Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


czy wroclawscy fachowcy od BMW mówią prawdę?


matyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Byłem dziś u gumiarza z moją e46 330d touring, schodzi mi powietrze z prawego tyłu. Mam tam felgi 18 z nową oponą 225/45. Pan powiedział jak tylko ją zdjął "O, ten BMW też niszczy opony od wewnątrz, jak każdy..." Czy macie podobne doświadczenia? Chodzi niby o to, że tylne koła w BMW są ustawione lekko pod skosem, niewidocznie dla gołego oka - po to, żeby ustawiały się prosto po obciążeniu auta, trochę koajrzy mi się to z budowlanymi wywrotkami... Czy jest to prawda? Czy rzeczywiście opony w ten sposób się zużywają? A może da się to podciągnąć ustawiając zbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowe nastawienie zawieszenia nie powinno przyczyniac się do ścierania kół... W końcu testują je w różnych warunkach, a <bmw> to nie jakaś podpierdułka, żeby miały byc "niedorobione" <bmw_4>

Jeśli ingerowałeś (lub poprzedni właściciel) w zawiechę (obniżanie, zmiana sprężyn, itd...) to mogło wpłynąc na ścieranie opon.

Jeśli nic nie było zmieniane to sprawdź geometrię jak radzi Kosa , może jakieś luzy ??

Pozdr. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi niby o to, że tylne koła w BMW są ustawione lekko pod skosem, niewidocznie dla gołego oka - po to, żeby ustawiały się prosto po obciążeniu auta

Może co nieco w tym racji jest- nie wiem nie sprawdzałem,ale jakby tak było i jeżdził byś bez obciążenia (wyglądalo by to tak \------/ ) to miał byś opony zjeżdżone od zewnątrz :!: :!: :!: Piszesz że opony były zjechane od środka tzn.,że tył siedzi nisko a koła wyklądają tak /------\ lub poprzedni właściciel miał te koła z przodu i jeżdził z uszkodzonym sworzniem lub końcówką. Jednym słowem trzeba jechać i sprawdzić geometrię przodu i tyłu. Pozdro. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kółka są standardowo /----\, czasami przy ruszaniu zdarzy mu się kołem zamielić ;) ale oponki drze równy, przynajmniej tak wygląda po jakiś 15kkm mojej jazdy na letnich gumach.

Zimówek też nie zauważyłem żeby darło w jakikolwiek sposób.

Także dowiedz się historii auta, a jak nie było nic kombinowane to jak koledzy mówią - podjedź na geometrię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi... To był mój pierwszy post, bo BMW mam od 2 miesięcy... :) A gdzie na tą geometrię polecacie? Tak się zastanawiam, w ciągu miesiąca i tak będę go gdzieś (własnie... Auto Chip koło Legnickiej?) oddawał, tłucze mi zawieszenie z przodu, a droga dojazdowa do domu jest w trakcie roboty, chciałbym poczekać aż skończą, bo i tak wszystko się znów rozleci, dziury są potężne. Więc może poczekać i zrobić już wszystko na raz? A i jeszcze jedno - dziś okazało się, że jedna z moich cudnych oryginalnych BMW osiemnastek zaczyna pękać i puszczać powietrze z opony, muszę ją gdzieś oddać do naprawy, znacie jakiś uczciwy warsztat? Słyszałem o PROMARZE na Tęczowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej zawiechy - tuleje, sworznie to oddałbym do AUTO SERWIS na terenie Archimedesa, dobre ceny wymiany tych części i dobre rady odnośnie firm , których cześci najlepiej zakupić.

Ale z tego co się orientuje to geometrii Ci tam nie zrobią.

Znowu w AUTO CHIPie za geometrię przodu płaciłem 80zł i ta cena pewnie będzie stał ale może coś Ci się udałoby wytargować za wymianę części z zawiechy w ramach kompleksowej naprawy;)

Najlepiej podjedź i zapytaj, bo na telefon to sympatyczny grubasek różnie mówi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie na tą geometrię polecacie? Tak się zastanawiam, w ciągu miesiąca i tak będę go gdzieś (własnie... Auto Chip koło Legnickiej?) (...) muszę ją gdzieś oddać do naprawy, znacie jakiś uczciwy warsztat? Słyszałem o PROMARZE na Tęczowej....

Polecam lekturę :

http://forum.maxbimmer.pl/topics19/nasze-warsztaty-samochodowe-vt932.htm

PS. Długo na wybitych sworzniach i drążkach nie ma co jeździc, bo uszkodzenia się pogłębią - pójdzie w silentblocki :|

Pozdr. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co się orientuje to geometrii Ci tam nie zrobią.

Znowu w AUTO CHIPie za geometrię przodu płaciłem 80zł i ta cena pewnie będzie stał ale może coś Ci się udałoby wytargować za wymianę części z zawiechy w ramach kompleksowej naprawy;)

Najlepiej podjedź i zapytaj, bo na telefon to sympatyczny grubasek różnie mówi.

pozdrawiam

za geometrie 80? czy sama zbieznosc?

jak robilem u nich zawieszenie 2-3 tyg temu to nie mieli podnosnika, zeby zrobic geometrie...

polecam Latex na krakowskiej

80zl za zbieznosc za os

130zl za pelna geometrie za os

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma miedzyleskiej jest warsztacik w miare tani i dobry

tam ustawia Ci geometrie, zbierznosc i zrobia Ci zawieszenie...

tam był chyba nr.4 nie pamietam juz dobrze ale napewno znajdiesz

na przeciwko coca-coli przy skrzyzowaniu zgazowa...

pozdr <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...