tuning i najlepszy dla Ciebie to kup sobie naklejke M3 dodaje 100km

widze ze strasznie cie to zabolalo, wiem ze najlepiej kupic m3 ale nie pytalem co najlepiej kupic tylko co mozna zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem czy czasami zle niesformulowalem pytania pytanie_bmw . prosze was o jakies info dotyczace tuningu a tu zgory kazdy jedzie po mnie ze sie nie oplaca, ze kicha auto, i kilka jeszcze roznych argumentow. ale jeszcze nitk oprocz kosy nie odpowiedzial na moje pytanie co moge zrobic i do jakich parometrow da sie podkrecic auto. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr:

szukaj zestawów rozrządu , jakiś ostry wałek......

OpTo:

co d owybebeszania auta to sposob skuteczny... ;)

Tak więc nie tylko Kosa odpowiedział na Twoje pytanie :idea: A tak poza tym co powyżej to planowanie głowicy,większe zawory, polerka dolotu, stożek za którym idzie odpowiednio dobrany wydech, lżejsze koło zamachowe, można zmienić most z krótszym przełożeniem. Jednak nie uzyskasz przy tym niesamowitej mocy, może z 5-10KM max, zakładając że będzie to odpowiednio dobrane a nie kupowane na pałe(przez zakup na pałę można sobie pogorszyć osiągi :!: ) z alledrogo :!: Więc zastanów się czy nie lepiej zaoszczędzić tych pieniędzy(a wyszło by tego trochę),sprzedać tej 316 i nie kupić naprawdę coś mocniejszego i juz do takiego auta dokładać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa...chip z allegro...to dobre. bmw316i, wiesz ile koszuje chip który naprawdę coś zmienia w komputerze? To gówno z allegro oszukuje odczyty sondy lambdy i daje więcej paliwa=auto jeździ na ssaniu! Katalizator trzeba wtedy wywalić,bo go szlag trafi od razu. Jak wywalasz kata to nie wstawiasz w to miejsce strumienicy,bo wypali zawory,gniazda zaworowe(prędzej czy później) tylko przelotowy tłumik,a dopiero dalej strumienice,ale profesjonalne przeróbki to grube tysiące. Same barany(kolektor wydechowy,w którym każdy cylinder ma osobną rurę o odpowiedniej długości)to koszt od 1000zł wzwyż. Myślę że bez zakładania turbo możesz wykrzesać jakieś 20KM więcej z tego silnika,ale czy to sie opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silniki 1.6 nie sa przypadkiem na nisko oktanowe paliwo , bo ostatnio czytalem artykol z motoru nr33 \ 13*08*2007 wykazalo ze silnik w ibizie 1.4 16v ktory lubi paliwo 95\91 stracil 1.5 konia na paliwie 99+

[ Dodano: 21 Sierpień 07, 15:25 ]

Taa...chip z allegro...to dobre. bmw316i, wiesz ile koszuje chip który naprawdę coś zmienia w komputerze? To gówno z allegro oszukuje odczyty sondy lambdy i daje więcej paliwa=auto jeździ na ssaniu! Katalizator trzeba wtedy wywalić,bo go szlag trafi od razu. Jak wywalasz kata to nie wstawiasz w to miejsce strumienicy,bo wypali zawory,gniazda zaworowe(prędzej czy później) tylko przelotowy tłumik,a dopiero dalej strumienice,ale profesjonalne przeróbki to grube tysiące. Same barany(kolektor wydechowy,w którym każdy cylinder ma osobną rurę o odpowiedniej długości)to koszt od 1000zł wzwyż. Myślę że bez zakładania turbo możesz wykrzesać jakieś 20KM więcej z tego silnika,ale czy to sie opłaca?

No sory ale co ty wiesz o chipach, z tego co czytam to nic nie wiesz. Po pierwsze silniki na wtrysku nie maja ssania czlowieku , komputer decyduje o dawce paliwa :? Po drugie chipowanie e36 benzyny jest proste jak barszcz bo wystarczy wgrac odpowiedni program na kosc i juz wkladasz kosc i jazda. To nie jest ropniak gdzie trzeba stroic stary program na nowo pod komputerem.. Koles na bmw-sport sprzedaje wlasnie chipy z wgranymi programami do danego auta i wlasnie na dniach do mnie przyjdzie. Chipowanie is-a daje okolo 15km 20nm i zmniejsza spalanie aby nie bylo ze jest jak to kolega fachowo nazwal na ssaniu. Pare dziescia osob u niego kupilo byly wyniki z hamowni zero reklamacji czy problemow z autem i jest gitara. Co do chipow z allegro.... mozliwe ze ktos robi cos podobnego i moze to dzialac ale ja na allegro bym nie kupil, wole sprawdzone klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silniki 1.6 nie sa przypadkiem na nisko oktanowe paliwo , bo ostatnio czytalem artykol z motoru nr33 \ 13*08*2007 wykazalo ze silnik w ibizie 1.4 16v ktory lubi paliwo 95\91 stracil 1.5 konia na paliwie 99+

W pełni potwierdzam, mam ten numer :mrgreen: <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...